Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 18 Haziran 2015, Perşembe 08:00
banner

Kurallar uygulanırsa iş kazası olmaz!

Kurallar uygulanırsa iş kazası olmaz!Dün itibarıyla bin 391 gündür hiçbir kaza yaşanmayan Boğaz Endüstri ve Madencilik LTD’in Genel Müdürü Erhan Bolkan, “Çalışanların sendikalandığı 1994 yılından beridir, İşçi Sağlığı ve Güvenliği kuralları eksiksiz uygulandı, hiçbir ciddi kaza yaşanmadı” dedi.
Paylaş  
27
39
26
0

Son zamanlarda sıkça yaşanan iş kazaları ve bu kazalar sonucunda hayatını kaybeden işçiler sürekli gündemizde yer alırken, Boğaz Endüstri ve Madencilik LTD’in fabrika girişine kurduğu ve iş kazası olmadan geçen günleri sergileyen sayaç takdir topladı.

Kıbrıs Postası - Filiz Seyis

Sendika güvencesi altında faaliyet gösteren ve çimento fabrikası olarak bilinen Boğaz Endüstri ve Madencilik LTD (BEM), iş sağlığı ve güvenliği kurallarının uygulanmasına özen gösteren “örnek” bir işletme olarak öne çıkıyor.

İşçinin parmağı kanasa sayaç sıfırlanıyor

İş Sağlığı ve Güvenliği bilincinin BEM Fabrikalarına yerleşmesini, çalışanların sendika şemsiyesi altında örgütlenmesine bağlayan BEM Genel Müdürü Erhan Bolkan, 1994 yılında DEV-İŞ ile toplu iş sözleşmesi imzalandıktan sonra hiçbir ciddi kaza yaşanmadığını vurgulayarak, yaşanan son üç kaza ile ilgili bilgi verdi.

BEM sahası içinde olan tüm kazaların raporlandığını kaydeden Bolkan, 2007’de bir işçinin serçe parmağının kırıldığını, 2010’da bir işçinin serçe parmağının ezildiğini ve 2011’de ise bir işçinin işaret parmağı ucunun ezildiğini anlattı.

Fabrika girişine yerleştirilen sayacın da gösterdiği gibi, 1391 gündür hiçbir kaza yaşanmayan fabrikada, yaptığı iş sonucunda bir çalışanın parmağı dahi kanasa sayacın sıfırlanacağını kaydeden Bolkan, amaçlarının ‘sıfır kaza’ya ulaşmak olduğunu anlattı.

İşçi Sağlığı ve Güvenliği’ne yönelik eğitim ve tatbikatlar yapılıyor

1994’ten beridir DEV-İŞ ile birlikte personelin menfaatlerinin yanı sıra sağlığı ve güvenliğinin sağlanmasına yönelik ortak politikalar ürettiklerini ifade eden Bolkan, yıl içinde bu amaca yönelik eğitim ve tatbikatlar yapıldığını, çalışanların genel ve özel İş Sağlığı ve Güvenliği kural ve prensiplerini bildiğini anlattı.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Şahali: "Çiftçiler Birliği ile görüşmeler devam ediyor. Rakam geçtiğimiz yılk...
image Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Erkut Şahali, Meclis'te yaptığı konuşmada SÜTEK'in devlet dairesi değil kurum olduğunu kaydederek, "SÜTEK, ülkede üretilen sütün sağlıklı üretildiğinden, imalat sanayine ulaştırıldığınd...
Çavuşoğlu: "Sütte ceza ve ödül sistemine dönülmezse başarı mümkün değil"
image Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu, Süt Endüstrisi Kurumu'nun 17 milyon 900 bin TL'lik 2019 Mali Yılı Bütçe Yasa Tasarısı'nı görüştü. Tasarı oy çokluğuyla kabul edildi.
MTG yöneticisi Karakaya: "Maç programında bir değişiklik yok"
image Pile'de yapılması planlanan MTG - Salamina maçıyla ilgili Mağusa Türk Gücü yöneticisi Enver Karakaya bir açıklama yaptı.