Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 28 Kasım 2016, Pazartesi 15:14
banner

Çakıcı, TKP'nin kurulduğunu ilan etti

Çakıcı, TKP'nin kurulduğunu ilan ettiBağımsız Mileltvekili Prof. Dr. Mehmet Çakıcı, bugün sabah itibari ile İçişleri Bakanlığı'na giderek Toplumcu Kurtuluş Partisi (TKP)'nin isim tescilini aldığını açıkladı.
Paylaş  
9
70
4
0

Bağımsız Mileltvekili Prof. Dr. Mehmet Çakıcı, bugün sabah itibari ile İçişleri Bakanlığı'na giderek Toplumcu Kurtuluş Partisi (TKP)'nin isim tescilini aldığını açıkladı. Çakıcı, açıklamasında, “dolayısıyla bugünden itibaren Kıbrıs Türk Halkının köklü geleneğinden gelen yeni bir alternatifi oluşmuştur” ifadelerine yer verdi.

Mehmet Çakıcı’nın açıklaması şu şekilde:

“Toplumcu Kurtuluş Partisi (TKP), bundan sonra Kıbrıs Türk Halkının bugünkü temiz siyaset anlayışını, Demokrasi düşüncesini, Hukukun üstünlüğü, eşitlik ve adaleti, kendi ayakları üzerinde duran bir yapıyı ve ekonomiyi Kıbrıs Türk Halkı arasında yaymak ve geliştirmek için  siyaset sahnesinde yerini alacaktır.

Kimseyle bir kavgamız yoktur ve olmayacaktır. Merkezden sola doğru kitlesel bir parti anlayışı ile temiz siyaset yapmak isteyen herkese kapımız açıktır. Çok yakın zamanda Toplumcu Kurtuluş Partisi (TKP)'nin ilkeleri, amaçları ve politikaları kamuoyu ile paylaşılacaktır. Başta ak güvercin sevdalılarına ve Kıbrıs Türk Halkına hayırlı olmasını diliyorum.”


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Canan Onurer yazdı: "Kıbrıs Postası zirvede olmayı çok sevdi!"
image Kıbrıs Postası'nın 17'inci yılında Haber Müdürü Canan Onurer bir yazı yazdı.
Kıbrıs Postası 17 yaşında!
image 17'inci kuruluş yıldönümü özel sayısı ile birlikte gazeteniz bugün tam 116 sayfa...
Hayat pahalığı ödeneğinin 3 ay süre ile durdurulması bugün Meclis'in gündemin...
image Meclis Genel Kurulu toplanacak.