Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 22 Ekim 2011, Cumartesi 18:00
banner

Ülkücüler, Girne'de eylem yaptı... Pazartesi de YDÜ'de eylem yapılacak

Ülkücüler, Girne'de eylem yaptı... Pazartesi de YDÜ'de eylem yapılacakÜlkücüler, Türkiye’deki PKK terörünü kınamak ve şehitleri anmak amacıyla Girne’de eylem düzenledi. Ülkü Ocakları Derneği tarafından düzenlenen ve bazı dernekler ile üniversite ve lise öğrencilerinin katıldığı eylemde, sloganlar atıldı.
Paylaş  
28
33
29
1

Ülkü Ocakları Girne Şubesi, Hakkari’de şehit düşen Mehmetçik için bugün Girne’de anma yürüyüşü gerçekleştirdi.

Tarsus Ülkü Ocakları, Karadeniz Öğrenciler Birliği, Atatürkçü Düşünce Derneği, Ultra Aslan GAÜ ve bazı üniversite ile lise öğrencilerinin katıldığı eylemde atılan sloganlarla PKK terörü lanetlendi.

Ramadan Cemil Meydanı’ndan Ziya Rızkı ve Kordonboyu caddeleri ile Atatürk Anıtı’na gerçekleştirilen yürüyüş ; anıtta saygı duruşu, İstiklal Marşı, şehitler için yapılan yoklama, konuşmalar ve ülkücü yeminiyle sona erdi.

Etkinlikte, Ülkü Ocakları Girne Şubesi Başkanı Yusuf Aydoğdu ve öğrenciler adına Burak Oğuz birer konuşma gerçekleştirdi.

Coşkulu kalabalık bir öğrenci gurubunun katıldığı eylemde “şehitler ölmez vatan bölünmez”, “ne mutlu Türküm diyene”, “Girne uyuma şehidine sahip çık”, “Türk Kürt kardeştir, PKK kalleştir”, “kahrolsun PKK”, “Kandile geliriz, kafanızı keseriz”, “Apo’nun piçleri durduramaz bizleri” ve “dişe diş, kana akan intikam” sloganları atıldı.

EYLEME PAZARTESİ YDÜ’DE DEVAM EDİLECEK

Eyleme, Pazartesi  günü saat 11:00’de YDÜ’de devam edileceği de açıklandı.

AYDOĞDU

Ülkü Ocakları Girne Şube Başkanı Yusuf Aydoğdu yaptığı konuşmada, eylemin Hakkari’de 24 Mehmetçik’in şehit edilmesini protesto için düzenlediklerini belirterek, “hepimiz  Mehmetçiğiz, bu  vatan ve bayrağın neferleriyiz” dedi.

Türk-Kürt kardeşliğini PKK‘nın bozmaya çalıştığını ifade eden Aydoğdu, “Artık analar ağlamasın, bu kan dursun” diyerek,  sabrın kalmadığını kaydetti.

Konuşmasında Türkiye hükümetine seslenen Aydoğdu, “Amerikan uşaklığını bırakın. Türk milleti tarihi boyunca hiçbir zaman uşaklık yapmamıştır”  ifadelerini de kullandı.

Akan kanının durdurmasını isteyen Aydoğdu, “durdurulmadığı takdirde bunu milletin durduracağını , yapılanların cezasız kalmayacağını, artık bu saatten sonra ağlayarak değil ağlatarak hesap soracaklarını” söyledi.

Yaptığı konuşmada ayrıca, YDÜ’yü “PKK kampı” ilan edenlere de seslenen Yusuf Aydoğdu, cuma günü şehitler için mevlit okutan arkadaşlarına saldıran gruba,  “olayın ardından üniversiteye giderek  Bozkurt’ların bayrak astığı vakit nerede olduklarını” sordu.

OĞUZ

Öğrenciler adına konuşan Burak Oğuz da, “Türk milletinin Misak-ı Milli sınırlarının her karışını kanla çizdiğini”  belirtti.

Oğuz, “suskunluktan  cesaret alarak vatan evlatlarına kurşun sıkmaya başlayan hainlerin, bir kez ölüp  bin kez dirilen Türk’ü unutmamalarını” istedi.

TAK


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
1
ONAY BEKLEYENLER
12
23 Ekim 2011, Pazar
Ydü'lü         - cCc
Kesin mi Ülküdaşlar ?

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Meclis bugün toplanıyor
image Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu bugün toplanacak.
Oran: "Her bakan, müsteşar ve müdür bir sorunu çözseydi, tek bir çevre sorunu...
image Eski müsteşar, çevreci, inşaat mühendisi Hakan Oran, çevreyi kirletenlere etkili ceza verilmesi gerektiğini vurguladı
Austine Wallie cinayetiyle ilgili yeni gelişme: Tutuklu sayısı 12'ye yükseldi...
image Taşkent Anayolu'nda 19 Nisan Cuma sabahı erken saatlerde, yol kenarına atılmış olarak bulunan erkek cesedinin kimliğinin belirlenmesinin ardından polis 9 kişiyi gözaltına almıştı. Soruşturma kapsamında bugün 3 kişi da...