Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 24 Mayıs 2009, Pazar 22:34
banner

DİSİ az farkla önde

DİSİ az farkla önde

Fileleftheros gazetesi;  “Gnora/RAI” isimli şirketin Güney Kıbrıs genelinde 18 yaş ve üzeri 985 kişi arasında yaptığı anketin sonuçlarını okurlarına “Birincilik İçin Çekişmeli Savaş – Avrupa Seçimleri-DİSİ Burun Farkıyla Önde” başlığıyla manşetten aktardı.

Paylaş  
104
184
92
1

Rum tarafında 6 Haziran’da yapılacak Avrupa Parlamentosu (AP) seçimlerinde DİSİ ve AKEL’in çekişeceğini, DİSİ’nin burun farkıyla önde olduğunu yazan gazete, AP seçimlerinde hangi partiye oy vereceksiniz sorusuna verilen yanıtları şöyle aktardı: “DİSİ yüzde 26,2; AKEL yüzde 25,3; DİKO yüzde 11,1; EDEK yüzde 5,9; EURO.KO yüzde 3,8; Ekologlar ve Çevreciler Hareketi yüzde 0,8.

Adaya göre oy vereceğini söyleyenlerin oranı yüzde 3,6; boş oy atacağını söyleyenler yüzde 1,1; görüş belirtmeyenler yüzde 7,1 ve kararsızlar yüzde 15,1”

Gazete, Rum tarafında genel seçim yapılması halinde partilerin alacağı oylar sorgulandığında tablonun tersine döndüğünü ve AKEL’in başı çektiğini yazdı, verilen yanıtları şöyle aktardı: “AKEL yüzde 26,8; DİSİ yüzde 25,4; DİKO yüzde 13,8; EDEK yüzde 4,1; EURO.KO yüzde 4,4; Ekologlar yüzde 1,0; EDİ yüzde 0,2.

Adaya göre oy vereceğini söyleyenlerin oranı yüzde 3,6; boş oy atacağını söyleyenler yüzde 1,2; sandığa gitmeyecek olanlar yüzde 3,5; görüş belirtmek istemeyenler yüzde 5,0 ve kararsızlar yüzde 10,9.”

Gazeteye göre ankete katılanlara Rum Yönetimi Başkanı Dimitris Hristofyas’ın Kıbrıs sorunundaki icraatları da soruldu ve yüzde 32’sinden “oldukça memnunum”; yüzde 22’sinden “çok memnunum”; yüzde 25’inden “biraz memnunum” ve yüzde 20’sinden de “hiç memnun değilim” yanıtı alındı.

Hristofyas’ın iç yönetimdeki icraatlarından ise anket katılımcılarının yüzde 33’ü oldukça memnun; yüzde 21’i çok memnun, yüzde 27’si biraz memnun ve yüzde 18’i de hiç memnun olmadığını söyledi.

Yenidüzen Gazetesi


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
1
ONAY BEKLEYENLER
0
24 Mayıs 2009, Pazar
DOĞUKAN         - Lefkoşa
Yenidüzen Gazetesi ne zaman anketlerle ilgilendiyse hep ters tepmiştir..!

banner
banner
banner
banner
banner
banner

Fransa Akademik Palm Şövalye Nişanı alan Dr.Ferdiye Ersoy, bu ödüle layık gör...
image Aralık ayında Fransa Akademik Palm Şövalye nişanı alan Dr. Ferdiye Ersoy, bu ödüle layık görülen ilk Kıbrıslı Türk kadın.
Serhat İncirli yazdı: "Akıncı'nın son deparı!"
image Serhat İncirli yazdı: "Akıncı'nın son deparı!"
Hasgüler: "İnsan kaçakçılığı eğitim merkezleri üzerinden yapılıyor"
image Yükseköğretim Planlama, Denetleme, Akreditasyon ve Koordinasyon Kurulu (YÖDAK) üyesi Prof. Dr. Mehmet Hasgüler İnsan kaçakçılığı konusunda üniversitelere işret edilerek suçlandığını, ancak eğitim merkezlerinin gözden ...