Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 8 Nisan 2011, Cuma 11:48
banner

Çatışmalı eylem sona erdi... Eylem fotoğraflarını yayınlıyoruz!

Çatışmalı eylem sona erdi... Eylem fotoğraflarını yayınlıyoruz!

Sendikal Platform, 28 Ocak ve 2 Mart’taki toplumsal var oluş mitinglerinin ardından dün de Cumhuriyet Meclisi önünde eylem yaptı. Sendikalar, eyleme katılımı artırmak için değişik saatlerde grev uyguladı.

Paylaş  
44
38
35
45

Meclis dışındaki bazı siyasi partilerin destek verdiği eylem Lefkoşa’da Cumhuriyet Meclisi yakınında 10.30-13.00 saatleri arasında yapıldı.

Anadolu Ajansı’nın haberine göre Sendikal Platform'un Cumhuriyet Meclisi binası yakınında düzenlediği mitingde, açılan bazı pankartlar ve Rum bayrağı dolayısıyla arbede çıktı.

Sendikal Platform'un düzenlediği mitingde, bazı marjinal grupların tahrik eylemleri ön plana çıktı. Mitingde, marjinal gruplar tarafından açılan ''İşgalci TC Kıbrıs'tan defol'' yazılı pankarta polis müdahale etti. Pankartı almak isteyen polise eylemciler tepki gösterdi. Polisi, eylemcilerin arasından, olaya müdahale eden diğer polisler kurtardı.

Sendikalar, eyleme katılımı artırmak için birçok işyeri, daire ve okullarda değişik saatlerde greve gitti. Eyleme destek amacıyla Basın Sen, örgütlüğü olduğu, Bayrak Televizyonu (BRT) ve Türk Ajansı-Kıbrıs'ta (TAK) grev uyguladı.

EYLEMİN GEREKÇESİ
    
Sendikal Platform, eylem nedeniyle dağıttığı broşürlerle ''Şimdi kavgayı büyütme zamanı'' ifadesine yer vererek, kavganın, ''demokrasi, ekonomik ve sosyal hakların korunması, özelleştirme adı altında Kıbrıslı Türklere ait kamusal alanların peşkeş çekilmemesi, çocukların geleceğine sahip çıkılması'' için olduğu belirtildi.

Eylem gerekçeleri arasında, ''vatandaşlık dağıtma uygulamalarının derhal durdurulması, Kıbrıslı Türklerin ekonomik, sosyal ve kültürel yapılarına uymayan yaptırımlardan kurtulmak, toplumsal yok oluşa karşı durmak, Kıbrıs sorununu çözmek, Kıbrıslı Türklerin uluslararası alanda yerini almasını sağlamak ve siyasi eşitlik'' de sayıldı.
    
MAKET YAKILDI

Sendikal Platform’un eylemi eski Peyak binaları önünden yürüyüşle başladı. Eylemciler, buradan sloganlar atarak Şehitler Abidesi önüne yürüdü. Burada, polisin aldığı geniş güvenlik önlemleriyle karşılaşan eylemciler, olayı protesto etti.

Meclis dışı bazı siyasi partilerin de destek verdiği eylem nedeniyle, Cumhuriyet Meclisi ile Türkiye'nin Lefkoşa Büyükelçiliği önünden geçen yol iki taraflı trafiğe kapatılarak, eylemciler buraya alınmadı.

Şehitler Abidesi'nin bulunduğu meydanda toplanan kalabalık, ''Faşizme karşı omuz omuza'', ''Ankara elini yakamızdan çek'', ''Polis devleti olmayacağız'', ''Paketi getireni paket yaparız'' gibi sloganlar attı.

Meclis yanında, ekonomik uygulamayı temsilen paket, hükümeti temsilden de kukla maketi yakıldı.
    
