Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 25 Mart 2010, Perşembe 22:30
banner

Eroğlu Çatalköy'deydi

Eroğlu Çatalköy'deydi

Cumhurbaşkanı adayı Ulusal Birlik Partisi Genel Başkanı, Başbakan  Derviş Eroğlu yurdun her yanında vatandaşların büyük sevgi ve ilgisi ile seçim kampanyasını sürdürüyor.Eroğlu dün akşam Çatalköy’de vatandaşla buluştu.

Paylaş  
13
11
12
0

Ulusal Birlik Partisi Girne İlçe Başkanı ve Girne Milletvekili Necdet Numan, Talat’ın yakın zamanda Cumhurbaşkanlığı görevinin sona ereceğini, ve ülke için Devlet için en yüce makam olan Cumhurbaşkanlığı görevine, Cumhuriyet’in ilanında üzüntüden ağlayan Talat yerine Devlet’in ilanını ayakta alkışlayan Eroğlu’nun geleceğini söyledi.

Numan’ın bu sözleri vatandaşların coşkulu alkışları ile karşılandı.

Başbakan Eroğlu da yaptığı konuşmada ise, makul, adil , yaşayabilir bir anlaşma ortaya çıkması halinde buna imza atabileceğini ama Rum tarafında böyle bir niyet görmediğini belirtti.

Eroğlu Hristofyas’ın masada Talat’la görüşürken yaptığı anlaşmalara, alınan kararlara dikkati çekti.

Derviş Eroğlu, “ farklı bir Cumhurbaşkanlığı için çalışacaklarını, Kıbrıs konusunda Ulusal Konsey kurulacağını, uzmanlardan oluyşan bir heyetle görüşmelere gidileceğini, Cumhurbaşkanlığı’nın kapılarının tüm halka , sivil toplum örgütlerine sendika ve kuruluşlara açılacağını” vurguladı.

Eroğlu konuşmasında özetle şunları da vurguladı:

“Müzakerelerde halkımızın gerçek beklentilerini ve çıkarlarını dile getirmek gerekir. Bizim önümüze konulanları kabul ederek, yeter ki çözüm olsun diyerek müzakereleri devam ettirmek çok yanlış olur ve bizlere azınlık haklarını layık görürler. Bizler, Kıbrıs Türk’leri olarak onuru ile yaşamayı hedef bilmiş, egemenliğimizi büyük bedeller ödeyerek kazanmış, Anavatanına gönülden bağlanmış insanlar olarak, müzakere masasına oturduğumuzda olmazsa olmazlarımızı anlatıp dik durmamız gerekir.”

Saygılarımızla,
Basın Bürosu.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner

UKÜ Rektörü Prof. Dr. Nadiri, şampiyon UKÜ Hentbol takımı'nı kabul etti
image Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) Rektörü Prof. Dr. Halil Nadiri, KKTC Üniversite Sporları Federasyonu tarafından organize edilen üniversiteler arası hentbol müsabakalarında hem kadın hem de erkeklerde şampiyon o...
Kıbrıslı Türk ve Rumlar birlikte koştu... Amaç her iki topluma da barış mesaj...
image Kıbrıslı Türk ve Rumlar, bugün, başkent Lefkoşa’da birlikte koştu. Lefkoşa’nın her iki kesimindeki surlariçi bölgesi ve çevresini kapsayan 8 km'lik etkinlikle amaçlanan; hem Kıbrıs Türk hem de Kıbrıs Rum toplumuna bar...
HP'de kongre haftası: Güzelyurt ve Lefke İlçe Başkanları belirlendi
image Kongre haftasına Lefke ve Güzelyurt ile başlayan HP’de, Lefke İlçe Başkanlığı’na Özdemir Rahmi Şanlıdağ ve Güzelyurt İlçe Başkanlığı’na Reşat Kansoy seçildi.