Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 28 Mart 2010, Pazar 21:30
banner

Eroğlu: Ulusal Konsey kurulacak

Eroğlu: Ulusal Konsey kurulacak

UBP Genel Başkanı, Başbakan Derviş Eroğlu kendisinin Cumhurbaşkanlığı döneminde Devletin tüm değerlerinden yararlanma yoluna gidileceğini ve halkın devrede olabilmesi için Ulusal Konsey kurulacağını söyledi.

Paylaş  
14
14
12
0

Derviş Eroğlu, 18 Nisan Cumhurbaşkanlığı seçimi dolayısıyla başlattığı seçim çalışmalarına Çayırova, Kumyalı, Mehmetçik,  Yedi Konuk ve Büyük Konuk’ta devam etti.

Gerçekleştirilen ziyaretlerde vatandaş ile bululaşarak vatandaşı bilgilendiren Eroğlu, 18 Nisan seçiminin öneminden bahsetti.

Toplantıların açılış konuşmalarını yapan Tarım ve Köy İşleri Bakanı UBP İskele Milletvekili Nazım Çavuşoğlu, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin varlığına inanan ve bu uğurda emek harcayanların Cumhurbaşkanlığı makamında oturması gerektiğini söyledi.

Çavuşoğlu” Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin kuruluşunda ağlayanların  ömrü tükenmiştir. Şimdi sırada KKTC’nin kuruluşunda  ayakta alkışlayanların zamanıdır” dedi.

DP Genel Sekreteri İskele Milletvekili Ejder Aslanbaba da  gezilere katılarak destek belirtti.

Cumhurbaşkanı adayı, Ulusal Birlik Partisi Genel Başkanı ve Başbakan Derviş Eroğlu ise,” her gittiğim yerde halkımız tarafından büyük ilgiyle karşılanmaktayız. Sizlerinde  bu coşkusunu gördükçe ne kadar doğru yolda olduğumuzu bir kez daha tescil ettirmiş oluyoruz.”dedi.

Eroğlu konuşmasını şöyle sürdürdü:

” Uzun yıllardır sizlerle beraber bu yolları yürüdük ve bu günlere geldik. İçinizde vatan sevgisi, millet sevgisi, Anavatan Türkiye sevgisi oldukça bizleri hiçbir yabancı güç hedefimizden geri döndüremez. Bizler, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ni kurmuş ve bugünlere getirmiş insanlarız. Sizlerin gücü olmasaydı bizler bunu başaramazdık. Ama Talat, Kıbrıs Türk halkının desteğini almaktan ziyade, dıştaki yabancı güçlerin desteğini almak  için sürekli dış temaslarda bulunmaktadır. Talat’a seslenmek istiyorum. Sen, yabancılardan destek ararken ben burada Kıbrıs Türk halkının desteğini almaktayım.

Çünkü;Kıbrıs Türk halkının desteğini alarak, isteklerini dinleyerek müzakere masasında oturup, hakkımızı bütün dünya ülkeleri de dahil olmak kaydı ile tescil ettireceğim.  Ama Talat ne yapıyor, Hristofyas’a hoş gözükmek için, dünya ülkelerine hoş gözükmek için, her istenileni kabul etmektedir. Yabancı güçlerin isteklerini kabul edenler, zaman gelir onların piyonları olurlar” diyerek Talat’ın Kıbrıs Türk halkının desteğini almadığını, ABD’den,AB’den ve Rum tarafıından destek aradığını söyledi ve ülkesine, milletine sahip çıkanlarında kendisini desteklediğini söyledi.

Talat, Cumhurbaşkanı olduğu devletin varlığına inanmamakla beraber, 3ay içerisinde Kıbrıs konusunu çözerim, çözemezsem de istifa ederim diye beyanatlarını hepiniz hatırlayacaksınız. 5 yıl geçti,hiçbir ilerleme olmadı. Ama Talat, halen Cumhurbaşkanı adayı. İnsan, sözü ile özü ile bir olmalıdır”
 
UBP Basın Bürosu


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Hasgüler: "İnsan kaçakçılığı eğitim merkezleri üzerinden yapılıyor"
image Yükseköğretim Planlama, Denetleme, Akreditasyon ve Koordinasyon Kurulu (YÖDAK) üyesi Prof. Dr. Mehmet Hasgüler İnsan kaçakçılığı konusunda üniversitelere işret edilerek suçlandığını, ancak eğitim merkezlerinin gözden ...
Levent Kutay yazdı: "Bir gezi yazısı ve diplomasi notlarım..."
image Levent Kutay yazdı: "Bir gezi yazısı ve diplomasi notlarım..."
UKÜ Rektörü Prof. Dr. Nadiri, şampiyon UKÜ Hentbol takımı'nı kabul etti
image Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) Rektörü Prof. Dr. Halil Nadiri, KKTC Üniversite Sporları Federasyonu tarafından organize edilen üniversiteler arası hentbol müsabakalarında hem kadın hem de erkeklerde şampiyon o...