Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 24 Şubat 2011, Perşembe 14:31
banner

Ekonomi ve Enerji Bakanlığı, "Alo 171 Tüketici Şikayet Hattı" kurdu

Ekonomi ve Enerji Bakanlığı, Alo 171 Tüketici Şikayet Hattı kurduEkonomi ve Enerji Bakanlığı, tüketici haklarının korunması, geliştirilmesi ve tüketicilerin bilinçlendirilmesi amacıyla başlattığı çalışmalar çerçevesinde “Alo 171 - Tüketici Şikayet Hattı” oluşturdu.
Paylaş  
42
36
20
35

Ekonomi ve Enerji Bakanı Sunat Atun, “Alo 171-Tüketici Şikayet Hattı” ile tüketici ve satıcıların her türlü bilgi alışverişi ve şikayetleriyle ilgili olarak Ekonomi ve Enerji Bakanlığı’na daha kolay ulaşmalarını sağlamayı amaçladıklarını söyledi.

Atun, 24 saat hizmet verecek olan Alo 171 Şikayet Hattı’nın tüketicilerin olası mağduriyetlerini gidermek için şikayet kabul edeceğini belirtti.

Sunat Atun, Alo 171 Şikayet Hattı’nın tanıtımı amacıyla yerli sanatçıların yapmış olduğu reklam filminin önümüzdeki günlerde görsel basın aracılığıyla tüketiciye ulaşacağını söyledi.

Ekonomi ve Enerji Bakanı Sunat Atun, bugün düzenlediği basın toplantısında, tüketici haklarının korunması ve mevcut yasaların daha çağdaş hale getirilebilmesi amacıyla gerçekleştirilen çalışmalar, yapılan yasal değişiklikler ve kurulan Tüketici Şikayet Hattı Alo 171 hakkında bilgi verdi.

“HERKES BİR TÜKETİCİ”

Herkesin bir tüketici olduğundan hareketle vatandaşların tüketici haklarıyla ilgili olarak bilgilendirilmesinin önemine işaret eden Atun, bakanlığın, tüketici haklarının korunması, geliştirilmesi ve tüketicilerin kendilerini koruyabilmesi için gerekli bilinç düzeyine ulaşması amacıyla yoğun çalışmalar yaptığını belirtti.

Atun, üretimin ve ticaretin doğal ve en etkin denetleyicisi olan tüketicinin refahının sağlanmasında yasa yapıp uygulayanlar kadar, tüketici görevlerine de büyük sorumluluk düştüğünü söyledi.

“YASAL MEVZUAT GELİŞTİRİLDİ”

Ekonomi içindeki en önemli unsurlardan biri olan tüketicilerle ilgili 40/2003 Sayılı Tüketicileri Koruma Yasası’nda yapılan değişiklikle mevcut mevzuatı daha çağdaş hale getirmeye çalıştıklarını kaydeden Atun, tüketici haklarının azami şekilde korunmasının hedeflendiği çalışmasıyla AB yasalarıyla tam bir paralellik sağlandığını ifade etti.

Sunat Atun, mevcut idari yapının geliştirilmesi ve Tüketici Koruma Birimi’nin oluşturulması adına başlattıkları çalışmaların devam ettiğini söyledi.

“TÜKETİCİ LEHİNE DÜZENLEMELER İÇERİYOR”

Ekonomi ve Enerji Bakanı Atun, yasanın “tüketim mallarının alım, satımı ve buna bağlı garanti hakları”, “ücretsiz tamir ve değişimin sağlanması”, “kapıdan yapılan satılışlar”, “paket turlara ilişkin sözleşmeler”, “reklam ve reklam denetimi” ve “kusurlu mal” gibi birkaç alanda tüketiciler lehine düzenlemeler içerdiğini kaydetti.

“HAKEM HEYETİ OLUŞTURULDU”

Sunat Atun, tüketici haklarının örgütlülük düzeyinde savunulabilmesi için bu yöndeki çalışmaları desteklediklerini ve bu amaçla Tüketicileri Koruma (Değişiklik) Yasası altında oluşturulan hakem heyetinde tüketici örgütlerinin temsiliyetinin sağlandığını kaydetti.