BAYRAK ASMAK İSTEYİNCE

Daha önceki mitinglerde açılan ve tepki çeken bazı pankartlar ve sözde “Kıbrıs Cumhuriyeti” bayrakları bugünkü eylemde de bazı marjinal gruplar tarafından açıldı. ''Yaseminler'' olarak bilinen gruptan bir kişi, elinde salladığı bayrağını Türkiye Büyükelçiliği bahçesinin tellerine asınca polis müdahale etti.

Bayrağı alan polis ile eylemciler arasında yine arbede çıktı.

Bazı marjinal gruplar, eyleme katılan, ana muhalefet Cumhuriyetçi Türk Partisi Genel Başkanı Ferdi Sabit Soyer ile Toplumcu Demokrasi Partisi Genel Başkanı Mehmet Çakıcı'ya sert tepki gösterdi. Gruptakiler, CTP'li yetkililere ve TDP Genel Başkanı'na karşı, ''işbirlikçiler dışarı'', ''barra (defolun)'' sloganları atarak tepki gösterdi. Bazı eylemciler ile CTP Girne Milletvekili Ömer Kalyoncu arasında ise arbede yaşandı. Kalyoncu'yu göstericilerin elinden polis kurtardı.

Polis, miting sırasında, Kıbrıs Türk Hava Taşıyıcıları Çalışanları Sendikası'ndan (Hava-Sen) bir kişiyi gözaltına aldı. Buna tepki gösteren eylemciler, söz konusu kişinin serbest bırakılmasını talep etti.
    
DEV-İŞ BAŞKANI'NIN AA'YA AÇIKLAMASI

Devrimci İşçi Sendikaları Federasyonu (Dev-İş) Başkanı Mehmet Seyis, mitingin sonunda, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ''Bazı küçük grupların, ne zaman bir kalabalık görseler, kendi görüşlerini yansıtmayı bir alışkanlık haline getirdiğini'' belirterek, ''O kitlenin önüne 5 kişi, 10 kişiyle girip, sanki bütün kitle onların görüşlerindeymiş gibi yansıtmaya çalışıyorlar'' dedi.

Bu konuda basını, kitleler yerine bu tür pankart açanları göstermekle suçlayan Seyis, şöyle devam etti:

''Olay ortadadır. Bizim sendikalarımızın tepkisi çok açık bir şekilde, Türkiye'deki yönetimin buraya yaptığı dayatma ve buradaki yönetimin de bu kadar edilgen olması. Kıbrıslı Türkler kendi kendini yönetme kavgası veriyorlar. Hiç kimseyi rencide etme, rahatsız etme niyetinde değildirler. Dolayısıyla marjinal grupların yaptıkları kendilerini bağlar.''

Eylem, ilgili sendika yöneticilerinin katıldığı çadır eylemi şeklinde akşama kadar devam edecek. Akşam da müzik dinletisi sunulacak.

SENDİKAL PLATFORUMUN AÇIKLAMASI

Öte yandan, Sendikal Platform adına açıklama yapan KTOEÖS Başkanı Tahir Gökçebel, isteklerini UBP hükümetine bir kez daha duyurmak için eylem yaptıklarını ifade ederek,  mücadelenin toplumsal yok oluşa karşı durmak için, çocuklar ve yarınlar için olduğunu söyledi.

Gökçebel, Kıbrıs Türk halkının çözüm ve barış gelene, kendi kendini yönetene kadar mücadelesini sürdüreceğini kaydetti.
 
“Kıbrıs Türk halkının, dayatılan paketin ortadan kaldırılmasını, ekonomik ve sosyal haklarının korunmasını, özelleştirme adı altında, Kıbrıslı Türklere ait kamusal alanların peşkeş çekilmemesini, Güvenlik Kuvvetleri, Sivil Savunma, Merkez Bankası gibi kurumlarının başında olmak istediğini” belirten Gökçebel sözlerini şöyle tamamladı:

“Mücadelemiz siyasi irademizi geri almak içindir. Vatandaşlık dağıtma uygulamalarının durdurulması, ILO kurallarının hem kamuda, hem de özel sektörde uygulanması içindir.

