Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 23 Temmuz 2015, Perşembe 09:56
banner

Dr. Besim: "Vekiller bakanlık için birbirine girmiş, ben vazgeçtim..."

Dr. Besim: Vekiller bakanlık için birbirine girmiş, ben vazgeçtim...CTP-UBP Koalisyon Hükümeti’nde Sağlık Bakanı olacağına neredeyse kesin gözüyle bakılan ancak görevi almayan Tabipler Birliği Başkanı Dr. Filiz Besim, görevi neden reddettiğini açıkladı: “Gördüm ki kabine teknokrat olmaktan çıkmış, milletvekilleri bakanlık için birbirine girmiş. Bu haberleri duyunca vazgeçtim.”
Paylaş  
47
62
43
3

Kıbrıs Postası – Filiz Seyis

Kıbrıs TV’de Serhat İncirli’nin hazırlayıp sunduğu “Kıbrıs’ta Bugün” programına konuk olan Tabipler Birliği Başkanı Dr. Filiz Besim, Sağlık Bakanlığı görevini neden kabul etmediğini açıkladı.

“Amaç toplumu yükseltmek midir, koltukta oturmak mıdır?”

Teknokrat bir kabinede yer almayı kabul ettiğini belirten Besim, teknokrat kabinede bilirkişi olarak katkı koyabileceğini ancak kabinenin teknokrat olarak şekillenmediğini kaydetti.

“Amaç toplumu yükseltmek midir, koltukta oturmak mıdır?” diye soran Besim, Bakanlıklar için çıkan tartışmaları duyunca görevi almaktan vazgeçtiğini belirtti.

Besim şunları kaydetti:

“Teknokrat bir hükümet olacaktı bu… Mehmet Ali Talat beni aradı, ‘Bakansın’ dedi. Ben teknokrat bir kabineye girecektim, bilirkişi olarak katkı verecektim. Ancak gördüm ki kabine teknokrat olmaktan çıkmış, milletvekilleri bakanlık için birbirine girmiş. Bu haberleri duyunca vazgeçtim. Tufan Erhürman’a duyduklarımı ve görevi kabul etmediğimi ilettim”

6 ayda 6 doktor istifa etti…

Ülkedeki sağlık sisteminde yaşanan sorunlara da değinen Besim, son altı ayda altı doktorun istifa ettiğini ve daha birçok doktorun istifaya hazırlandığını vurguladı.

Besim şöyle konuştu:

“Doktorlar perişan halde, nöbetler dönmüyor çünkü doktor yok. Eğer siz bir doktoru 3200 TL’ye çalıştırır ve beğenmezsen gelme derseniz, çalıştıracak doktor bulamayacağız.

Bir doktorun en büyük tatmini bilimsel tatmindir. Bir doktoru en çok tatmin edecek konu bir hastasının gelip teşekkür etmesidir. Ama eğer siz bir meslek gurubundaki insanların tatminini sadece alacağı para haline getirmişseniz bu sistemin sorunudur.

Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nin hastane olmaktan çıkıp polikliniğe döndüğünü söyleyen Besim, “Sağlık bakanı sadece devlet hastanelerinden sorumlu değildir, hele de Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nin başhekimi hiç değildir” dedi.

 


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
3
ONAY BEKLEYENLER
0
23 Temmuz 2015, Perşembe
Kemal Ahmet         - Kıbrıs
Filiz hanım 'VAZGEÇTİM' diyerek halkına doğru söylemiyor.
Son gece değiştirildiğini söylemek onurunamı. Dokunuyor.?
Mademki Politikaya gireceksiniz eskilere benzemeyin doğruyu söyleyin.daha fazla oy alırsınız.

23 Temmuz 2015, Perşembe
Kaan Murat         - Lefkoşa
Halk tarafından seçilmemiş bir genel başkanla parti tabanı tarafındn onay almamış bir hükümet kuruldu. 1. sıradan milletvekili adayı olup 4. sıradan seçilen Kalyoncu halka başbakan olarak dayatıldı. Üzülmeyin Besim hanım bu hükümet hükümet değil zaten birbirlerine koltuk değinidir.

23 Temmuz 2015, Perşembe
ertan namıkkemaloğlu         - KONDEA
FİLİZ HANIMI CANI GÖNÜLDEN ,,YAPMIŞ OLDUĞU BU AÇIKLAMA SEBEBİ İLE KUTLARIM..

banner
banner
banner
banner
banner
banner

Bugün 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı..
image 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, Türkiye ile birlikte bugün KKTC'de de tören ve etkinliklerle kutlanacak.
Devlet Piyangosu'nun 18 Mayıs çekilişi bu akşam gerçekleşti
image Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Spor Dairesi Piyangolar Birimi tarafından gerçekleştirilen 18 Mayıs 2019 Devlet Piyangosu çekilişi bu akşam gerçekleşti.
Serdar Denktaş, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle mesaj yayımladı
image Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Serdar Denktaş, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle mesaj yayımladı.