Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 27 Eylül 2011, Salı 17:53
Başmüzakereci Bağış, Kurucu Cumhurbaşkanı Denktaş'ı ziyaret etti
Başmüzakereci Bağış, Kurucu Cumhurbaşkanı Denktaş'ı ziyaret ettiKKTC’deki temaslarını tamamlayan Türkiye Avrupa Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, son olarak Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi’nde tedavisi süren Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş’ı ziyaret etti.
Paylaş  
28
30
27
0

KKTC’deki temaslarını tamamlayan Türkiye Avrupa Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, son olarak Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi’nde tedavisi süren Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş’ı ziyaret etti.

Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi’ne saat 15.21 sıralarında gelen Bağış’a ziyaretinde, TC Lefkoşa Büyükelçisi Halil İbrahim Akça ve Dışişleri Bakanı Hüseyin Özgürgün eşlik etti.

Bağış ve beraberindeki heyet; DP Genel Başkanı ve Denktaş’ın oğlu Serdar Denktaş, YDÜ Kurucu Rektörü Dr. Suat Günsel, YDÜ Rektörü Prof Dr. Ümit Hassan, YDÜ Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Sevim Erkmen, Denktaş’ın tedavisini sürdüren doktorlar heyeti ve hastane yetkilileri karşıladı.

Egemen Bağış, Dentkaş’ın sağlık durumuyla ilgili yetkililerden ayrıntılı bilgi aldı.

Bağış, Denktaş’ı ziyareti sonrasında basına yaptığı açıklamada, Kurucu Cumhurbaşkanı Denktaş’ın durumu hakkında hem doktorlardan hem YDÜ Kurucu Rektörü Günsel’den, hem de oğlu Serdar Denktaş’tan ayrıntılı bilgi aldığını söyledi.

Yetkililere verdikleri bilgiden ötürü teşekkür eden Bağış, Denktaş’ı ziyaretinin çok anlamlı olduğunu kaydetti. Denktaş’ın herkesin gönlünde ayrı bir öneme sahip efsanevi bir lider olduğunu ifade eden Bağış şöyle konuştu:
 
“New York’ta görev yaparken, Rauf beyden gelen sinyallerle haklı milli davamızı BM önünde farklı uluslararası toplantılar öncesinde savunmuş olan bir genç olarak, bugün onu burada ziyaret etmek beni hem duygulandırdı hem de düşündürdü.”

Denktaş’ın KKTC için yaptıklarının, KKTC’nin AB standartları üzerinde üniversitesi ve hastanesi olan bir ülke haline gelmesi üzerinde düşünülmesi gerektiğini vurgulayan Bağış, Denktaş’a Allah’tan şifa diledi.

Doktorların Dentaş’a çok iyi baktığını gözlemlediğini anlatan Bağış, TC Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Denktaş’a geçmiş olsun dileklerini getirdiğini söyledi. Bağış konuşmasının ardından Denktaş için açılan ziyaretçi defterini imzaladı. Bağış deftere şunları kaydetti:

“Sayın Cumhurbaşkanımız Rauf Denktaş beyi ziyaret etmek amacıyla geldiğim bu hastanenizin standartları göğsümü kabarttı. Hastane ve yöneticilerini içtenlikle kutluyorum.”


Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0

Ertuğruloğlu Afrika Gazetesini kınadı
Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu, Türkiye'nin Afrin operasyonunu 1974 Kıbrıs Barış Harekatı ile ilişkilendirerek "işgal harekatı" olarak niteleyen Afrika gazetesini kınadı.
Özgürgün: "Ordumuza işgalci diyen Enosis isteyenlere hizmet eder ve şiddetli ...
Başbakan Hüseyin Özgürgün, Twitter hesabından yaptığı paylaşımlarda, "ordumuza işgalci diyen sadece ırkçı ELAM, KİLİSE ve ENOSİS isteyenlere hizmet eder ve her nerede olursa bizim şiddetli tepkimizle karşılaşır. 1974'...
KTOEÖS yarın Cumhuriyet Meclisi önünde eylem yapacak
Kıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası, yarın Cumhuriyet Meclisi önünde eylem yapacak.