Atun, “Ülkemizde üretilen, ithal edilen ve pazarlanan tüm ürünlerin satın alınma ve tüketilme koşullarıyla haklarına ilişkin bilincin oluşması ve tüketici haklarının azami derecede savunulması sivil toplum örgütlerinin ve dolayısıyla toplumun etkin katılımını gerektirmektedir” dedi.

“BİLİNÇLENDİRMEYE ÖNEM VERİYORUZ”

En etkin ve güçlü denetleyicinin tüketici olduğu gerçeğinden hareketle bilinçlendirmeye öncelik verdiklerini dile getiren Atun, hak arama konusunda bilinçli tüketici yaratma yönündeki çalışmalarının devam ettiğini söyledi.

Atun, bu amaçla bir broşür hazırladıklarını ve yakın zamanda dağıtılacağını belirtti.

YENİ YASAL DÜZENLEME NELER GETİRİYOR?

Ekonomi ve Enerji Bakanlığı yetkililerince yapılan açıklamaya göre, Kasım 2010’da Cumhuriyet Meclisi’nden geçen Tüketicileri Koruma (Değişiklik) Yasası ile, özellikle tüketim mallarının alım-satımı ve garantiler konusunda tüketicilerin hakları, garanti belgesine gerek olmadan, 2 yıllık yasal koruma altına alınıyor.

Devre tatil sözleşmelerine de düzenlemeler getiren yasa, bu konuda sözleşme yapan tüketicilere, hiçbir maddi sorumluluk altına girmeden ilk 14 günde sözleşmeden vazgeçme hakkı getirdi. Faaliyet gösteren firmalara da paket turlar konusunda yükümlülükler getirildi ve faaliyetleri disiplin altına alındı.

Tüketicilere, kapıdan satışlarda 7 gün içinde hiçbir gerekçe göstermeden sözleşmeden dönme hakkı tanınıyor.

TAK


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
5
 
0
 
1
 
8
 
2
 
1
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
35
ONAY BEKLEYENLER
20
8 Şubat 2018, Perşembe
Adem Korcan         - Van
Ben Van tusba Göllü Mahallesi'nde oturuyorum evimiz mahalle dışında olduğu için enerjimiz yol güzergahında gelmektedir yolumuz karanlık olduğu için gelip gitmekte zorlanıyoruz direkler ve hatlar çekildiği halde aydınlatmalar takilmamis bir an önce bu sorun'un giderilmesini istiyoruz gereğinin yapılmasını arz ederim

18 Ocak 2018, Perşembe
Sevda Uysal         - Balikesir Altınoluk Narli Koyu
Sayın Baskanim
Ben balikesir altınoluk narli köyünde oturuyorum.Bizim koyda 4 ayda bir elektirige bakılıyor Şimdi faturam geldi 700 tl eşim askeri ücretle çalışan biri bu faturayı biz nasıl odiyicez Her ay elektirige bakılsa bu kadar yüksek fatura ödememiz.Madem büyük şehir oldu burası büyük şehirlerde her ay bakılıyor koyde de her ay bakılmasını istiyoruz Herkes cok şikayetçi bu konuda.Umarım sikayetlerimizle ilgilenirseniz.En kısa zamanda sizden bir haber bekliyoruz .Saygılar. Iyi günler.

14 Aralık 2017, Perşembe
AFYONKARAHİSAR         - AFYONKARAHİSAR
Bir yilda 15 tane fatura geliyor her ay bir hafta onceden fatura yaziliyor dagitim bedeli vb serler zaten adamı soyuyorsunuz yılda 12 ay var ben 15 tane fatura odedim neden 3 fatura fazla oduyirum dagitim bedellerinielektrik faturasini 3 ay fazla oduyorum. Hirsizsiniz.allah belanızı versin hirsiz kopekler buna bi cozum bulun

5 Kasım 2017, Pazar
İbrahim Altıntaş         - Nevsehir
Sayın Bakanım Ben Nevsehir Merkez Çardak köyünde ikamet etmekteyim Ben 7200222 nolu Elektrik Abonenin Borçlarını Yapilandirdim 1 Tamam ödedim Oysa Köyümüze en az 25 abone Borcunu yapilandirmadi Bu aboneler Durumları Çok iyi Herkesin Kapısında Tir ve Lüks Otomobili var Bunlar Diyorki "Devlet Baba 1 Gün Olur Affeder" diyor Sayın Bakanım Sizden ricam Bu abonelere 1 tebligat gonderseniz "Bahara Patates , Kabak Ekimi Yapmayın Yapılandırma Yapmayanin Elektriği Kesilecek " derseniz Herkez Korkusundan Yapilandirma Yaparlar
Saygılarımla.

