Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 11 Ocak 2016, Pazartesi 16:22
banner

Atakan: "Her platformda halkımızın sesi ve haklarının savunucusu olacağız"

Atakan: Her platformda halkımızın sesi ve haklarının savunucusu olacağızHalkın Partisi Genel Sekreteri Tolga Atakan yaptığı yazılı açıklamada yapılacak icraatların toplumsal çıkarlarla uyuşması gerektiğinin altını çizerek, halkın beklentisine cevap vermenin tek yolunun iyi yönetimden geçtiğine dikkatleri çekti.
Paylaş  
45
31
47
0

İşte Atakan’nın yaptığı yazılı açıklama;

‘’Toplumun önceliklerinden, sorunlarından, sıkıntılarından haberdar değilmiş gibi atılan adımların, kısır tartışmaların, gerçek gündemi unutturma amaçlı manevraların hepsi aslında kuruluş esnasında açıkladığımız parti programımızın en başında yer alan "Kıbrıs Türk siyasi yaşamında köklü bir değişime, yeni bir siyaset anlayışına ihtiyaç vardır" tespiti ile birebir örtüşüyor.

"İyi Yönetim" olarak adlandırdığımız; yapılacak icraatlarda toplumsal çıkarın hedeflendiği, devletin her kademesinde işinin ehli bireylerin görev aldığı, kamu kaynaklarının planlı ve verimli bir şekilde israf edilmeden kullanıldığı, denetim mekanizmasının devrede olduğu, şeffaf ve hesap verebilir bir yapı bu toplumun hakkıdır.

Günlük hayatımızda sıkıntısını çektiğimiz her türlü sorunun temelinde iyi yönetilmemenin yattığı aşikardır. Bütün bunların bedelinin toplum boynuna asılması ve toplumun artık bu bedeli ödeyemeyecek yapıya gelmesi yanlış politikaların sonucudur. Dağ gibi yığılan yolsuzluk dosyaları, sıklıkla şikâyet konusu olan kamu kurumlarındaki sistemsizlik ve hantallık devlet ve vatandaş ilişkisini onarılamayacak şekilde bozmaktadır. Devletin vatandaş için var olduğu ilkesi gerçeği yok sayılmaktadır. Devlet, saygınlığını ve daha önemlisi otoritesini kaybetmektedir. Vatandaşın adalet duygusu her geçen gün erozyona uğramaktadır. Yaşanılan sıkıntıların maddi bedelleri yanında yarattığı sosyal sorunlar ciddi tehdit boyutuna varmıştır. Bütün bunların yeniden tesisi için ihtiyacımız olan şey yeni bir siyaset anlayışıyla sosyal adalet çerçevesinde hayat bulacak olan "İyi Yönetim"dir.

Halkın Partisi her hal ve şartta partizanlığa, yolsuzluğa, usulsüzlüğe, hukuksuzluğa, adaletsizliğe, eşitsizliğe, ayrımcılığa, ötekileştirmeye, israfa, keyfiliğe ve kötü yönetim olarak adlandırılabilecek her türlü tutum ve davranışa karşı etkili bir mücadele içinde olma amacını taşır. Bu değerler çerçevesinde partimiz her alanda, her platformda halkımızın sesi ve haklarının savunucusu olacaktır. Halkın iradesiyle bu sistemsizliğe son verip toplumsal barışın ve adaletin sağlandığı ve Halk olarak özgüvenimizi yeniden kazanacağımız bir düzen kuracağız.’’

Tolga ATAKAN

Genel Sekreter


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Uluçay: "Meclis'in doğal park projesine Cumhurbaşkanlığı'nın destek vermesi m...
image Cumhuriyet Meclisi Başkanı Teberrüken Uluçay, Cumhuriyet Meclisi Çevre Komitesi tarafından başlatılan Metehan Bölgesine yapılması düşünülen "Doğal Park ve Yeşil Alan" projesine Cumhurbaşkanlığı'nın destek vermesinin m...
Cumhurbaşkanlığı'nda "Şehir Parkı ve Yeşil Alan Projesi" ele alındı
image Cumhurbaşkanlığı'nda bugün Lefkoşa Kermiya'daki (Metehan) 357 dönümlük askeri alanın "Şehir parkı ve yeşil alan olarak düzenlenmesi için hazırlanan kavramsal proje" ele alındı.
23 Nisan Çocuk Festivali'nin açılışı meclis bahçesinde gerçekleşti
image 21. Uluslararası 23 Nisan Çocuk Festivali'nin açılışı meclis bahçesinde düzenlenen etkinlikle gerçekleştirildi