Kıbrıslı Türkler, kontrolsüz nüfusun gittikçe artırdığı ekonomik yük altında ezilmeye karşı direnecek, sosyal ve kültürel yapısının bozulmasına seyirci kalmaya devam etmeyecektir.”

Platform adına yapılan açıklamayı eylem sırasında Kıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası Yönetim Kurulu üyesi Selma Eylem okudu.

İşte eylem alanından ilk fotoğraflar....

 

 


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
45
ONAY BEKLEYENLER
9
14 Nisan 2011, Perşembe
ufuk         - girne
ibrahim şizofreni kötü bir hastalıktır ,tedavi ol istersen.Sen londradanmı istemiyorsun ya da londradan ahkam keserek mi çıkartacaksın bizi.Daha çok beklersin.Kıbrıs Türk toprağı oldu artık kendini alıştır.

14 Nisan 2011, Perşembe
mehmet         - lşa
şu londonculara gıl oluyorum. uzaktan gazel okurlar. kıbrıslı diye bir millet yoktur. çinli vardır, afrikalı vardır, arap vardır ama kıbrıslı diye bir millet yoktur. venedikli vardır luzinyan vardır osmanlı vardır, ama kıbrıslı diye bir millet yoktur. ama londoncular vardır kendilerini londonda kıbrıslı gibi hissedenler.....

14 Nisan 2011, Perşembe
ibrahim         - londra
ufuk denen acayip zat!daha anlamadin ama kibrisli turkler artik sizi burada isteniyor.geldiniz kurtardiniz isimiz gordunuz artik geri gitmenizi istiyoruz,ihtiyacimiz oldugunde nasil olsa tipis tipis geleceksiniz.bizim sayemizde turkiyeda bir onemli ulke oldu.kibris olmasa turkiye bir hicdir bolgede.erdogan startejik onem dedigi budur.bizim sayemizde biraz soz sahibidir turkiyeda dunyada.bak iki paralik rum kadar dunyada oneminiz yok.onlar daha iyi ilisklerdedirler dunya ile.sizi kimse istemiyor,ab bile ama sizda cikamiyorsunuz,bunu ab ye soyleyemiyorsunuz.

11 Nisan 2011, Pazartesi
sarı şeker         - yorgoz
ben sizin halinize gülüyorum nasıl insanlarsınız hakaret diz boyu igrençlik diz boyu nasıl yorum yaparsınız bilende yapar bilmeyende yani agzı olan konuşuyor yazıklar olsun size kültürünüz belli aşalamakta ezik görmekte hakaret etmekte küçük görmekte üstünüze yok dönüp bir aynaya bakın siz kimsiniz hangi soydansınız ne hakla bu kelimeleri kullanırsınız siz kendinizi ne zannedersiniz lütfen herkes haddini bilsin.kimse kimseden asil soylu deyil.....

11 Nisan 2011, Pazartesi
ufuk         - girne
Kıbrıs kıbrıslıların değil bütün Türklerindir,1974 te kıbrıslıları çağırmadınız savaşa ,anadoludaki çocukları çağırdınız onun için anadolunun en ücra kasabasındaki adamın bile söz hakkı vardır kıbrısta,bir diğer kırmada demişki petrol doğalgaz var onun için kıbrısa gelmiş Türkiye,1974 te burda doğalgaz olduğu biliniyormuydu,hala olduğu kesin değil öle masallar ile yaşamayın,ab toprağıymış o zaman 2004 te sizin yüzünüze tüküren ab gelsin çıkarsın Türkiyeyi gücü yetiyorsa, önceden dediğim gibi biz kıbrısı tek askerimiz yokken sizin ağababalarınıza bırakmadık,ondan arta kalan bir avuç kırmaya hiç bırakmayız,haddi barra.

11 Nisan 2011, Pazartesi
Yurtsever         - Lefkoşa
KIBRIS KIBRISLIYIM DİYENLERİNDİR.

GERİSİ GELDİĞİ YERE.