27 Ekim 2017, Cuma
MUSTAFA CAN         - TUNCELİ ALMANYA
Tunceli İli Mazgirt kazası Aktarla köyü telefon trafosunun iptali ve halkın mağdur edilmesi.
Bu koyde elektrikle çalışan bir Telefon trafosu Telekom tarafından bağlanmıştır. Köylüye bu trafo üzerinden evlerine telefon bağlanmıştır. Yapan kim ?TELEKOM.
Köylü telefon ücretini aylık veya üç aylık kazaya veya şehre gittiği zaman ödüyor. Bu ödemede hiç bir sorun olmazken bu köyün telefon trafosu kacak kullaniliyor diye iptal edilmis ve köýlü magdur edilmistir. Elektrik iptal ediliyor ve 2000Tl ye yakın bir hesap cikariliyor.
Buradan bu sorularıma cevap ariyorum.
1)Köydeki telefon trafosunu kim bagladi?
2)Bu trafo nezaman bağlanmış?
3)Telekom bu Trafoyu bağlarken elektrik hatini kim bagladi?
4)Detas ve Telekom ortaklaşa mi bu Trafoyu bagladi?
5)Telekom aylık faturasını köylülerden alırken neden Detasin elektrik masrafini almamış?
6)2000Tl lik bu meblağ aylık mi yıllık mi yoksa bir kaç yıllık mi?
7)Defalarca kez Telefon arzalarindan dolayi yapilan şikayetler dikatte alinmamis Detas ve Telekom yetkilileri bu sorunu neden görmemezlikten gelmisler.?
Derhal bu sorunun giderilmesi köylülerden kaynaklanmayan bu sorunun giderilmesi ve önümüz kış sorunun derhal çözüme kavusturulmasi ;aksi taktirde doğabilecek büyük affetlerden Detas ve Telekomünikasyon sorumlu olduğunu bilgilerinize arz ederim.

6 Ekim 2017, Cuma
Mediha yilmaz         - 22 izmir
2 aylık evliyim ve evliligmn ilk haftası DOGALGAZIM açılacaktı kaçak varmış açmadılarr tehsisatcı artık bizi sallıyor ve 3 defa İZMİRGAZ geldi kaçak oldugu için açmadı SİGMA adındaki bu firma ne kaçagı giderdi nede başka birşey yaptı heran patlama korkusuyla yaşıyoruz LÜTFEN SESIMIZI DUYURCAK KİMSE YOKKK BU SİGMA ADINDAKİ FİRMANIN TEHSİSAT DÖŞEME İZNİNİ ALIN. Yarın benim evim patlasa kim vericekkkk hesabını...?????

13 Haziran 2017, Salı
Uğur süzer         - İstanbul esenyurt
Sayin enerji bakakanim ben 38 yasimda namusuyla calisip cocuklarini devletine ve milletine laik bir sekilde yetistirmeye calisan babayim sizlere 2010 tarihinde imkanlarimi zolayarak bir daire aldim hayatimi hep kucuk adimlarla ilerledim sadece cocuklarimi zordurumda bırak mamak vede kotü yollara dusurmemek icin yaşantim boyunca bütün hedefim arkadaslarima komşularima cocuklarima durus bir insan hayaliyle yaşadim şimdi ise yukarida belirtiyim kişilerin karşısında bitkin ezik ve kendini aciz hisseden bir baba olarak gorüyorum umariinşallah siz bakanlarimiz çocuklarinin karsisinda benim duştüyüm duruma düşmeyin istanbul esen yurta ikametkah ediyorum bu mubarek ramazan ayi dahil tam iki aydir karanlikta elektirik siz yasiyorum siz bakan larima sesleniyorum 2 ayi birakin akşam eve gittiyinizde 2 saat karanlikta kalilsaniz acaba şu anda sitem eden babaya nekadar hakli görurdünuz bedaş beni 2011 tarihinden 2014 tarihinekadar kacak kullanmakla suçlayarak elektiriyimi kapattı benim ise tamamen resmi olarak kullanmis olduğum sayaci heray ödediyimi dilekcemde belir terek ödemis oldugum faturalari sundum kisaca bütün yetkili mercileri telefonla arayarak şikayette bulundum bana halan kimse dönmedi eyer bana azicik olsun bana vatandasiniz olarak inaniyirsaniz yeminle ne borcum var nede kacak butun faturalarim elimde şuna caresizim lutfen bana ulasin çok zorbir donem yasiyorum saygilarimla

