Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 31 Aralık 2017, Pazar 12:01
Özgürgün: "Ülkeyi yıkıp talan ettiniz"
Özgürgün: .Ulusal Birlik Partisi (UBP), Değirmenlik Spor Kulübü Lokali’nde etkinlik düzenledi. UBP Genel Başkanı ve Başbakan Hüseyin Özgürgün etkinlikte yaptığı konuşmada, Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Başkanı Tufan Erhürman’ı UBP’ye yönelik açıklamalarından dolayı eleştirdi
Paylaş  
6
13
3
0

Ulusal Birlik Partisi (UBP), Değirmenlik Spor Kulübü Lokali’nde etkinlik düzenledi.

UBP Genel Başkanı ve Başbakan Hüseyin Özgürgün etkinlikte yaptığı konuşmada, Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Başkanı Tufan Erhürman’ı UBP’ye yönelik açıklamalarından dolayı eleştirdi.

“Ülkeye yapılmış her eserin altında imzası olan UBP güneşinin aydınlatmaya devam edeceğini, 1975’ten beri UBP sayesinde KKTC halkının güldüğünü ve yeni yıla güvenle girdiğini” ifade eden UBP Genel Başkanı ve Başbakan Özgürgün, partililere birlik - beraberlik çağrısı yaptı ve “7 Ocak’ta “muhakkak tek başına iktidar olacaklarını” kaydetti.

Kıbrıs Türk halkının 1950’lerden itibaren çok zor günler geçirdiğine değinen Özgürgün, 1974 Mutlu Barış Harekâtı ile huzura kavuşulduğunu, devleti kurmak, yaşatmak ve geleceğe güvenle bakmak için 1975’te kolları sıvadıklarını, turizmden üniversitelere ülkede ne varsa UBP’nin eseri olduğunu, bunu kimsenin inkar edemeyeceğini öne sürdü. Özgürgün “Tüm üniversitelerin temelinde UBP’nin 101 bin öğrenciye ulaşmış vizyonu vardır. Tüm otellerimizin iki milyona varan yolcu kapasitesiyle altında UBP’nin yaptıkları vardır” dedi.

Memurdan çiftçiye, hayvancıdan öğretmene kimin yüzü gülüyorsa UBP’nin sayesinde güldüğünü ileri süren Özgürgün, “UBP sayesinde KKTC gülüyor yeni yıla güvenle giriyor… Kadrolarımızla ve 50 adayımızla saymakla bitmeyen projelerimiz var. Sizden aldığımız güvenle KKTC’yi refah, mutluluk ve geleceğe taşıyacağız. Her şeyi takip eden Kıbrıs Türk halkı bir buçuk yılda neyi nerden alıp nereye getirdiğimizi biliyor. Daha güçlü bir hükümet için görev talep ediyoruz. Net olarak haykırıyoruz ki davamız, yolumuz, sevdamız, partimiz birdir” diye konuştu.

Konuşmasında CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman’ın açıklamalarını da eleştiren UBP Genel Başkanı Özgürgün, CTP’nin1993 yılında hükümete geldiğinde ülkeyi yıkıp talan ettiğini savundu. Özgürgün, şöyle dedi:

“Biz geldik yağmayı ve talanı ortadan kaldırdık ve ülkeyi kurtardık. Yine 2003’te aynı şekilde geldiniz, yine kırdınız, döktünüz ve biz alarak talanı ortadan kaldırdık. Yağmalayıp talan eden siz ülkeyi yeniden güldüren biz. Yeniden talana yeniden yıkıp dökmeye izin vermeyeceğiz. Bunu daha kaç kez yapacaksınız. Kendin pişir kendi ye. Umut olmadığını söylüyorlar sonra da umutsuzluk yok diyorlar. UBP varsa bu ülkede umut da var gelecek de var.”

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
7
 
0
 
6
 
0
 
5
 
1
 
0
 
Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
3

Devlet Piyangosu çekildi! İşte talihli numaralar
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Spor Dairesi Piyangolar Birimi tarafından gerçekleştirilen 18 Ocak 2018 Devlet Piyangosu çekilişi bu akşam çekildi.
Özgürgün: "Hükümeti kurma görevi UBP'ye verilmeli! Yapılmak istenen sivil dar...
Ulusal Birlik Partisi Parti Meclisi, bu akşam toplanarak, Ulusal Birlik Partisi Genel Başkanı Hüseyin Özgürgün'ü hükümet kurma çalışmaları için yetkilendirdi. Parti Meclisi kararı oybirliğiyle alındı.
UBP Parti Meclisi toplandı!
Ulusal Birlik Partisi Parti Meclisi bugün 17:30'da toplandı.