BİZ BİZE YETERİZ.BİZİM GÜNEY'E GİTME NİYETİMİZ YOK.AMA SİZ HATAY'A GİDEBİLİRSİNİZ.

KIBRIS TÜRKLERİ UYANDI.

LAGA LUGA, TERANENNİ İŞLEMEZ ARTIK BİZE.

O BAYRAMOĞLU GRALİÇENİN GUCACIĞINDA OTURMAYA DEVAM ETSİN.AMAN BULLİSİ.

BİRLİK
MÜCADELE
DAYANIŞMA.

10 Nisan 2011, Pazar
Kıbrıslı TÜRK         - Şeher
Bee Mehmetcik, TC ordusu niye gidip Trakyayı da almıyor? Oradakiler TÜRK değil mi? Yoksa oranın stratejik olarak bir önemi yok mu? Yoksa orada Gaz ve Petrol yok mu? Yani aceba oradaki TÜRK'lerin de Kıbrıstakiler gibi,75000000 yanında bir değeri yok mu? Burası uluslar arası andlaşmalara göre AB toprağıdır(TC'nin de kabul ettiği gibi). İmzayı atarlar ondan sonra gıvrırlar.Yok bee!

9 Nisan 2011, Cumartesi
ahmet b         - lefkoşa
çok güldüm yahu. AB ve rumlar bunları sallamaz, bunlar da ab rum diye gıvranır durular.
daha 2004 de geri zekalı muamelesi yaptı bunlara AB. rumlar da yüzlerine tükürür, hala daha yarabbi şükür derler.

9 Nisan 2011, Cumartesi
Mehmet         - ist
AB'yi kurtarıcı görenleri Batı Trakya'da yaşamaya davet ediyorum. O zaman Rumla Yunanla anlaşma olamayacağını anlarsınız belki.. Onlarda Ortodoks Kilisesi olduğu sürece, başlarını ırkçılıktan kaldırmayacaklar.. Bir de samimiyetinize inanmıyorum, Kıbrıs'ta sadece Türkiye mi "işgalci"? Yunanistan'ın, BM'nin,İngiliz üslerinin adada ne işi var? Bugüne akdar onlara tek laf ettiniz mi?

9 Nisan 2011, Cumartesi
ibrahim         - londra
lefkosali,gecinen lefkosa.sen giderkan biz coktan geldik o yollari.sen cok sevindin tartakladilar ferdiyi yada kalyoncuyu.ama hevesin kursaginda kaldi cunku oyle birsey olmadi,sozlu tartisma yasandi o kabul ama sen uyun diye bilmeden yorum yazan,her halde kimsenin okumadigi gunes gazetesini yada volkandan aldin yalan haberi,bekleseydin ferdi ve kalyoncu aciklama yapti oyle birsey olmadi diye.lefkosali,sen uyun,uyumaya devam et.zamani gelecek ve hic uyuyamayacan.bu kafayla gisersan

8 Nisan 2011, Cuma
Lefkoşalı         - Lefkoşa
İbrahim Londra görün ya senin Ferdi'ye da saldırdılar , anladılar şu ısgartadırlar !!!

Birda pankart vardı Londrezlarnan ilgili gördün heralde ! Öle uzaktan gazel okumaynan olmaz bu işler...

8 Nisan 2011, Cuma
hüseyin         - mağusa
biz türk milletinin ayarı yok maalesef. kıbrıslı türkünde, azeri türkünde, türkiyeli türkünde ayarı yok.

Biz türk milleti ya göklere çıkarırız yada toprağa gömeriz. yoktur bizde hataları ve başarıları olan insanlar. ya iyi vardır yada kötü. böyle oluncada taraflar olur ve kamplaşmalar başlar.

Şener elcil ya kötüdür yada iyidir. şener elcile iyi diyenlerle kötü diyenler arasında yoktur bir fark.

Asıl doğru olan şener elcilin doğruları olduğu gibi yanlışlarınında olduğudur. Ama bunu dile getiren bir allahın kulu olmadı.

