Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 18 Haziran 2015, Perşembe 08:00
banner

Kurallar uygulanırsa iş kazası olmaz!

Kurallar uygulanırsa iş kazası olmaz!Dün itibarıyla bin 391 gündür hiçbir kaza yaşanmayan Boğaz Endüstri ve Madencilik LTD’in Genel Müdürü Erhan Bolkan, “Çalışanların sendikalandığı 1994 yılından beridir, İşçi Sağlığı ve Güvenliği kuralları eksiksiz uygulandı, hiçbir ciddi kaza yaşanmadı” dedi.
Paylaş  
29
40
29
0

Son zamanlarda sıkça yaşanan iş kazaları ve bu kazalar sonucunda hayatını kaybeden işçiler sürekli gündemizde yer alırken, Boğaz Endüstri ve Madencilik LTD’in fabrika girişine kurduğu ve iş kazası olmadan geçen günleri sergileyen sayaç takdir topladı.

Kıbrıs Postası - Filiz Seyis

Sendika güvencesi altında faaliyet gösteren ve çimento fabrikası olarak bilinen Boğaz Endüstri ve Madencilik LTD (BEM), iş sağlığı ve güvenliği kurallarının uygulanmasına özen gösteren “örnek” bir işletme olarak öne çıkıyor.

İşçinin parmağı kanasa sayaç sıfırlanıyor

İş Sağlığı ve Güvenliği bilincinin BEM Fabrikalarına yerleşmesini, çalışanların sendika şemsiyesi altında örgütlenmesine bağlayan BEM Genel Müdürü Erhan Bolkan, 1994 yılında DEV-İŞ ile toplu iş sözleşmesi imzalandıktan sonra hiçbir ciddi kaza yaşanmadığını vurgulayarak, yaşanan son üç kaza ile ilgili bilgi verdi.

BEM sahası içinde olan tüm kazaların raporlandığını kaydeden Bolkan, 2007’de bir işçinin serçe parmağının kırıldığını, 2010’da bir işçinin serçe parmağının ezildiğini ve 2011’de ise bir işçinin işaret parmağı ucunun ezildiğini anlattı.

Fabrika girişine yerleştirilen sayacın da gösterdiği gibi, 1391 gündür hiçbir kaza yaşanmayan fabrikada, yaptığı iş sonucunda bir çalışanın parmağı dahi kanasa sayacın sıfırlanacağını kaydeden Bolkan, amaçlarının ‘sıfır kaza’ya ulaşmak olduğunu anlattı.

İşçi Sağlığı ve Güvenliği’ne yönelik eğitim ve tatbikatlar yapılıyor

1994’ten beridir DEV-İŞ ile birlikte personelin menfaatlerinin yanı sıra sağlığı ve güvenliğinin sağlanmasına yönelik ortak politikalar ürettiklerini ifade eden Bolkan, yıl içinde bu amaca yönelik eğitim ve tatbikatlar yapıldığını, çalışanların genel ve özel İş Sağlığı ve Güvenliği kural ve prensiplerini bildiğini anlattı.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Ersan Saner UBP'nin yeni Genel Sekreteri!
image Taçoy'un UBP Genel Sekreterliği'nden istifa etmesinin ardından, UBP yeni Genel Sekreterini seçti. Oylamayı 75 oyla Ersan Saner kazandı ve UBP'nin genel sekreteri oldu.
Maliye Bakanı Amcaoğlu, Türksat heyetini kabul etti
image Maliye Bakanı Amcaoğlu, Türksat Direktörü ve beraberindeki heyeti kabul etti.
Cumhurbaşkanı Akıncı gazetecilerin sorularını yanıtlayacak
image Cumhurbaşkanı Akıncı, yarın basın toplantısı düzenleyecek.