Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 30 Mart 2011, Çarşamba 08:44
banner

UBP Londra Dayanışma Derneği'nden Elcil hakkında suç duyurusu

UBP Londra Dayanışma Derneği'nden Elcil hakkında suç duyurusuUlusal Birlik Partisi (UBP) Londra Dayanışma Derneği, ‘vatana ihanet’ gerekçesiyle Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası (KTÖS) Genel Sekreteri Şener Elcil aleyhine dava açılması için suç duyurusunda bulundu.
Paylaş  
10
12
8
21

KTÖS Genel Sekreteri Şener Elcil’in bir süredir yapmış olduğu açıklamalar nedeniyle ‘vatana ihanet’ ettiğini savunan Ulusal Birlik Partisi (UBP) Londra Dayanışma Derneği, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Başsavcısı Aşkan İlgen’e Elcil aleyhinde suç duyurusunda bulundu. Münir Hasan Tatar ve Mehmet Salih Bayramoğlu imzasını taşıyan duyuru da şu ifadeler yer aldı:

"Sayın Başsavcı Aşkan İlgen Bey

Ref: KTÖS Genel Sekreteri Sayın Şener Elcil Hakkında Suç Duyurusu

Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası (KTÖS) Genel Sekreteri Sayın Şener Elcil aleyhine ‘Vatana İhanet’ suçlamasıyla KKTC’nin Başsavcısı olarak size, Ulusal Birlik Partisi (UBP) Londra Dayanışma Derneği (UBP-LDD) adına, suç duyurusunda bulunuyoruz… Bu suç duyurusunun tarafınızdan incelenip adı geçen kişi aleyhine bir soruşturma açılmasını rica ediyoruz. Soruşturma sonucunda devlet, millet ve silahlı kuvvetlerimiz aleyhine suç unsuru bulacağınızdan eminiz. Bu nedenle KKTC Başsavcılığı olarak adı geçen kişi aleyhine KKTC Mahkemelerinde yasal işlemlerin bir an önce başlatılmasını talep ediyoruz.

KTÖS Genel Sekreteri Sayın Şener Elcil uzun zamandan beridir soğuk savaş içerisinde olduğumuz Kıbrıslı Rumlar ile beraber olup Kıbrıs Türk Halkı, KKTC, Türkiye Cumhuriyeti, Türk Ulusu ve Türk Silahlı Kuvvetleri aleyhine düşmanca tavırlar içerisindedir. KTÖS Genel Sekreteri Sayın Şener Elcil, bir KKTC vatandaşı olmasına rağmen bize düşmanlık içerisinde olan Kıbrıslı Rumlar ile beraber ve onların çıkarları doğrultusunda bize karşı bir soğuk savaş içerisindedir.

1974 öncesi yıllarda faşist Rum Yönetimi Akritas ve İfestos etnik temizlik planlarını hazırlamış ve bu planlar doğrultusunda Kıbrıs Türklerini toplu mezarlara gömmüştür. Bu suçlar nedeniyle Rum Yöneticiler henüz uluslararası ceza mahkemelerde yargılanmış değildir. Şener Elcil’in sözleri bu suçlara iştirak anlamını taşımaktadır ve suç ortağı olarak katliam yapanlarla birlikte yargılanmasını gerektirmektedir.

1974 den sonra silahlı eylemlerle Kıbrıs Türklerini yok edemeyeceğini anlayan faşist Kıbrıs Rum Yönetimi mücadele yöntemini değiştirmiş ve soğuk savaşla aynı sonuca ulaşmak için propaganda yapmaya başlamıştır. Şener Elcil’in sözleri bu savaşta katliam niyetiyle hareket eden bir Rum askerinin eylemlerinden farksızdır.

Şener Elcil in sözleri KKTC’yi yok etme ve Kıbrıs Türk Halkını Rum halkın kölesi haline getirme amacını taşımaktadır. Bu amacı taşıyan sözler ve eylemler dünyanın tüm devletlerinin ceza yasalarında suçtur ve KKTC Ceza Yasasında da suç olmaması söz konusu olamaz.

Nitekim, 23 Mart 2011 günü Brüksel’deki Avrupa Parlamentosu (AP) önünde kendisi ve yandaşları Kıbrıs Türk Halkı, KKTC, Türkiye Cumhuriyeti, Türk Ulusu ve Türk Silahlı Kuvvetleri aleyhine gösteri düzenlemiş ve çok çirkin pankartlar açmıştır. Bu gösteri ve pankartlar Kıbrıs Türk görsel ve yazılı basınında geniş bir şekilde yayınlanmıştır.