şimdi düşünün türkiye askerini çekti elçisinide çekti zaten tanınmamış bir ülkede elçiye gerek yok. işte ozaman şener elcilin hangi konuyla gündeme geleceğini merak ediyorum. çünkü bu öğretmen arkadaşımızın bir gün olsun eğitimle ilgili bir görüş verdiğini duymadım. türkiyede gidince neyapacak? bence türkiyenin buradan gitmemesi için çok dua ediyordur

8 Nisan 2011, Cuma
ufuk         - girne
akp ye bu kadar karşı iseniz,ctp ile beraber getirdileri annan planına destek vermeseydiniz.

8 Nisan 2011, Cuma
Tevfik         - Mağusa
Yorumların içinde en çok bu sonuncusu hoşuma gitti.Ancak bunun için tüm siyasi partilerin birlikte islamofaşist baskıya karşı çıkmaları gerekiyor.Türkiye'nin vilayeti olmak isteyenlere sadece şunu söylemek isterim:O ampul kafalıya söyleyin sıkıyorsa burayı ilhak etsin.Hatta yerleşiklere plebisit yaptırtsın ve evet çıkarsa buna dayanarak ilhak etsin.Bak AB'de zayıfladı,kriz var,sende madem 17.inci ekonomik güç oldun.Hadi öyleyse, hodri meydan!

8 Nisan 2011, Cuma
Gerçek KıPrıslı         - KIBRIS
AKP Atatürk Türkiyesini çukura gömdü. Kıbrıs'a gelen gerzekler farkında değil. Beraberinde bizi da gömemeyecek.....Biz Kıbrıslı Türkler yani gerçek Kıbrıslı Türkler er geç Kıbrıs Cumhuriyeti üzerindeki haklarımızı alacağız ve bunu engellemeye çalışanlara da her daim cevap verilecek

8 Nisan 2011, Cuma
osman güneş         - lefke
ankara satmaya razıda ürün defolu alıcı yok ürün elinde kaldı bu gösterilerle ürün çöpe gidecek ilanen duyrulur

8 Nisan 2011, Cuma
kemal         - lşa
ma bu londurezlere noldu be ama...zamanında kıbrısta zoru görünce adadan ilk kaçıp gidenler sizler oldunuz... Türklüğün T.si kalmadı sizde. öyle yazları adaya tatile gelmeynan ve boynuna bilmem neyin şeyi kadar ay yıldızlı kolye takarak plajlarda gezmeynan mı Türk oldunuz. hade bre oraşdan.ayrıca madem garantörlük hakları için adadadır Türkiye, neyin garantörü olarak geldi adaya?Rum bayrağı dediği Kıbrıs Cumhuriyetinin değilmi? Bu cumhuriyeti korumak ve bozulan düzeni düzeltmek için gelmedimi?Bunlara dayanarak adada bulunmuyormu? yoksa KKTC'nin garantörümü ha eğer öyleyse iş değişir çünkü anlaşmalarda öyle bişey yoktur.. Bilmem anlatabildimmi? ama niyet belli zaten..

8 Nisan 2011, Cuma
Metin         - Londra
Londra'da yasayan Londrali Kibrisli Turkler olarak bu mitingi destekliyoruz.Sahte vatanseverlerden bizi ayri tutunuz lutfen.Gazaniz mubarek olsun.

8 Nisan 2011, Cuma
grivas         - kktc
grivasın çocukları

8 Nisan 2011, Cuma
Mentes         - almanya
eskiden hakkini arayanlari rusyaya göndermeye ugrasanlar simdi güneye göndermeye ugrasiyorlar baska bir soru burayi mantiksizca okul kitap görmemis göcmenler hakkinizi bilmenin zamani gelmistir. neyse sizin sifatiniza inmeden bu yaziyi sona indiriyorum

8 Nisan 2011, Cuma
ufuk         - girne
3-5 sene önce bizi ruma yamamak içinde böyle yes be annem mitingleri yapıyordunuz ama aldınız ağzınızın payını oturdunuz yerinize ,nasıl oyuncak gibi oynadı sizinle rumlar,avrupalılar,olan bu halka oldu sizin gibiler yüzünden, utancınızdan sokağa çıkmamanız gerekir hala ötüyorsunuz cıyak cıyak,bu halkı bir kere kandırdınız bir daha papaz pilav yemez, artık Türkler size prim vermez, bence güneyde arsa kapmaya bakın şimdiden,hadi barra.

