Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 23 Eylül 2014, Salı 13:59
banner

Eğitim Bakanı Mustafa Arabacıoğlu Bakanlık'tan istifa etti...

Eğitim Bakanı Mustafa Arabacıoğlu Bakanlık'tan istifa etti...Milli Eğitim Bakanı Mustafa Arabacıoğlu, eğitimde yaşanan sıkıntılar nedeniyle “Böyle sistemsizlik olmaz” diyerek bakanlık görevinden istifa etti...
Paylaş  
20
30
17
3

Kıbrıs Postası Özel

Milli Eğitim Bakanı Mustafa Arabacıoğlu, öğretmen atamaları ile ilgili yaşanan sıkıntılara çözüm bulunamaması nedeniyle bugün yapılan toplantılar sonucunda yakın çalışma arkadaşlarını toplayıp istifa edeceğini aktardı.

Arabacıoğlu, “Böyle sistemsizlik olmaz” diyerek bakanlık görevinden istifa ettiğini bir dilekçe ile Başbakan Yardımcısı Serdar Denktaş'a gönderdi. 

Arabacıoğlu'nun istifa gerekçesinde, öğretmen nakilleri ve kolejlere aktarmalarla ilgili sorunları neden gösterdiği iddia edildi. Arabacıoğlu'ndan konu ile ilgili henüz resmi bir açıklama gelmedi. 

DENKTAŞ: "İSTİFAYI ONAYLAMADIM"

Başbakan Yardımcısı Serdar Denktaş ise konu ile ilgili yaptığı açıklamda istifayı daha onaylamadığını konunun Başbakan ile görüşüldüğünü yarın ise Mustafa Arabacıoğlu ile görüşeceğini söyledi.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
3
ONAY BEKLEYENLER
1
23 Eylül 2014, Salı
paphos         - mağusa
belki yarına kadar tümü istifa istifa eder zaten bir faydaları yok yemeden başka.

23 Eylül 2014, Salı
Lefkoşalı         - Lefkoşa
Sayın İbrahim Büyükaslan, KKTC'yi "gardaşçığım" diyerek nasıl bu hale getirdiğinizi önce kendiniz bir düşünün...yani iğneyi kendine çuvaldızı el batırın önce...sonra konuşalım...

23 Eylül 2014, Salı
ertan namıkkemaloğlu         - KONDEA
bir temiz adamı daha yediler.. sendikalar ve öğretömenler her yıl aynı yapıyor,,sorunları bu kadar büyüterek sorunlar kalıcılaştırılıyor...arabacıoğlu dayanamıyorsa haklıdır..bıraksınlar sendikalar yönetsin çok biliyorlarsa.

banner
banner
banner
banner
banner
banner

GSM operatörleri ile BTHK, Akıncı başkanlığında toplanıyor: "İlk 'net' ALO, H...
image Kıbrıs Postası'na konuşan İki Toplumlu Eğitim Teknik Komitesi Eş Başkanı Dr. Meltem Onurkan Samani, Güney'deki GSM operatörlerinin önündeki hukuki engelin aşıldığını,  Kuzey'deki GSM operatörleri ile BTHK'nın pazartes...
YKP: "Hükümet aynı, konuşulanlar aynı"
image YKP Sekretarya üyesi Alpay Durduran, Türkiye'nin isteği üzerine hükümetin istifa ettiğini ve verilen sözlerin hiçbirinin tutulmadığını savundu.
Bugün mutlaka okumanız gereken köşe yazılarını sizler için hazırladık
image 25/05/2019 tarihli mutlaka okumanız gereken köşe yazılarını sizler için hazırladık.