Buna ilaveten 24 Mart 2011 Perşembe günü Avrupa Parlamentosu Kıbrıs Yüksek Temas Grubu toplantısında Kıbrıs Türk Halkı, KKTC, Türkiye Cumhuriyeti, Türk Ulusu ve Türk Silahlı Kuvvetleri aleyhine konuşma yapmıştır. Bu konuşmayı ve buna benzer ve suç unsuru ihtiva eden diğer konuşmalarını görüntülü olarak (linkler veriliyor) izleyebilirsiniz. 

Yukarıda size ilettiğimiz bu linklerde KKTC yasalarına göre ardı ardına suç teşkil eden unsulara siz de tanık olacaksınız. Bu konuşmalarda Kıbrıs Türk Halkı, KKTC, Türkiye Cumhuriyeti, Türk Ulusu ve Türk Silahlı Kuvvetlerine yönelik birçok suçlama, itham ve yasalarımıza göre suç unsuru oluşturan söylemler vardır.

KTÖS Genel Sekreteri Sayın Şener Elcil’in Avrupa Parlamentosu Kıbrıs Yüksek Temas Grubunda 24 Mart 2011 günü yaptığı konuşmada milli ve manevi değerlerimize hakaret etmiş, adeta bir Rum ağzı ile konuşmuş ve KKTC yasaları çerçevesinde suç işlemiştir.

Sözü geçen gösteri ve konuşmalar UBP Londra Dayanışma Derneği Fahri Başkanı ile Başkanı, ayrıca sade iki KKTC vatandaşı olarak bizleri rencide etmiştir. Bu konuşmalarda milli ve manevi değerlerimize AP Milletvekilleri ve diğer yabancıların önünde hakaret edilmiştir.

KTÖS Genel Sekreteri Sayın Şener Elcil’in ne Kıbrıs Türk Halkı adına; ne Derneğimiz adına; ne de iki KKTC vatandaşı olarak bizlerin adına Avrupa Parlamentosu Kıbrıs Yüksek Temas Grubundaki AP Milletvekillerine hitap etmesi ve üstelik milli ve manevi değerlerimize hakaret etmesi kabul edilemez.

KTÖS Genel Sekreteri Sayın Şener Elcil’in uzun süreden beridir yaptığı konuşma ve davranışları ve özellikle 23/24 Mart 2011 günlerinde Brüksel’deki Avrupa Parlamentosu önünde açılan pankart ve konuşmalarını UBP Londra Dayanışma Derneği olarak bizler ‘Vatana İhanet’ olarak değerlendiriyoruz.

Bu koşullarda sizlerin KKTC Başsavcılığı olarak bir soruşturma açmasını ve KKTC yasaları çerçevesinde suç unsuru bulunursa KTÖS Genel Sekreteri Sayın Şener Elcil aleyhine KKTC mahkemelerinde dava açılmasını talep ediyoruz.

Cevabınızı bekler, saygılar sunarız

Saygılarımızla"


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
21
ONAY BEKLEYENLER
4
7 Nisan 2011, Perşembe
Yurtsever         - Lefkoşa
Be Arkadaşlar,

Bu Mehmet Salih Bayramoğlu savcılığa delil diye porno kaset göndermiş yanlışlıkla.Sonra da özür dilemiş.

YeniDüzen Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Cenk'e de ana avrat dümdüz giren tehdit mektupları göndermiş.

Kimdir bu yüz garası yahu? Milli Zilliyetçi.

Elcil'in ayaklarını yıkasın da suyunu içsin.

31 Mart 2011, Perşembe
Salih         - Dilliro

londradan yazan ibrahim ve metin kardeşlerime,
sevgili dostlarım,elbette yaptıgımız yorumlar,sizin gibi vatansever ve ilerici dostlar için degil elbette,sizin gibi dostlarımızın her zaman desteklerini hissediyoruz burda ,sizler her zaman gerçek vatanseverler olarak yurt dısında olsanız dahi kalbinizin kıbrıs için attıgını çok iyi biliyoruz,size kıbrıstan saygı ve selamlarımı gönderirim,