7 Mayıs 2017, Pazar
ahmet öztürk         - ümraniye dudulu kemerdere
her ay arıyorum yalandan yere muşteri hizmetleri çıkıyor 186 aradığımda ben necip fazıl mah. kubra sok oturuyorum aydınlatmalar 2 adet yanmıyor diğerleri yanıyor giriş kattada oturduğumuz için sokak zif gibi ya diğerleride yanmasın ya yanarsa iki direkde yansın birde istanbulda oturuyoruz ümraniyeye bağlıyız dudulu kemerdere de oturuyorum yazık her aradığımda söylüyorum aydınlatma bir gün yanıyor yaptıklarında ikinci günü yanmıyor diyorum yüzlerce 186 ya bildirdim izah ediyorum tamam diyorlar yine aynı ayıptır vallaha artık lütfen duyarlı kimse varsa bu aydınlatmayla ilgilensin lütfen

13 Temmuz 2016, Çarşamba
selami bayer         - sanliurfa
Sayın enerji bakanlığı bu başımıza musallat ettiğiniz hırsız dedasi allah rızası için beygamber aşkına ya bunları bir denetlesin birileri ya artık eski zamandaki gazlı lambalar kullanacağız ya gelen bu ayki faturanın 22.87kullanim bedeli olan fatura tutarı 103.80 ya benim matamadığım zayıf ya bu dedas hırsız ya inanın üç aydır iş sizin çocuklarıma ekmek alamıyorum zor durumdayım allah için bunlara birileri dur desin abone no 5301336 bir inceleyin bir bakın

26 Ocak 2016, Salı
mehmet gürsoy         - trabzon
Yillardir teleferik kuramiyorum karsi koydeki bahceme nedeni yuksek gerilim hatti mahsulu saatlerce sirtimizda tasiyoruz kime gittiysek olmaz deyip savdilar lutfen bi care yer trabzonun beşikdüzü ilçesine bagli çakirli mahallesi lutfen yardimci olun ölene kadar yük tasimak istemiyorum hemde çaresi varken lutfen lutfen

26 Ocak 2016, Salı
mehmet gürsoy         - trabzon
Ben findik bahcemden gecen yuksek gerilim hatti yuzunden karsi koydeki bahcemin mahsulunu sirtimda saatlerce tasiyip eve getiriyorum teleferik kurmak istiyorum ama kime gittiysem hatti kaldirmiyorlar zamaninda kurmuslar zahmetini yillardir biz cekiyoruz kamulastirmada yapilmamis ilgilenirseniz cok buyuk sevap islemis olursunuz lutfen bi care lutfen

31 Ağustos 2015, Pazartesi
ışık çoşkun         - muğla marmaris selimiye mah
Elektrik direk yıkıldı yapan yok 4 aydır maduruz makinaların yandı teller kopuk

21 Ağustos 2015, Cuma
Efkan norcin         - İstanbul
Ben İstanbul sultanbeylinde oturmaktayım .belediyemiz binayı yapmaya izin verdi suyumuzu doğalgazımızı aldık yanlız elektriği alamıyoruz .bu yüzden mağduruz bize yardımcı olmanızı istiyoruz .

20 Ağustos 2015, Perşembe
İlyas Norçin         - İstanbul
Ben istanbul sultanbeylinde fatih mah.oturmaktayım.Binamizi yaptik ama elektrik vermiyorlar.Bunun için çözüm bulunmasini istiyoruz.