8 Nisan 2011, Cuma
%100 kıbrıslı         - kıbrıs
be londrezler bu sözüm süze ingiliz kralicesinin kucagından laf söylemek kolay madem o kadar vatanızı severdiniz zamanında don gömlek ingilize kaçmasaydınız şimdide kıbrıs için iyisinimiş bilirsiniz diger yandan siz türkiye pislikleri siz türkiyede bile istenmezsiniz bura geldiniz para ve araba buldunuz e kolay degil donsuz göt donu bulunca içine sıcar madem begenmezsiniz geri gidin magralarınıza magradan cıkıp geldiniz villalara hade barra hepinize

8 Nisan 2011, Cuma
ufuk         - girne
elinizden geleni ardınıza koymayın,biz bu toprakları rumlara bırakmadık onlardan arta kalan birkaç çapulcuyamı bırakıcaz,kıbrıs Türkiyenin ili olucak,madem bu kadar kendinize güveniyorsunuz plebicite yapılsın.ama yemez siz anca sanalda sallar,3-5 kişi mitinglere sızarsınız,hadi güneye anca gidersiniz,zorla attırmayın kendinizi.

8 Nisan 2011, Cuma
yusuf geldi         - mağusa
bu memlekette sadece bu sendikacılar ve başrol oyuncuları ile figüranları mı yaşıyor.halkmış bunlar. bunlardan ne köy olur ne kasaba. ne yaptıklarını bilmeyen kendini kaybetmişlere haddini bildirecek bir makam yokmudur.

8 Nisan 2011, Cuma
Isimyok         - Girne
Bu yapilan mitingleri elestirenlerin beyin kapasitelerinden supeliyim. Otmusunuz be ama siz oturun ve biraz ilerisi icin dusunun . Ama kime soylerim sizer yarin bile ne yapacagni bilmeyen mahluklarsiniz.

8 Nisan 2011, Cuma
ibrahim         - londra
anlayin yani bu turkiyelilerin yorumlarina bakin,yada sonradan gelmelerin ve eylem icin yorum yapanlarin kafalarina bakin,iste anlayiniz sizleri biz kibrisli turklerde istemiyoruz,burada ingilteredede yerliler sizleri sevmiyor,almanlar da oyle nere gitesniz istenmiyorsunuz,turkiyede kendi yerinizde bile sevilmiyorsunuz,doga edin buldunuz bir kibris geldinizda biraz hayat buldunuz yoksa isinin turkiyede boru olacakti.saygisiz tipler.ama yol sizlere gorundu yakinda bu daha ufak bir baslangic

8 Nisan 2011, Cuma
TANER         - LONDRA
RUM BAYRAĞI DEĞİLDİR BU! TÜRKİYE BU BAYRAĞI KORUYACAĞINA DAİR İMZA ATMIŞTIR!IMZA ATANLAR;
HAROLD MACMİLLAN ----- C. KARAMANLIS ----- ADNAN MENDERES
Londra, 19 Şubat 1959

7 Nisan 2011, Perşembe
Ahmet Mertek         - Lefkosa
Yorumum Ali, Ufuk ve Coskun icin...Bre ...... (siz doldurun arayi)ne kadar bagnaz ve cahilsiniz... Bu insanlarin, sendikalarin sizlerin ve bizlerin cikarlari icin ugrastiklarini ve gelecegimizi garanti altina almaya, kuzey Kibris'a uygun ekonomik planlarla kendi kendimizi yonetecegimiz bir sistem icin ugrasvermektedirler... Bu sistem kibris'ta cozum sonrasi olusacak olan federal kibris'tir... Uyanin artik ve USAKLIKTAN vazgecin... Biraz okuyun, neler olup bittigini gorun, biraz gururunuz olsun...