31 Mart 2011, Perşembe
Metin         - Londra
Sevgili vatandaslarim,her Londra'da yasayan Münir Hasan Tatar ve Mehmet Salih Bayramoğlu gibi naylon vatansever degildirler.Zaten bu iki zat vatansever olsalardi geri Kibris'a donerlerdi.Cunku ikisi da koseyi coktan donduler.Bunlarin esas meslegi musterilerne vergi kacagciligi hizmeti vermekdir.Ben sayin Elcil'i acik acik konusmalarindan dolayi tebrik ederim.Kendi vatanini mudafa edenler gercek vatanseverlerdir.Cogumuzun Londra'ya gocu ve ozellikle 74den sonrakilernin ekonomikdir.Lutfen Her Londra'da yasayani bu iki sahte,ucuz,naylon kahraman gibi gormeyin.Unutmayiniz bir elin bes parmagi da ayni degildir.Yaz da bulusmak uzere.

30 Mart 2011, Çarşamba
ibrahim         - londra
sener hoca sayesinde hem rumlardan haklarimizi geri alacagiz,hemde bu ubp pisliklerinden 40 yildir insanimiza verdikleri zararin hesabini soracagiz.yuru hocam arkada artik dag gibi kibrisli turkler vardir.sayin dilliro kardes sevgiler saygilar.

30 Mart 2011, Çarşamba
salih         - lefkoşa
şener elcil hainse bende hainim.bütün yurtsever kıbrıslılar haindİr

30 Mart 2011, Çarşamba
butun kibrislilar         - vatan haini
nedensa bu londrezler da hep uzaktan gazel okurlar . zoru secip bu memlekette yasamaya devam etselerdi memleketlerine sahip ciksalardi bugun boyle dusunenler da elcilin soylediklerinin dogru oldugunun farkinda olacakti .acele sikayet edin bakayim ne kazanacaksiniz . sattiniz rum mallarini sattiniz o taraftaki mallarinizi da bir da bana milliyetcilik taslarsiniz .

30 Mart 2011, Çarşamba
HASAN BARTU         - GİRNE
AB PARLAMENTOSUNDA YAPILAN KONUŞMALARI DİKKATLİCE DİNLEDİM. SUÇ İŞLENMEYİP TAM AKSİNE KIBRIS TÜRÜNE VE MEMLEKETİMİZE SAHİP ÇIKILIYOR. ESAS SUÇLULAR MEMLEKETİ DIŞ ÜLKELERE PEŞKEŞ ÇEKENLERDİR VE ONLAR VATANA VE MİLLETİNE İHANET SUÇUNDAN YARGILANMALIDIR. YORUM YAPAN ARKAŞLAR BİLMELİDİR Kİ YURT DIŞINDA YAŞAYAN KIBRISLI TÜRKLERİN HEPSİ UBP Lİ DEĞİLDİR.. BÜYÜK BİR ÇOĞUNLUĞU HAKSIZLIĞA UĞRADIĞI İÇİN ADADAN AYRILMIŞTIR. VE MEVCUT STATÜKONUN DEĞİŞİMDEN YANADIR..

30 Mart 2011, Çarşamba
peh         - lefkosa
Kendini Kibrisli gormenin utanilacak bir tarafi yoktur. Turk'un Turk'ten baska dostu yoktur gazellerini gidin Azerbaycan'da da anlatin onu gectim Turkmenistan'da anlatin size kim inanir. Son donemdeki politikalardan dolayi hem Azerbaycan hem de Turkmenistan, Türkiye'den uzaklasip Rusya ve Amerika'ya yanasmistir. Turklerin kime yardim ederse onun ustunde hakki oldugunu sanan politikalari bunun en buyuk sebebidir.

Uzaktan gazel okumak guzeldir, eger bu adada yasamiyorsan ve vergini burada odemiyorsan herhangi bir soz soyleme hakkina sahip degilsiniz UBP li Londralilar.

30 Mart 2011, Çarşamba
hasan kemal         - londra
Sayin Yurtsever
Vatan hainleri kendi milletine hizmet etmeyen ve yabanci devleti temsil edenlerdir.

Bunlarinin kim oldugunu aciklamaya gerek yokdur,

Turkiyede isimleri parklara veriliyor

30 Mart 2011, Çarşamba
Yurtsever         - Lefkoşa
Ayıptır be GAZELCİLER size. Aşağıdaki suçlardan hangisini işledi ya be bu adamlar?

YAPTIKLARI SADECE VE SADECE DEVLETİ GERÇEKTEN EGEMEN KILMAKTAN BAŞKA NEDİR?

