Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 28 Mart 2010, Pazar 21:30
banner

Eroğlu: Ulusal Konsey kurulacak

Eroğlu: Ulusal Konsey kurulacak

UBP Genel Başkanı, Başbakan Derviş Eroğlu kendisinin Cumhurbaşkanlığı döneminde Devletin tüm değerlerinden yararlanma yoluna gidileceğini ve halkın devrede olabilmesi için Ulusal Konsey kurulacağını söyledi.

Paylaş  
13
14
12
0

Derviş Eroğlu, 18 Nisan Cumhurbaşkanlığı seçimi dolayısıyla başlattığı seçim çalışmalarına Çayırova, Kumyalı, Mehmetçik,  Yedi Konuk ve Büyük Konuk’ta devam etti.

Gerçekleştirilen ziyaretlerde vatandaş ile bululaşarak vatandaşı bilgilendiren Eroğlu, 18 Nisan seçiminin öneminden bahsetti.

Toplantıların açılış konuşmalarını yapan Tarım ve Köy İşleri Bakanı UBP İskele Milletvekili Nazım Çavuşoğlu, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin varlığına inanan ve bu uğurda emek harcayanların Cumhurbaşkanlığı makamında oturması gerektiğini söyledi.

Çavuşoğlu” Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin kuruluşunda ağlayanların  ömrü tükenmiştir. Şimdi sırada KKTC’nin kuruluşunda  ayakta alkışlayanların zamanıdır” dedi.

DP Genel Sekreteri İskele Milletvekili Ejder Aslanbaba da  gezilere katılarak destek belirtti.

Cumhurbaşkanı adayı, Ulusal Birlik Partisi Genel Başkanı ve Başbakan Derviş Eroğlu ise,” her gittiğim yerde halkımız tarafından büyük ilgiyle karşılanmaktayız. Sizlerinde  bu coşkusunu gördükçe ne kadar doğru yolda olduğumuzu bir kez daha tescil ettirmiş oluyoruz.”dedi.

Eroğlu konuşmasını şöyle sürdürdü:

” Uzun yıllardır sizlerle beraber bu yolları yürüdük ve bu günlere geldik. İçinizde vatan sevgisi, millet sevgisi, Anavatan Türkiye sevgisi oldukça bizleri hiçbir yabancı güç hedefimizden geri döndüremez. Bizler, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ni kurmuş ve bugünlere getirmiş insanlarız. Sizlerin gücü olmasaydı bizler bunu başaramazdık. Ama Talat, Kıbrıs Türk halkının desteğini almaktan ziyade, dıştaki yabancı güçlerin desteğini almak  için sürekli dış temaslarda bulunmaktadır. Talat’a seslenmek istiyorum. Sen, yabancılardan destek ararken ben burada Kıbrıs Türk halkının desteğini almaktayım.

Çünkü;Kıbrıs Türk halkının desteğini alarak, isteklerini dinleyerek müzakere masasında oturup, hakkımızı bütün dünya ülkeleri de dahil olmak kaydı ile tescil ettireceğim.  Ama Talat ne yapıyor, Hristofyas’a hoş gözükmek için, dünya ülkelerine hoş gözükmek için, her istenileni kabul etmektedir. Yabancı güçlerin isteklerini kabul edenler, zaman gelir onların piyonları olurlar” diyerek Talat’ın Kıbrıs Türk halkının desteğini almadığını, ABD’den,AB’den ve Rum tarafıından destek aradığını söyledi ve ülkesine, milletine sahip çıkanlarında kendisini desteklediğini söyledi.

Talat, Cumhurbaşkanı olduğu devletin varlığına inanmamakla beraber, 3ay içerisinde Kıbrıs konusunu çözerim, çözemezsem de istifa ederim diye beyanatlarını hepiniz hatırlayacaksınız. 5 yıl geçti,hiçbir ilerleme olmadı. Ama Talat, halen Cumhurbaşkanı adayı. İnsan, sözü ile özü ile bir olmalıdır”
 
UBP Basın Bürosu


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Oktay: "Hidrokarbon kaynakları konusunda KKTC'yi kimsenin insafına bırakacak ...
image Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Kıbrıs konusunda; Rum tarafının Kıbrıs'ta tek hakimin kendileri olmadığı ve Kıbrıslı Türklerin en az kendileri kadar eşit ve hak sahibi olduğunu içine sindirmesi halinde çıkış yolu buluna...
Oktay: "Kıbrıslı Türklerin çıkarına olmayan hiçbir şeyde oldubittiye izin ver...
image Türkiye Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, gerek ada etrafındaki hidrokarbon kaynakları gerekse Kıbrıs sorununda, Kıbrıs Türklerinin çıkarına olmayan hiçbir şeyin, hiçbir şekilde oldubittiye getirilmesine müsaade et...
KTTO heyeti Ankara'da temaslarda bulunuyor
image Odadan verilen bilgiye göre, Türkiye-Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Ticaret Odası Forumu toplantısı nedeniyle Ankara'da bulunan Turgay Deniz başkanlığındaki Kıbrıs Türk Ticaret Odası heyeti, bugün Ankara Ticaret...