7 Nisan 2011, Perşembe
uyanışa         - devam
ali,ufuk,coşkun.

Beslemeler Hatay'a.Sizin yeriniz orası.Yani geldiğiniz yer.Gelen Türk istemiyoruz.Olan Türkler bize yeter.Türkiye'nin gönderdiği paraları yiyen sizlersiniz.

Biz Kıbrıs'ı seviyoruz.

Burada kalacağız.Bir avuç değil dağlar kadarız.

7 Nisan 2011, Perşembe
tarkan         - londra
gavur yalakalari,satilmislar,sizler londrada yasayan TURKLER gibi olamazsiniz,beslemeler sizlerin memlekete zararinizdan baka neyiniz oldu ,turkite sizi yillarca besledi ,yan gelip yattiniz,bir da utanmadan londrada yasayan GERCEK KIBRISLI TURK ,lere dil uzatiyorsunuz,SATILMISLAR.BEYENMEYEN GUNEYE....

7 Nisan 2011, Perşembe
vatandas 2         - LONDRADAN
IPINI KOPARAN SATILMISLARIN HEPSI MITINGE GITTI,UTANMAZ BESLEMELER.

7 Nisan 2011, Perşembe
KIBRISLI         - HERYERDE
Ali ,ufuk ,coşkun,bakarım da misafir geldiniz buralara,memlekete ‘sahip’ oldunuz iki günde..Kıbrıs Kıbrıslı’larındır..siz gidin de kendi memleketinize sahip çıkın..Hatay gibi Türkiyeye bağlayacakmış..Arif hocanın dediğinden...!!!

7 Nisan 2011, Perşembe
erhan topsaran         - londra
Kendi evini kirleten bu enosis çıkarcıları mantar gibi doğuyorlar ve rumlar bunları gübreliyor.Güneş doğarken onlrda sönerler inşallah.

7 Nisan 2011, Perşembe
Adnan Soysal         - Münster
Bu görüntüler, Mustafa Kemal Atatürk´ün Harici ve Dahili düsmanlarin varligina isaretinin ne kadar isabetli oldugunu göstermektedir. Türk askerini isgalci gören bu siliklere cevabim. Kibris Türk´tür ve Türk kalacaktir.

7 Nisan 2011, Perşembe
Yasa Nizam         - KKTC
Yasa Nizam Yok Mu?

Ama bu memlekette yasa nizam yok mu?
Daha geçen gün Rum kesiminde Hristofyasa uygunsuz sözler sarfedenler
tutklanıp kovuşturmaya tabi tutulmuştu.
Bu fotoğraflarda hiç mi şuç unsurları yoktur?
Bari size söylenip de hoşunuza hiç gitmeyen O lafı (Beslemeler)
siz başkaları için kullanmasaydınız.
Ortak mücadelede kader birliği yaptığımız Anavatanla bu kadar çirkincesine zıtlaşmamalıydık. Neyimize güveniyoruz anlayamadım.
Yoksa gidip Rumun kucağına oturmaya mı karar verdiniz.
Bu kararı verenler gidip Rumun kucağına oturabilirler fakat biz ayni fikirde değiliz.

7 Nisan 2011, Perşembe
kemal         - lşa
valla yaa Rum kırmaları sizi haydi güneye..burası kktc ay pardon TC nin hataydan sonra 81 . ili mi ne oluyo ondan .. zaten tükendiniz..üç beş tane kaldınız...besleme Kıbrıslı azınlıklar sizi hııımmm. Burası TC artık beslemeler haydi gidin bu adadan...