AÇIKLAMALARININ 1.MADDESİ RUMLAR TARAFINDAN GASBEDİLEN HAKLARIMIZA SAHİP ÇIKMAK OLARAK AÇIKLANMIŞTIR.

YURTİÇİ MİLLİYETÇİLERDEN NE HAYIR GÖRDÜK DE SİZDEN NE BEKLEYECEKTİK.

AYIPTIR AYIP.


İhanet Sayılabilecek Ağır Suçlar
Ceza Yasası Madde 39: Aşağıdaki amaçları gerçekleştirmek için niyet eden ve açık bir fiil veya basılmış veya yazılmış yazıyı yayımlamak yolu ile bu niyetini açığa koyan herhangi bir kişi, ağır bir suç işlemiş olur ve ömür boyu hapis cezasına kadar hapis cezasına çarptırılabilir :

(a) Devlet egemenliğini ortadan kaldırmak .

(b) Şiddet yolu veya zorlama ile Devleti aldığı önlemleri veya temsilcilerini değiştirmeye zorlamak veya herhangi bir baskı yapmak veya zorlama ile Devletin Yasama Meclisi veya yasa yapan makamlarını tehdit etmek veya hareketten men etmek için Devlete karşı savaş ilân etmek ;

(c) Ülkeyi silah yolu ile işgal etmesi için herhangi bir yabancıyı tahrik etmek;

30 Mart 2011, Çarşamba
Pis faşistler vatan sizden ne bekler         - Londra UBP binası değil
Arkadaşlar bizlere faşistin her yerde faşist olduğunu gösterdiğiniz için teşekkür ederiz. Sizi de anlıyoruz hali hazırda türk ve ingiliz kültürü içinde asimile olunca mücadeleye devam eden insanları görünce gururunuza dokunuyordur. Merak etmeyin Kıbrısımızın bağımsızlığımızı kazanınca bizler vatanhainlerini ve işbirlikçilerini belirleyeceğiz. Sizleri, yani vatan kelimesini kirletenleri de unutmayacağız elbet. İngiltere'de ki gerçek yoldaşlara selam olsun. Zannedersem ki bunları susturmanın göreviniz olduğunun bilincindesinizdir.

30 Mart 2011, Çarşamba
kıbrıslı         - kıbrıs
londurada ubp derneği kuracağınıza, kıbrıslıları yaşatma derneği kursanız daha iyi olurdu.yazıklar olsun size memleketi terk ettiniz bir de uzaktan gazel okursunuz .

30 Mart 2011, Çarşamba
vatandaş         - lefkoşa
öncelikle duyarlılıklarıendan dolayı Ulusal Birlik Partisi (UBP) Londra Dayanışma Derneği ni kutluyorum.londrada yaşayıpta memleketine karşı yapılan haksızlıklara, ihanete karşı rencide olmaları gerçekten çok güzel.yapmış oldukalrı suç duyurusu içeriğinin her kelimesine katılıyorum.bence önce bu sözleri sarf edenler akıllarını başına devşirsinler.aynı şekilde aşağıda Ulusal Birlik Partisi (UBP) Londra Dayanışma Derneği ne karşı saygısız yorum yapanlarda.Türke türkten başka dost yoktur bunu unutmayın ve artık türkiye -kıbrıstan gelmiş, londrada yaşamış gibi ayrımcılık içine girme lüksümüz yoktur.

30 Mart 2011, Çarşamba
hasan kemal         - londra
Kibrisli - Kibris

size memeleketi bir kac senelgine birakdik ve simdi bakin ne hale getirdiniz.
Cocuklariniz mum isiginda ders calisir.
Hastanelerde ilac yok, doktor yok.
Ne yollarinizda hayir var ne araba surmenizde.
Vatan, Millet, Silahli Kuvvetler,TMT, Mucahitler derken baldiri ciplaklara memleketi kaptirdiniz.
Su anda Hataylilar, Gaziantepliler, Konyalilar, Karadenizliler, Urfalilar, ve Kahraman Maraslilardan sonra 7nci sinif vatandas oldunuz.
Yakinda Red Cross ile size yiyecek paketi gonderecegiz.
Iyi gunler

30 Mart 2011, Çarşamba
Anliyoruz         - Anliyoruz
Salih bey,dillirolugu kabul ettigine gore;ne dediginizi cok iyi anliyoruz.Tamara.GUZEL YURT HIC BIR ZAMAN OMORFO OLMIYACAK.Seni de cok iyi anliyoruz.Kibrisli,sen KKTC'li olmaktan utaniyorsun seni de cok iyi anliyoruz.

