Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 11 Nisan 2016, Pazartesi 10:47
banner

Soysan: "UBP'nin tavrını biliyorduk ama CTP iki yüzlü davrandı"

Soysan: UBP'nin tavrını biliyorduk ama CTP iki yüzlü davrandıTEL-SEN Başkanı Tamay Soysan, Ulusal Birlik Partisi'nin özelleştirmelere ve Türkiye'den gelen dayatma paketlere hiçbir zaman karşı çıkmadığını fakat CTP'nin iki yüzlü bir tavır içerisinde olduğunu söyledi.
Paylaş  
33
33
28
0

Kıbrıs Postası

TEL-SEN Başkanı Tamay Soysan, bu sabah ADA TV'de Cem Kar'ın hazırlayıp sunduğu programa telefonla katılıp Kıbrıs Postası'nın manşetine taşıdığı Türkiye'ye iletilen Ekonomik Protokol'de yazan “Limanlar ve Telekomünikasyon özelleştirilecek!” haberini değerlendirdi.

Soysan, özelleştirmelere karşı sendikanın her daim bir karşı duruşu olduğuna değinerek “2016-2018 mali protokolün içerisinde Telekomünikasyon Dairesi'nin özelleştirilmesi ile ilgili maddeler olduğunu duymuştuk. Biz de buna her zaman karşı duruşumuzu sergilemiştik. Zaten Ulusal Birlik Partisi hiç bir zaman karşı çıkmamıştır. Ne özelleştirmelere ne de Türkiye'den dayatılan paketlere. Ama Cumhuriyetçi Türk Partisi bu konuda iki yüzlü davranmıştır” dedi.

“HABERLER İLE SÖYLEDİKLERİMİZ DOĞRULANDI”

“Kıbrıs Postası'nın yayınladığı belgeler ile söylediklerimizin doğru olduğu ortaya çıkmıştır” diyen Soysan, telekomünikasyon dairesinin idari ve mali yönden hesap verebilir bir noktaya gelmesi noktasında çeşitli önerileri olduklarına değinerek, süratle yapılması gerekenin bu önerileri konuşmak olduğunu söyledi.

Türkiye Cumhuriyeti ile KKTC arasında imzalanan su temin projesi kapsamında döşenen fiber optik kablolar olduğunu ve bu durum ile ilgili Bakanlar Kurulu kararları olduğuna değinen Soysan, 712/2015 sayılı karar bağlı olarak belli bir miktar dışında olan kabloların telekomünikasyon dairesine verilmesinin öngörüldüğünü savundu.

“SÖYLEMLERİN ALTI TAMAMEN BOŞTUR”

Halkın parası toplanarak sermayeye peşkeş çekilmek istendiğine değinen Soysan, “Telekomünikasyon dairesinin ortadan kaldırılmasına izin vermemeliyiz. Kamu özel ortaklığından bahsediliyor, yeniden yapılandırılacakmış. Bu söylemlerin altı tamamen boştur. Bizim çözüm önerimiz de ortadadır” dedi.

Bügün ortalama 1 milyardan fazla paranın döndüğü bir yapının ortada durmasından söz eden Soysan bu kazançtan aslan payını alanın yine GSM şirketleri olduğunu ve bunun kabuledilemez olduğunu söyledi.

“İLİŞKİLERİMİZİ GÖZDEN GEÇİRECEĞİZ”

“Biz en sert biçimde karşı duruşumuzu göstereceğiz, Sayın Talat'ın her fırsatta Telekomünikasyon dairesini kötülemesi kabul edilemez. Bu anlamda hem CTP'yi hem de özelleştirmeler konusunda daha önce birlşkte yürüdüğümüz fakat şimdi iki yüzlü davranarak destek çıkan her kuruluş ile olan ilişkilerimizi yeniden değerlendireceğiz” diyen Soysan, yaşanacak durum karşısında gerekli tepkiyi de gçstermekten kaçınmayacaklarını dilegetirdi.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

Denktaş'ın istifası sonrası lidersiz kalan DP'de karar haftası
image Serdar Denktaş'ın, DP Genel Başkanlık görevinden istifa etmesi sonrası lidersiz kalan parti, bu hafta içerisinde gerçekleşecek son 2 toplantının ardından kararını verecek. Parti, önümüzdeki hafta ise düzenleyeceği bas...
Bugün mutlaka okumanız gereken köşe yazılarını sizler için hazırladık
image 24/09/2019 tarihli mutlaka okumanız gereken köşe yazılarını sizler için hazırladık.
Ombudsman Dizdarlı: "Maraş konusunda öncelik mülkiyet haklarına verilmeli"
image Yüksek Yönetim Denetçisi (Ombudsman) Emine Dizdarlı, yönetimde istikrarın önemini vurguladı.