13 Ağustos 2015, Perşembe
Serpil kurt         - İstanbul Bahçelievler
16 seneden beri kullanmış olduğumuz elektrik aboneliğimiz bize sorulmadan bir başkasına verilmiş.1 buçuk seneden beri bu sorunla uğraşıyorum.Sürekli elektriğin kesiliyor.Ceza uygulanıyor. Bu işe çözüm bulmanızı istiyorum. Toplam borcumuzu 5 bin TL geçtiğini tahmin ediyorum. Benden habersiz benim aboneliğimi bir başkasına nasıl verebiliyorlar

3 Ağustos 2015, Pazartesi
İbrahim karmacı         - Aydın.Söke.Burunköy mahallesi
Evime gelen hatta arıza var dört aydır arıza kaydı bırakıyorum ilgilenilmiyor ilgililere şikayetim ediyorum bütün elektronik ev aletlerim bozuldu

1 Ocak 2015, Perşembe
hasan ılğın         - istasbul
Sayın bakanım istanbulun eyüp ilçesi pirincçi mahallesinde oturmaktayım pirincçi malalesinde elektirik var yanliz bizim oturduğumuz ziyade sokakta kablolar kopuk ve 48 saattir ilgilenen yok maduruz rica ediyorum ilgilenirmisiniz

8 Nisan 2014, Salı
mehmet yeşilyurt 05334822576         - konya karapınar
enerji bakanlıgına konya karapınar ılçemize kurulacak olan güneş enerji sistemi hayata geçerse biz hayvancılıkla ugrasanlar hep işsiz kalacagız başka alternatifler yokmu ilginize

11 Mart 2014, Salı
emin kaya         - istanbul
Elektrik ödeme merkezlerini neden özelleştirdiniz.Bu millet enayi mi.Fatura adedi 1 tl alınıyor.Bunu alan da özelleştireninde Allahınızdan bulun

21 Eylül 2013, Cumartesi
mehmet mustafa özsayın         - gaziantep
bizim bu garaj tapulu evimizin dogalgazını kestiler bu sorunu nası veya nezaman cözecekler vatandaşa hic acıklama yapılmıyor

8 Nisan 2013, Pazartesi
aydoğan karaca         - edirne
BenEdirne keşandan aydoğan karaca adresim aşağı zaferiye mahallesi evgen sokak no 5 kat 3 Elektrik işletme ve abone no_ 022.07.05.00.0000000295570 bu sayaç yıllardan beri babam tayip karaca üzerine kayıtlı iken otamatik ödeme talimatı olduğundan ödenmemiş veya geç ödemeli faturam hiç olmamıştır.Şubat ayı sonu itibariyle ben babamın üzerinde olan aboneyi bütün gerekleri yerine getirerek Aydoğan karaca üzerine geçişini sağlamış bulunmaktayım.bankaca güncelleme yapılmasına rahmen fatura ekrana düşmediğinden ödenmemiştir.bense internetten yaptığım takip neticesinde ekrana düşmediğini gördüm fakat ben bunu aboneyi üzerime alırken faturanın da tahsil edildiğini düşündüğüm içinpek üzerinde durmadım aradan 12 gün geçmesine rağmen 05324717970 nolu telefonuma ne bir sms,mail gönderilmediği gibi tarafıma ihbarda yapılmadı.bugün 27.03.2013 tarih itibariyle abonesi olduğum sayacın elektriği Erhan ÖZCAN tarafından ihbarsız ve habersiz kesildi.Ben 10 yıldır bu adreste ikamet etmekle beraber 10 yıldır bu aboneli sayacı kullanmaktayımgeriye dönük ödemelerime bakıldığında ne demek istediğimi dahada iyi anlayacaksınız.Ödenmeyen faturada yukarıda açıkladığım sebeplerden dolayıdır.
Bu sebeple bu gün yaşanan olaydan ötürü çok rahatsız olduğumu ifade etmektekteyim.Kaldıki bugün 3 yaşında bebelerin bile cep telefonu var benimde var hiçmi müşteri hakları yok hiçmi insayatif kullanma hakkınız yok en azından bir telefon edilip durum bildirilir bir sms atılıp bilgilendirilir.En kötü ihtimalle ihbarnameni yazıp bir gün zaman verilebilirdi diye düşünüyıorum.zaten açma kapama bedeli yansıtıldı.benim evimin içinde elektiriğe ihtiyacı olan 10 larca eşya var bunlarda cabası kendisinin ve içinde bozulacak şeylerinde olma ihtimali çok.
Sizden ricam bu konuyla ilgilenmeniz ve tarafıma bilgi vermenizdir.ilgi ve alakanızı bekler iyigünler dilerim.