30 Mart 2011, Çarşamba
hasan kemal         - londra
Kibrisli - Kibris

size memeleketi bir kac sene birakdik ve simdi bakin ne hale getirdiniz.
Cocuklariniz mum isiginda ders calisir.
Hastanelerde ilac yok, doktor yok.
Ne yollarinizda hayir var ne araba surmenizde.
Vatan, Millet, Silahli Kuvvetler,TMT, Mucahitler derken baldiri ciplaklara memleketi kaptirdiniz.
Su anda Hataylilar, Gaziantepliler, Konyalilar, Karadenizliler, Urfalilar, ve Kahraman Maraslilardan sonra 7nci sinif vatandas oldunuz.
Yakinda Red Cross ile size yiyecek paketi gonderecegiz.
Iyi gunler

30 Mart 2011, Çarşamba
hasan kemal         - londra
Sayin Dilliro

UBP Londra dayanisma dernegi sadece UBPli buyuk bir kismi dillirgali isbirlikcileri kapsar.

Londrada bir suru ileri goruslu Kibrisli Turk vardir.

Bilginize sunarim

30 Mart 2011, Çarşamba
engin irfan         - melbourne - australia
Ey hamma hummaci milliyetciler.Siz kime vatan haini dendigini bile bilmiyorsunuz.Ben soyliyeyim.1974 Magusa savunmasinda ve en tehlikeli yerde , surdisindaki serbest liman bolgesinde savastim Rum-Yunan ikilisi Magusa'ya bu kapidan girebilmek icin en acimasiz saldirisini yapti.Biz mucahitler direnirken o cok milliyetci komutanlar bizi birakip suricine kactilar.Kesin bre sesinizi.Londra'ya gelirsem binaniza topuzla girip size dayak atacagim.Bu savasla ilgili cektigim super8mm filmi Resat Akar'a verdim.

30 Mart 2011, Çarşamba
tamara         - omorfo
EE vallahi ne deyim. ingilterdeki UBPliler. be insan utanır biraz.ayıptır vatana ihanetmiş size sadece NAZIM HİKMETİN şiirini okuyun derim .ki öğrenin vatan hayinini sizmisiniz yoksa ŞENER ELCİLmi bir değerlendirein. siz hangi kategoridesiniz

30 Mart 2011, Çarşamba
kıbrıslı         - kıbrıs
Londrada yaşayanlar Göçmen kıbrıslıdırlar KKTC de de yaşamadıklarından dolayı KKTC ile ilgili konularda söz hakları yoktur. Salih beyin de dediği gibi çocukları KKTC de askerlik yapmasın diye çocuklarını memleketten kaçırdılar. Şimdi 1 numara milliyetçi oldular siz londrada yaşayanlar sahte milliyetçiler bu memleketle ilgili söz hakkınız yoktur. sizler artık ingiliz oldunuz kilseye bile gidenleriniz vardır siz artık kıbrısı unutun...

30 Mart 2011, Çarşamba
Salih         - Dilliro

Bu sahte milliyetçiler londrada yaşarlar,ceplerinde ingiliz pasaportu,ingiliz sterlinleri,bize uzaktan gazel okurlar,a efendiler,sizin çocuklarınız nerde askerlik yaptı? siz askerliği nerde yaptınız?ne kadar rum malı tutuyorsunuz avantadan ?burda vergi veriyormusunuz?bırakın şener elcili,bunlara cevap veriniz,sener elcilin adını anmak için sizler 5 rekat namaz kılacaksınız da ondan sonra onun adını anasınız!

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Bugünün en çok okunan 10 haberi sizler için hazırladık
image 21/06/2018 tarihli en çok okunan 10 haberi sizler için hazırladık.
Buran: "Son 30 yılda en fazla yağış bu haziranda kaydedildi"
image Meteoroloji Dairesi Müdürü Raif İlker Buran, son 30 yılda en fazla yağışın içinde bulunduğumuz haziran ayında kaydedildiğini belirterek, “Serin, nemli, normallerin çok çok üzerinde yağış alan bir ay geçiriyoruz” dedi.
1. Çocuk Sirki, Ercan Yonca Kavşağı yakınlarında yarın gösterilerine başlıyor
image “Kid Circus” adlı çocuk sirki, yarından itibaren Ercan Havalimanı Yonca Kavşağı civarında kuracağı çadırda gösterilerine başlıyor.