Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 20 Mart 2010, Cumartesi 15:14
banner

Eroğlu Değirmenlikteydi

Eroğlu Değirmenlikteydi

Ulusal Birlik Partisi Genel Başkanı, Başbaklan Derviş Eroğlu Cumhurbaşkanlığı  yolunda halkın büyük desteği ile emin adımlarla yürüyor. Eroğlu dün akşam UBP Lefkoşa İlçe Başkanlığı’nın organize ettiği Değirmenlik bölge toplantısına katıldı.Toplantı  Eroğlu’nun katılımı ile bir miting havasına büründü.

Paylaş  
18
20
14
5

Toplantının açılış konuşmasını yapan Ulusal Birlik Partisi Lefkoşa  İlçe Başkanı ve Lefkoşa Milletvekili Ali Çetin Amcaoğlu, “CTP ve onun bir uzantısı olan Talat’ın ülkeyi yangın yerine çevirdiğin” dikkati çekti ve şunları söyledi:

“Vatandaş geçen sene Nisan ayında CTP’ye cevabı verdi; Şimdi sıra da Cumhurbaşkanı Talat var. 3 ayda Kıbrıs meselesini çözerim diye yola çıkıp ta 5 yılı aşkın bir süredir hiçbir olumlu sonuç alamayan Talat gitmelidir.Sayın Talat Cumhurbaşkanlığı makamını halka kapatmıştır. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin devamı için, sözde Kıbrıs Cumhuriyeti’ne yama olmadan onurlu ve egemen bir şekilde yaşamak için Cumhurbaşkanlığı seçiminde hep beraber Eroğlu’nu destekleyeceğiz.İlk turda ve açık ara fark ile bu yarışı bitireceğiz”

Amcaoğlu’nun konuşmasından sonra söz alan Ulusal Birlik Partisi Genel Sekreteriİrsen Küçük de “18 Nisan Cumhurbaşkanlığı seçimini Eroğlu’nun kazanacağının açık ve net olduğunu” vurguladı.

Küçük sözlerine devamla şunları kaydetti:

” Bu kalabalık herkese bir mesaj olmalıdır. İşte halk, işite fark! Bizler, sizlerle 1976 yılından beridir bu yollarda yürüdük ve yürümeye devam edeceğiz. Geçen seneki Nisan seçiminde vatandaşımız nasıl bizi tek başına iktidar yapma görevi verdiyse, şimdi sıra 18 Nisan günü sandıktan Eroğlu’nu Cumhurbaşkanı görevi vereceğinden eminiz.

Ulusal Birlik Partisi Genel Başkanı ve Başbakan Derviş Eroğlu ise kalabalığa teşekkür etti ve özetle şunları söyledi:

“ Ben tam 34 yıldır sizlerin, halkımın mutluluğu için, refahı için, onuru için mücadele veriyorum ve veriyoruz. İçinizde insan sevgisi, vatan sevgisi, bayrak sevgisi, Anavatan sevgisi varsa  34 sene çok çabuk geçer. Bu yüzden çok mutluyum. 34 sene siyasette sizlerle beraber çok güzel günlerimiz geçti, Ülke kurduk, yaşattık ve bu günlere getirdik. Halkımızdan her zaman sevgi ve destek gördük. 1976 yılından beri Kıbrıs Türk halkı için çalışıyoruz. Ülke kurudk. O zamanlar alt yapı, üst yapı, teknik anlamda hiçbir gelişme yoktu. Ama şimdi bakın. Etrafınızda gördüğünüz üniversitelerden, yollardan, elektrikten, su teşkilatından, inşaatından yani aklınıza ne geliyorsa her hizmet alanında bizim Ulusal Birlik Partisi’nin imzası var”.
Basın Bürosu.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
5
ONAY BEKLEYENLER
2
22 Mart 2010, Pazartesi
vatandaslar         - melbourne
herhalde secim icin rey tolamak icin gitti

22 Mart 2010, Pazartesi
Cengiz         - Yesilirmak
Boyle kafaya boyle tras.Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Ban Ki Moon’un Kıbrıs Özel Danışmanı Alexandre Downer geçtiğimiz günlerde Dışişleri Bakanı Hüseyin Özgürgün’ü bu konuda ziyaret etmek zorunda kaldı.
Downer, Özgürgün’den Yeşilırmak kapısıyla ilgili hükümetin çıkardığıgüçlüklere son vermesi talebinde bulundu.
Downer'e yakın kaynaklardan elde ettiğim bilgilere göre, bu sorunun aşılması, aksi takdirde Türk tarafına yönelik yoğun eleştiri geleceği yönünde uyarı yaptı
Bu uyarı sonrasında geç de olsa gereken kararlar alındı ve sıkıntı ortadan kalktı.
Kıbrıs konusuna ilişkin müzakere sürecinde Türk tarafı bugüne kadar hiçbir sıkıntı yaşamamış ve yaratmamıştı.UBP hükümetinin yetki alanı içinde olan ve Türkiye’nin de onay verdiği bir projede böyle bir sıkıntı yaşanmasıTürkiye dahil tüm çevrelerde “Eroğlu Cumhurbaşkanı olursa daha neler yaşanır?” sorusunu gündeme getirdi.Ve biz bu adami Cumhurbaskani sececeyik.Massallah

21 Mart 2010, Pazar
Hasan Bal         - Girne
Bayram var Bayram.

21 Mart 2010, Pazar
SALAHI YENER         - LEFKOŞA
Emin adimlarla hedefe yurumeye devam. ÖRP sizleri da aramizda gormek isteriz. Hade binin bu trene.

21 Mart 2010, Pazar
Hüseyin Elmalı         - Mağusa
Nereye giderse gitsin...İşi bitmiştir. Artık kaçacak yeri kalmamıştır.

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kalkanlı Yaşam Evi için Kooperatif Merkez Bankası'nda bağış hesabı açıldı
image Kısa bir süre sonra hizmete girecek olan Kalkanlı Yaşam Evi için Kooperatif Merkez Bankası'nda bağış hesabı açıldı.
Kamu - Sen'den kadına yönelik şiddet ve çocuk istismarıyla ilgili konferans d...
image Kamu-Sen Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Sekreteri, Kadın ve Çocuk Hakları Komite Başkanı Ayşe Özdemirağ, "Kadına Yönelik Şiddeti Önleme" ve "Çocuk İstismarının Etkileri" başlıklı konferanslar düzenleneceğini açıkladı.
Akıncı: "Güzel bir geleceği din, dil, renk, ırk farkı gözetmeksizin kurabilme...
image Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ve eşi Meral Akıncı, Kuzey Kıbrıs Lions Kulüpleri Federasyonu'nun, Muratağa, Sandallar Şehitlik Ormanı'nda düzenlenen fidan dikimi etkinliğine katıldı.