Aydoğan KARACA Cep:05324717970

30 Mart 2013, Cumartesi
ibrahim ilkdoğan         - manisa demirci
ben deircıde yaşıyoru ilççemizde tekte çalışan elemanlar özel sekto rant elde etmek için iç ihparneme göndermeden eletrikleri kesiyorlar bunlarırı denetleyecek kimseyi bulamıyorus enerji bakanı özelleşmeyi biliyorsa denetlemeyi yapsın lütfen baksın onyıldan beri kaçkes bocumu ödememişim incelesin doğuda yüzde ellisi kaçak kullanıyor bizim suçumuz neenerji bakanı duy beni bana cavap verin

23 Aralık 2012, Pazar
gönül bağrıyanık         - karşıyaka izmir
Karşıyaka atakentte oturuyorum,sıfır daire aldım,müteahhitten,şantiye elektrikli,tedaş herşeyimiz hazır olduğu halde elektriği bağlamıyor,malesef para çarkı dönüyor, parayı verenler bizden önce bağlattılar,birde enerji bakanı gece çamaşır yıkayın dedi şimdi komşular gece 2,3,4, çamaşır yıkıyorlar tabi gürültüden uyunmuyor,herkezin makinası yeni değilki bence bir an evvel bu söylemi düzeltmesi gerek gece saat 12 ye kadar yıkamalılar yoksa katil olucam hiç uyku yok çok sinirliyim .

16 Kasım 2012, Cuma
gıyasi tekin         - nevşehir
ben türkiyenin ortası nevşehire bağlı abuşağı kasabasında mandra kurdum aslen kayseri develiliyim 2 yıldır inşatım devam etti ve yaklaşık 6 ay olduprojemi verdim elektrik direği dikmeye bütcesi olmayan medaş sayısal loto oynamışlar dutturursa bana elektirik vericek galiba çok komik bahaneler yapıyorlar bunlarla ilgilenen yokmu sayın enerji bakanımız arabistana enerji verecek durumdayız diyor ben türkiyede 2012 yılında mum ışığında hayvancılık yapıyorum benim konuyla ilgilenmenizi rica ediyorum ne yapmalıyım

10 Şubat 2012, Cuma
niyazi issisu         - ankara / akyurt
mahallemizdeki yüksek gerilim hattının yüksek voltaj nedeniyle 3 defa kabloları koptu bu kopmalar sırasında tv tüpü yandı servis tarafından yapılan kontrollerde arızanın yüksek voltaj nedeniyle oluştugu söylendi enerjisaya dilekçe vermemize ragmen 10,kasım 2011 tarih ve 8000623682sayılı dilekçemize herhangi bir yanıt alamadık ne gelen ne soran var aylık düzenli olarak faturaları getiriyor yazmaya geliyorlar hatalarını telafi etmek akıllarına gelmiyor herhalde burdaki yüksek gerilim kaldırıldı direkler degişti ama bütün müracat ve sorularımız boş kaldı ilgilenip yol gösterecek yokmu

24 Kasım 2011, Perşembe
serdardündar         - amasya gümüşhacıköy
k.k.bedeli faturama 5 tl yansıyor ben bunu haksızlık olarak buluyorum ben kaçak kullanıyorsam gelsin elektirimi kessinler ben mecburmuyum başkalarının elektrik borcunu ödemeye

6 Eylül 2011, Salı
orkun bayburtlu         - samsun/vezirköprü
ben samsun'un vezirköprü ilcesinde oturmaktayım tek özelleşti özelleşeli kendimize bir muhattap bulamıyoruz ben ilcenin ortasında fırın işletmeciligi yapan bir esnafım bize gece 12'den öglen 1'2 cıvarına kadar elektirik lazım yalnız bu elektirik sabaha karşı 3 veya 3 bucuk gibi gidiyor ve sabah 8'de geliyor biz elektirigin gelmesi için mesainin başlamasınımı beklemek zorundayız bu konuda gereginin yapılmasını arz ve rica ederim.en azından sorabileceğimiz bir yetkili görmek istiyoruz.

