Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 25 Mart 2010, Perşembe 22:30
banner

Eroğlu Çatalköy'deydi

Eroğlu Çatalköy'deydi

Cumhurbaşkanı adayı Ulusal Birlik Partisi Genel Başkanı, Başbakan  Derviş Eroğlu yurdun her yanında vatandaşların büyük sevgi ve ilgisi ile seçim kampanyasını sürdürüyor.Eroğlu dün akşam Çatalköy’de vatandaşla buluştu.

Paylaş  
23
20
22
0

Ulusal Birlik Partisi Girne İlçe Başkanı ve Girne Milletvekili Necdet Numan, Talat’ın yakın zamanda Cumhurbaşkanlığı görevinin sona ereceğini, ve ülke için Devlet için en yüce makam olan Cumhurbaşkanlığı görevine, Cumhuriyet’in ilanında üzüntüden ağlayan Talat yerine Devlet’in ilanını ayakta alkışlayan Eroğlu’nun geleceğini söyledi.

Numan’ın bu sözleri vatandaşların coşkulu alkışları ile karşılandı.

Başbakan Eroğlu da yaptığı konuşmada ise, makul, adil , yaşayabilir bir anlaşma ortaya çıkması halinde buna imza atabileceğini ama Rum tarafında böyle bir niyet görmediğini belirtti.

Eroğlu Hristofyas’ın masada Talat’la görüşürken yaptığı anlaşmalara, alınan kararlara dikkati çekti.

Derviş Eroğlu, “ farklı bir Cumhurbaşkanlığı için çalışacaklarını, Kıbrıs konusunda Ulusal Konsey kurulacağını, uzmanlardan oluyşan bir heyetle görüşmelere gidileceğini, Cumhurbaşkanlığı’nın kapılarının tüm halka , sivil toplum örgütlerine sendika ve kuruluşlara açılacağını” vurguladı.

Eroğlu konuşmasında özetle şunları da vurguladı:

“Müzakerelerde halkımızın gerçek beklentilerini ve çıkarlarını dile getirmek gerekir. Bizim önümüze konulanları kabul ederek, yeter ki çözüm olsun diyerek müzakereleri devam ettirmek çok yanlış olur ve bizlere azınlık haklarını layık görürler. Bizler, Kıbrıs Türk’leri olarak onuru ile yaşamayı hedef bilmiş, egemenliğimizi büyük bedeller ödeyerek kazanmış, Anavatanına gönülden bağlanmış insanlar olarak, müzakere masasına oturduğumuzda olmazsa olmazlarımızı anlatıp dik durmamız gerekir.”

Saygılarımızla,
Basın Bürosu.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Meclis bugün toplanıyor
image Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu bugün toplanacak.
Oran: "Her bakan, müsteşar ve müdür bir sorunu çözseydi, tek bir çevre sorunu...
image Eski müsteşar, çevreci, inşaat mühendisi Hakan Oran, çevreyi kirletenlere etkili ceza verilmesi gerektiğini vurguladı
Austine Wallie cinayetiyle ilgili yeni gelişme: Tutuklu sayısı 12'ye yükseldi...
image Taşkent Anayolu'nda 19 Nisan Cuma sabahı erken saatlerde, yol kenarına atılmış olarak bulunan erkek cesedinin kimliğinin belirlenmesinin ardından polis 9 kişiyi gözaltına almıştı. Soruşturma kapsamında bugün 3 kişi da...