Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 13 Temmuz 2015, Pazartesi 11:10
banner

Talat: "Her iki sıfatı taşıyorum, iki ofisi de kullanıyorum"

Talat: Her iki sıfatı taşıyorum, iki ofisi de kullanıyorumCTP Genel Başkanı Mehmet Ali Talat, II Cumhurbaşkanlığı ofisinin iadesi ile ilgili Kıbrıs Postası’nda yayınlanan eleştirilere yanıt vererek, ofisini iade etmeyeceğini ifade etti.
Paylaş  
35
24
35
8

CTP Genel Başkanı Mehmet Ali Talat, II Cumhurbaşkanlığı ofisinin iadesi ile ilgili Kıbrıs Postası’nda yayınlanan eleştirilere yanıt vererek, ofisini iade etmeyeceğini ifade etti.

CTP Genel Başkanı II Cumhurbaşkanı olmama engel değil

Talat, CTP Genel Başkanlığı’nın yanı sıra II Cumhurbaşkanlığı sıfatını taşıdığı ve kendisini bu sıfatı ile ziyaret etmek isteyen görüşmek isteyen kişi ve kurumların bulunduğunu, onlara CTP Genel Merkezi’nde görüşmesinin doğru olmayacağını ifade etti. Talat BRT’de katıldığı canlı yayında, “Benim CTP Genel Başkanı olmam, II Cumhurbaşkanı olmama engel değil ki. Yarın 20 Temmuz törenlerine CTP Genel Başkanı olarak değil, II Cumhurbaşkanı olarak katılacağım” diye konuştu.

Gölge başkan olmayacağım

“Gölge Başbakan” şeklindeki eleştirilere de aynı programda yanıt veren II Cumhurbaşkanı ve CTP Genel Başkanı Mehmet Ali Talat, “Ben gölge başbakan olmayacağım. Ben Bu hükümetin başarılı olabilmesi için bizim dıştan verebileceğim destekleri vereceğim. Ben halen II Cumhurbaşkanıyım ve hala ülkenin tümünün kucaklamakla yükümlüyüm. O yüzden partizanlık istemiyorum. Bunu partime de taşımak istiyorum ve bununla ilgili ise bir reaksiyon görmedim” dedi.

Vatandaş sorun çözmek için partiye gelmesin Talat ayrıca Parti Merkezi’nde vatandaşların birtakım bakanlıklardaki işlerini çözmek için gelmesini istemediğini ifade ederek, “Parti merkezine sorun çözmeye kimse gelmesin. Bakanlıklarda sorunu olanlar partiye gelmesin. Ben partiye makamıma gittiğimde oralarda bekleyen vatandaşları görmek istemiyorum. Parti Merkezi sorun çözme yeri değil, Vatandaş sorunların çözümünü hükümette bulacak” dedi.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
8
ONAY BEKLEYENLER
0
14 Temmuz 2015, Salı
hasmagusali         - magusa
Siyasilerin balik zekali dedigi biz halka, az biledir. Sn talat bu halkin guvenip kendisini cu, hurbaskani yapip koskocaman bir kazikla bizleri odullendirdigini unutmayalim. Bugunlerde yasanan ve gelecek gunlerde de hizla artacak olan intihar ve goc dalgasinin mimaridir. Gurur duysun. Ctp'ye de kurtaricisi hayirli olsun. Ubp onu da halleder.

13 Temmuz 2015, Pazartesi
Hüseyin         - Alsancak
Herkes Kalyoncunun, Talatın emanetçisi olduğunu sanıyor. Gerçekte Talat, Kalyoncunun emanetçisidir. Bütün bu planlar, Kalyoncuyu önce başbakan, sonra da, doğal olanı budur, denerek, onu parti başkanlığına getirmektir.
Talat ne milletvekili seçilmek ister, ne de başbakan olmak ister... o yaşamı boyunca kullanacağı 2. cumhurbaşkanı sıfatına sarılacaktır

13 Temmuz 2015, Pazartesi
Emine         - Lefkoşa
Bir CTP'li olarak yazıyorum: Talat yanlış yapıyor. Bir ofis makuldur. İki ofis bizim Kıbrıs'ın kuzeyi için ve halkın bu kadar şikayet ettiği ortamda keyif-i-ofishaneler almanız yanlıştır. Kararınızı gözden geçiriniz Başkan.

13 Temmuz 2015, Pazartesi
Hilmi Bafidi         - Lefkosa
E Suheyla Hanim,duymadin galiba..

Birlesmis Milletler mensuplari ile gorusmelerinde kullanmak uzere , Lidra Palasa yakin bir ofis istedi.

Galdi bir dqa halkla gorusme ofisi istesin, napsan daha secim fasli var sirada..

13 Temmuz 2015, Pazartesi
Süheyla         - Girne
Gazikana gagom.
Bir ofis yetmedi gendine.
Üçüncü göreviniz olduğunda üçüncü ofisçiği da açabilirsiniz ne da olsa para cebinizden çıkmaz.
Yanlış şeylernan uğraştınız geri siyasete girdiniz bu hataları yapasınız diye?

13 Temmuz 2015, Pazartesi
Gürkan         - Gönyeli
Ülkenin tümünü CTP genel başkanı olarak kucaklayan bir genel başkan + gelecek miletvekili + gelecek başbakan + 2. cumhurbaşkanı var. E daha ne olsun....

13 Temmuz 2015, Pazartesi
Ayşe         - Lefkoşa
Tam bir rezalet. Tam bir f,asko.
Bunu CTP'den beklemezdim.
İki ofis neden? K,m ödeycek bu ofisleri??
Ülke bu durumdayken biraz tasarruf gerekirken iki kocaman ofis ve o ofislere persönel demek, elektrik su demek, kira demek.
Bu nasıl bir "örnek" oluyor Sn Talat?
Prensip olarak yanlış, bu durum da yanlış.
Siz ikinci Cumhurbaşkanısınız. Ama iki ayrı ofise gerek yoktur. Bir ofistenm iki görevi neden yapamazsınız anlamadım doğrusu?
Yazık. Partiye yazık.
Ve gölge Başbakanlık meselesi: Siz tüm fotoğraf karelerinde öndesiniz, Sn Ömer Bey da yanınıza veya arkanızda. Gölgeniz gibi. Bu iyi bir görüntü vermesi. Balık baştan koktu.
Bir yanlış daha yaptınız. Millet size şu an böyle bakıyor biliyormusun uz?

13 Temmuz 2015, Pazartesi
lolo lo         - lololo cumfuriyeti
hımmmmm öyledir

banner
banner
banner
banner
banner

KIBTES'ten eğitimdeki eksiklikler ve yanlışlar için ilgililere çağrı
image Kıbrıs Türk Eğitimciler Sendikası (KIBTES), eğitimde var olan eksiklik ve yanlışlar için tüm ilgilileri göreve davet etti.
Burcu: Kıbrıs sorunu azınlık çoğunluk ilişkisiyle değil, eşit iki varlık iliş...
image Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Barış Burcu yaptığı açıklamada Anastasiadis'in Kıbrıs sorununu bir azınlık - çoğunluk ilişkisi içerisinde tanımlamaya kalkışarak yanlışını sürdürdüğünü belirtti.
Cumhurbaşkanı Akıncı, Belediyelerin Başkanları ile görüştü
image Cumhurbaşkanı Akıncı, Belediyeler Birliği Başkanı Özçınar ve Kuzey Kıbrıs Cittaslow Ağı'nda olan Belediyelerin Başkanları ile ayrı ayrı görüştü.