23 Ağustos 2011, Salı
MUSTAFA AVCI         - sivas
ben sivas tuzlugol mahallesi 4, küme evlerde no ; 127 de oturmaktayım evimin 30 metre ilerisine dogalgaz baglanmasına ragmen bizim mahallemize dogalgaz hattı döşenmedi . bizim bu maduruyetimizi yetkililerce giderilmesini arzu ediyoruz. saggılarımla gereginin yapılmasını arz ederım..

8 Haziran 2011, Çarşamba
recep uludemirciler         - istanbul
öncelikle merhaba, ikametetmiş oldugum ümraniye bölgesinde bir arsam var bu arsamı kat karşılıgı mütahide verdim ama, maltepe genel müdürlügün 1966 yılnda bir başkası adına yapmış oldugu ödemeyi irtifak hakkını şimdi arsamın ücte biri fiyatını resmi ve arşivlerinde ismim olmadıgı borcu bana ödetmeye caluşıyorlar ve maltepe genel müdürü ve yardımcısı ve ayedaşın emlak kamulaştırma müdürünün bu borc senin ödemek zorundasın ve bir daha bu kurumu bu konu ile rahatsız etme deyip bana hakaret edip kovmasını sayın enerji bakanlıgına duyurmak istiyorum gercekten bu memlekette mazlumun hakkını savunacak akyüzlü kalplerin olduguna inanaıyorum, işsizim ve imkanlarım olmadıgından hakkımı arıyamıyorum bu konu hakkında lütfen bana ulaşırmısınız 0534 305 02 50 teşekkürlerimi şimdiden sunuyorum saygılarımla...

12 Nisan 2011, Salı
mehmet tavşancı         - ümraniye istanbul
51 tl tek fatura borcumdan dolayı bana haber vermeden elektirk im kesılmıstır benı bu soguk havada madur etmıslerdır sıkayetcıyım geregının yapılmasını arz ederım sayın bakanım sıkayetım dudullu ayedas benı madur ettı

2 Nisan 2011, Cumartesi
mehmet kaya         - düzce akçakoca
benim anlamadığım elektirik faturalarında TRT katkı kayı neden alınıyor .TRT nin kullandığım elektiriğe ne gibi katkısıolmaktadır.bu yasalmıdır

25 Şubat 2011, Cuma
EBÖZDER         - AKOVA
SAYIN BAKANIM SİZLERLE GURUR DUYUYORUZ

25 Şubat 2011, Cuma
Bir Tüketici         - Lefkoşa
Bakanlık şu an en iyi çalışan bakalıkların başında gelmekte. Genç ve vizyon sahibi bir bakan ve ekibi.

Özellikle Ticaret Dairesi , hem hızlı hem verimli...

Tebrikler...

24 Şubat 2011, Perşembe
uğur karadeli         - sivas
çamlıbel elektrik dağıtım şirketi 30 gün olmadan bir ay içerisinde 2 fatura göndererek bizi mağdur etmektedir.Bilgilerinize arz ederim

24 Şubat 2011, Perşembe
Hasan Ali         - Gönyeli
Acaba arasak kthy'ye kaptırdığımız bilet paralarını geri almamıza yardımcı olurlar mı?

banner
banner
banner
banner
banner

TC Adalet Bakanlığı'ndan KKTC'ye Çiftlik Bank yazısı!
image Şirket merkezi KKTC olan Çiftlik Bank’la ilgili Türkiye’deki Adalet Bakanlığı adlî makamlarımıza yazı yazarak Çiftlik Bank’ın eylemleriyle ilgili bilgi, belge ve el koyma taleplerinde bulundu...
TC Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu KKTC'den ayrıldı
image KKTC’ye gelerek dün gün boyunca resmi temaslarda bulunan Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu KKTC’den ayrıldı.
KTBK Komutanı Tümgeneral Yıldırım'dan Öksüzöğlu'na madalya
image KTBK Komutanı Tümgeneral Yılmaz Yıldırım dün şair-yazar Oktay Öksüzoğlu ve eşini makamında kabul etti.