Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 9 Şubat 2017, Perşembe 17:04
banner

Saner: "KKTC, bir konferansta ilk kez Turkish Republic of Northern Cyprus ismi ile anıldı"

Saner: KKTC, bir konferansta ilk kez Turkish Republic of Northern Cyprus ismi ile anıldıÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı H. Ersan Saner, İslam İşbirliği Teşkilatı tarafından Suudi Arabistan'ın Cidde kentinde düzenlenen ve 57 ülkenin yer aldığı, İİT üyesi ülkelerde “Evlilik ve Aile Kurumu ile bu kurumda değerlerin korunması I. Bakanlar konferansı”na katıldı.
Paylaş  
45
48
44
0

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı H. Ersan Saner, İslam İşbirliği Teşkilatı tarafından Suudi Arabistan'ın Cidde kentinde düzenlenen ve 57 ülkenin yer aldığı, İİT üyesi ülkelerde “Evlilik ve Aile Kurumu ile bu kurumda değerlerin korunması I. Bakanlar konferansı”na katıldı.

Bakan Saner konuşmasına, “ bugüne kadar gözlemci üye olarak katıldığımız Konferanslarda ilk kez ülkemizin Turkish Republic of Northern Cyprus ismi ile anılması konusunda teşekkür ederek başladı.

Saner, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın çalışmaları ve ülkemizdeki evlilik ve aile kurumu, aile birliğinin ve bütünlüğünün sağlanması için yapılan çalışmalar, yardımlar ve yasal düzenlemeler hakkında İslam üyesi ülkelerin bakanlarına ayrıntılı bilgi aktardı.

Çalışmalarla ilgili olarak Kırgızistan, Burnei Sultanlığı, Azerbaycan ve diğer İİT üyesi bakanlar ile de konferans çerçevesinde görüş alışverişinde bulunan Bakan Saner, İİT üyesi Bakanlara Kıbrıs konusu hakkında da ayrıntılı bilgi aktardı.

Bakan Saner, konferans çerçevesinde İİT ( İslam İşbirliği Teşkilatı) Genel Sekreteri Dr. Yuosef Bin Ahmed Al-Othaimeen ile de görüşecek.

Bakan Saner temaslarının ardından yarın ( Cuma günü) adaya dönecek.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
1
 
1
 
0
 
0
 
3
 
1
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner

GSM operatörleri ile BTHK, Akıncı başkanlığında toplanıyor: "İlk 'net' ALO, H...
image Kıbrıs Postası'na konuşan İki Toplumlu Eğitim Teknik Komitesi Eş Başkanı Dr. Meltem Onurkan Samani, Güney'deki GSM operatörlerinin önündeki hukuki engelin aşıldığını,  Kuzey'deki GSM operatörleri ile BTHK'nın pazartes...
YKP: "Hükümet aynı, konuşulanlar aynı"
image YKP Sekretarya üyesi Alpay Durduran, Türkiye'nin isteği üzerine hükümetin istifa ettiğini ve verilen sözlerin hiçbirinin tutulmadığını savundu.
Bugün mutlaka okumanız gereken köşe yazılarını sizler için hazırladık
image 25/05/2019 tarihli mutlaka okumanız gereken köşe yazılarını sizler için hazırladık.