7 Nisan 2011, Perşembe
kemal         - lşa
Haydi Mayısta Kıbrıslılar güneye beslemeler güneye burası Türkiye diye bir miting yapalım. :) :) düştüğün hallere bak nerdeyse bu da olacak yakında

7 Nisan 2011, Perşembe
ahmet         - lefkoşa
ufuk efendi kırma değil safkanız ya söylediğinin tam tersi olursa o zaman sen nere gidecen ?

7 Nisan 2011, Perşembe
Kıbrıslı TÜRK         - Şeher
Vay be Aliciik,keşke o dediğini yapsa şu senin hökümetciiik de ödemese maaşları bakalım. İşte ozaman görecek anyayı gonyayı, ama yoook gene öder. Zaten oturur dediklerin otururda sen öldüründün iş yapmaktan sankida bee bay! Zamanında KKTC gurulduğunda bazı aydın kişiler ambargo uygulanacak,ne yapacayık,işlerimiz batacak,para gazanamayacayık dediği zaman TC hökümeti merak etmeyin siz oturun keyfinize bakın bizim için devede gulaksınız biz size bakarız dediler ve buradaki işbirlikcilerle beraber bizim aydın insanlarımızı vatan haini ilan ettiler...vs

7 Nisan 2011, Perşembe
Kıbrıslı TÜRK         - Lşa
Hatay nire bura nire yav. Buranın TC ye bağlanmasını KKTC vatandaşı hiçbir Hataylının istediğini sanmam. Burası Hatay gibi olacaksaydı burada işlerine ki? Aklın yolu bir, akılsızların da bini bir para!

7 Nisan 2011, Perşembe
peh,         - lefkosa
Farkli rumuzla, ayni seyleri yazan ali-ufuk-coskun sen merak etme KKTC'yi al, tepe tepe kullan. Olmayan devleti, hayallerde yasatmakta ileri zeka ister tabii.

7 Nisan 2011, Perşembe
emekcı         - kıbrıs
hatay hayalı kuranlara soruyorum anlar ne kırması acaba
fransız ıtalyan rus yunan
hagısı

7 Nisan 2011, Perşembe
ali         - kktc
bu beslemelere maaslar odenmesin, maaslarini guney, ab odesin, zaten bir is yapdiklari yok, onlarin beslemeleri olsunlar,tabi ki degilseler .

7 Nisan 2011, Perşembe
ufuk         - girne
bu rum kırmaları hatay gibi Türkiyenin ili olduğumuzda güneye sürülecek,zaten bir avuç kaldılar.

7 Nisan 2011, Perşembe
coşkun         - girne
çok güzel bir görüntü bu durum iki ayrı devlet iki ayrı halk yani bagımsız kktc nin olması yönünde gelişmeler iyi yolda demekki neden mi bu durum gerçekleştiginde bu görüntülerde yer alan bu olayların içinde olan kişiler rum tarafına ilhak edecek kişilerdir.dertleri bagımsız kktc nin var olmasını istememelerindendir.demekki tc hükümetiyle kktc hükümeti dogru yoldadır.

banner
banner
banner
banner
banner
banner

GSM operatörleri ile BTHK, Akıncı başkanlığında toplanıyor: "İlk 'net' ALO, H...
image Kıbrıs Postası'na konuşan İki Toplumlu Eğitim Teknik Komitesi Eş Başkanı Dr. Meltem Onurkan Samani, Güney'deki GSM operatörlerinin önündeki hukuki engelin aşıldığını,  Kuzey'deki GSM operatörleri ile BTHK'nın pazartes...
YKP: "Hükümet aynı, konuşulanlar aynı"
image YKP Sekretarya üyesi Alpay Durduran, Türkiye'nin isteği üzerine hükümetin istifa ettiğini ve verilen sözlerin hiçbirinin tutulmadığını savundu.
Bugün mutlaka okumanız gereken köşe yazılarını sizler için hazırladık
image 25/05/2019 tarihli mutlaka okumanız gereken köşe yazılarını sizler için hazırladık.