Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 20 Şubat 2017, Pazartesi 14:51
banner

Denktaş: "Biz yıllardır ihalelerde dönen dolapların bir dişlisini kırdık"

Denktaş: Biz yıllardır ihalelerde dönen dolapların bir dişlisini kırdıkMeclis Genel Kurulu’nda DP Genel Başkanı, Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı Serdar Denktaş’ın önerisiyle, Güzelyurt Hastanesi ihalesiyle ilgili araştırma komitesi kurulması oybirliğiyle kabul edildi. Denktaş, “bu ihale aşamasında yaşananlar yıllardır ihalelerde dönen dolapların bir örneğidir. Biz dönen dolabın, o çarkın bir dişlisini kırdık. Mesele budur” diye konuştu.
Paylaş  
17
34
14
2

Meclis Genel Kurulu’nda DP Genel Başkanı, Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı Serdar Denktaş’ın önerisiyle, Güzelyurt Hastanesi ihalesiyle ilgili araştırma komitesi kurulması oybirliğiyle kabul edildi. Denktaş, “bu ihale aşamasında yaşananlar yıllardır ihalelerde dönen dolapların bir örneğidir. Biz dönen dolabın, o çarkın bir dişlisini kırdık. Mesele budur” diye konuştu.

Bazı milletvekilleri, önerge ile ilgili Denktaş’ın bilgi vermesini talep etti. Bunun üzerine kürsüye çıkan Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı Serdar Denktaş, ihalenin iptal edilmesine yönelik kararın Sağlık Bakanlığından geldiğini, dava açıldığında komisyon üyeleri mahkemeye gidince savcının kendilerine iptal için ortaya konabilecek gerekçelerin olmadığını bildirdiğini söyledi.

Denktaş: “Burada esas mesele, müteahhitlerin belli kısmı yıllardan beri yürüttükleri avantayı kaybediyor meselesidir. Ben de bunun altında ezilmeyeceğim!”

“Birilerinin nasırına bastık”

İhale komisyonu Başkan ve üyelerinin komitede gelip tüm soruları cevaplandırması için araştırma komitesi kurulmasını istediklerini belirten Denktaş, ancak olayın kamuoyunda çarpıtılmaya çalışıldığını bunun asıl nedeninin ise yeni İhale Yasası ve Komisyonun kararı nedeniyle müteahhitlerin belli kısmının yıllardan beri yürüttükleri avantayı kaybedecek olmasına bağladı.

Denktaş şöyle devam etti;

“Burada esas mesele, yeni İhale Yasası ve Komisyonun kararlı tavrı nedeniyle müteahhitlerin belli kısmı yıllardan beri yürüttükleri avantayı kaybediyor meselesidir. Birilerinin nasırına bastık. Devamlı surette konuyu farklı yönlere çekmeye çalışarak olayı bizim üzerimize yıkmaya çalışıyorlar. Bende bunun altında ezilmeyeceğimi söylüyorum.

Bu adamlar yıllardır Planlama İnşaat Dairesi’nin belirlediği keşif bedellerini kullanarak, kendi aralarında paslaşarak, bölüşerek, ülüşerek 5 liraya yapılacak olanı 6 liraya yaptıklarını aranızda bilmeyen yok. Bundan eminim. Siyaseten birbirimizi döveceğimize, yanlışlığın devamına mı, yoksa ‘yeter!’ deyip bunu durduracağımıza mı karar vereceğiz. Bunu da kurulacak araştırma komitesiyle ortaya koyalım. Yasada eksiklik varsa bu komite aşamasında bunu da değerlendirsin ki işler düzgün yürüsün” dedi.

DENKTAŞ: “BİZ YILLARDIR İHALELERDE DÖNEN DOLAPLARIN BİR DİŞLİSİNİ KIRDIK”

Denktaş, “bu ihale aşamasında yaşananlar yıllardır ihalelerde dönen dolapların bir örneğidir. Biz dönen dolabın, o çarkın bir dişlisini kırdık. Mesele budur” diye konuştu.

Konuşmaların ardından araştırma komitesi kurulmasına oybirliğiyle karar verildi.

Denktaş, Lefkoşa, Gazimağusa ve Girne Belediyelerine çağrıda bulundu.

“Belediyeler, otoparkların dışında yol kenarlarına kısa vadeli park imkânları yaratmaları şart!”

Genel Kurulda ayrıca, Belediyeler Değişiklik Yasa Önerisi’nin Komitede ivedilikle görüşülmesine ilişkin tezkeresi okutularak, oy birliği ile onayladı.

Tezkere hakkında da söz alan Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı Serdar Denktaş, başka ülkelerde park cezalarının çok daha yüksek olduğuna işaret etti ayrıca öneriye olumlu baktıklarını söyledi.

Denktaş, Lefkoşa, Gazimağusa ve Girne Lefkoşa Belediyelerine de çağrıda bulunarak, yol kenarlarına kısa vadeli, gerekirse ücretli park imkânı verilmesi gerektiğini kaydederek; “Belediyelerin, otoparkların dışında yol kenarlarına 10-15 dakikalık kısa vadeli ve gerekirse ücretli olmak kaydıyla park imkânı yaratmaları şart. Böylelikle insanımız acil durumlarda park edilmemesi gereken bir yere aracını park etmemiş olur ve ceza ödemek durumunda kalmaz” diye konuştu.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
2
 
0
 
2
 
0
 
1
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
2
ONAY BEKLEYENLER
0
21 Şubat 2017, Salı
Ali mehmet         - Londra
Yillardir kktc de hukumet ediyorsun.eger donen dolap varsa bunun icinde sen de varsin.simdi kendini aklamaya calisiyorsun
Batmadigin is kalmadi.banka batirmak dahil

20 Şubat 2017, Pazartesi
Gıbrız Türkü         - Şeherin Kuzeyi
Kırılan dişli filan yok aslında! Yalınızca akan suyun yönü değiştirlidi demek istiyor!

banner
banner
banner
banner
banner

Taburcu olan Denktaş'tan mesaj: "Şampiyonluk bizim, kimse heyecanlanmasın"
image Geçirdiği rahatsızlık sonucu geçtiğimiz gün hastaneye kaldırılan Maliye Bakanı Serdar Denktaş, sosyal medya hesabından bir mesaj yayınladı.
İnsan Hakları Derneği'nden ABD Dışişleri Müsteşar Yardımcısı Jonathan Cohen'e...
image KKTC İnsan Hakları Derneği, ABD Dışişleri Müsteşar Yardımcısı Jonathan Cohen’i protesto etti.
Gencay Eroğlu: "Seçerek değil, tüm halka hizmet için yönetime talibiz"
image DP Lefkoşa Belediye Başkan Adayı Gencay Eroğlu, kent genelindeki ziyaretlerini sürdürüyor. Lefkoşa okullarını ve DP Kızılay Örgütü’nü ziyaret eden Eroğlu bu ziyaretlerinde vurguladı