Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 4 Ağustos 2011, Perşembe 13:39

Lefkoşa Türk Belediyesi 'den Metehan'a dev hizmet

Lefkoşa Türk Belediyesi 'den Metehan'a dev hizmet

Çağdaş belediyecilik anlayışıyla çalışmalarını aralıksız sürdüren Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) katkılarıyla yapılan  “Metehan Spor Kulübü Kemal Küçük Spor ve Sosyal Tesisleri” düzenlenen törenle hizmete girdi.

Paylaş  
40
40
36
0

Başbakan İrsen Küçük’ün merhum Oğlu Kemal Küçük’ün adını taşıyan tesislerin  açılış töreninde Başbakan İrsen Küçük ve eşi, Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst, Maliye Bakanı Ersin Tatar, Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Ali Çetin Amcaoğlu, Çalışma ve Sosyal  Güvenlik Bakanı Şerife Ünverdi, Turizm ve Kültür Bakanı Ünal Üstel, Sağlık Bakanı Ahmet Kaşif, bazı milletvekilleri, Lefkoşa Belediyesi Başkanı Cemal Bulutoğluları, tesisin yapımında katkıları olan işadamları ve mütehitler hazır bulundu.

Lefkoşa Türk Belediyesi’nin katkılarıyla Metehan Spor Kulübü Birliği tarafından yaptırılan tesiste merhum Kemal Küçük’ün büstü, halı saha, basketbol sahası, otopark, açık hava fitness grubu, düğün ve gösteri salonu, çocuk  oyun alanı, yürüyüş ve bisiklet parkuru ile Kulüp binası bulunuyor.

Başbakan İrsen Küçük açılış töreninde yaptığı konuşmada, ülke gençliğine hizmet vermek için böylesi tesislere ihtiyaç duyulduğunu söyledi.
Küçük, Metehan bölgesi ve Lefkoşa halkına hizmet verecek tesisin yapımında emeği geçen Lefkoşa Türk Belediyesi Başkanı Cemal Bulutoğluları’na, Metehan Kulüp yönetimine ve sponsor şirketlere teşekkür etti.

Başbakan Küçük, 1995 yılında elim bir trafik kazasında yitirdiği oğlu Kemal Küçük’ün adının tesise verilmesinin kendisini çok mutlu ettiğini söyledi ve gençlerin araç kullanırken dikkatli olmalarını istedi.

Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst de, ülke gençliğini kötü alışkanlıklardan uzak tutmak için yapılan her türlü çalışmaya hükümet olarak destek vermeye devam edeceklerini söyledi.

Bu tesisin ülke gençliğine kazandırılmasında en önemli payın Lefkoşa Türk Belediyesi Başkanı Cemal Bulutoğluları ve Metehan Spor Kulübü yöneticilerinde olduğunu dile getiren Dürüst, hizmete giren tesis ile birlikte Merhum Kemal Küçük’ün de yaşatılacağına vurgu yaptı.
Lefkoşa Türk Belediyesi Başkanı Cemal Bulutoğluları da, geçmiş yıllarda spor kulüplerine maddi katkı yaptıklarını ancak bugün gelinen noktada, onların kendi ayakları üzerinde durmalarını sağlamak için tesis yapma kararı aldıklarını söyledi.

Metehan Bölgesi yanında Lefkoşa halkına hizmet verecek tesisin, ülke gençliğine kazandırılmasında sponsor olan şirketlere teşekkür eden Bulutoğluları, tesisin merhum Kemal Küçük’ün adını taşımasının da ayrı bir öneme haiz olduğunun altını çizdi.

Metehan Kulüp Başkanı Ali Şenol ise, Lefkoşa Türk Belediyesi’nin katkılarıyla hizmete sunulan tesisin açılışını yapmaktan büyük mutluluk duyduğunu söyledi ve katkı koyan herkese teşekkür etti.

Konuşmaların ardından tesisin yapımında emeği geçen sponsor şirketlere plaket verildi.

Plaket töreninden sonra Metehan Spor Kulübü Kemal Küçük Spor ve Sosyal Tesisleri Başbakan İrsen Küçük, törene katılan bakanlar ve LTB başkanı arafından hizmete açıldı.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Bu da oldu, evin üzerine dozer devrildi!
image Ülkedeki trafik kazalarına bir yenisi daha eklendi.
Türkiye Milli Piyango büyük ikramiyesi KKTC'ye çıktı
image 19 Şubat Milli Piyango çekiliş sonuçları belli oldu, büyük ikramiye KKTC, Denizli, İstanbul, İzmir'e çıktı.
Kar - İş'ten Eğitim Bakanlığı'na açıklama çağrısı: "Bizi zan altında bırakmay...
image Kıbrıs Türk Kamu Araçları İşletmecileri Derneği (Kar-İş), Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı'na; "öğrenci taşımacılığında usulsüzlüğün kim veya kimler tarafından ne şekilde yapıldığının kamuoyuna açıklanması ve tüm üyel...