Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 4 Kasım 2011, Cuma 07:49

Kuzey Kıbrıs Yılı kapsamında, Kuzey Kıbrıs'a "En İyi Stant" ödülü verildi

Kuzey Kıbrıs Yılı kapsamında, Kuzey Kıbrıs'a IV. Uluslararası Sağlık Turizmi Kongre ve Fuarı hapsamında Kuzey Kıbrıs’ın 9000 yıllık tarihi ve kültürel yapısı, zengin flora faunası, kusursuz mavi denizi, iklimi, uluslararası festivalleri, altın kumsalları, caretta carettaları yanında insani değerleri ile Yakın Doğu Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nin Avrupa standartlarının üzerinde sunduğu sağlık hizmetlerinin tanıtıldığı ve geniş bir alanda modern bir tasarımla kurulan Kuzey Kıbrıs standına Türkiye’de Kuzey Kıbrıs Yılı kapsamında “En İyi Stant” ödülü verildi.
Paylaş  
16
16
15
0

IV. Uluslararası Sağlık Turizmi Kongre ve Fuarı hapsamında Kuzey Kıbrıs’ın 9000 yıllık tarihi ve kültürel yapısı, zengin flora faunası, kusursuz mavi denizi, iklimi, uluslararası festivalleri, altın kumsalları, caretta carettaları yanında insani değerleri ile Yakın Doğu Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nin Avrupa standartlarının üzerinde sunduğu sağlık hizmetlerinin tanıtıldığı ve geniş bir alanda modern bir tasarımla kurulan Kuzey Kıbrıs standına Türkiye’de Kuzey Kıbrıs Yılı kapsamında “En İyi Stant” ödülü verildi. Yakın Doğu Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nden yapılan açıklamaya göre “En İyi Stant” ödülünü Yakın Doğu Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Yönetim Kurulu üyesi ve Dış İlişkiler Başkanı Ahmet Savaşan’ın aldığı belirtilerek, bu yıl stantta ayrıca Kuzey Kıbrıs’ın tanıtım materyalleri yanısıra, ülkenin tarihi, kültürel, turistik, insani değerleri ile Yakın Doğu Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde sunulan sağlık hizmetleri harmanlanarak iki dilde güncellenerek hazırlanan “Kuzey Kıbrıs’ta Sağlık Turizmi” broşürü ve CD’sinin de dağıtılarak büyük ilgi gördü vurgulandı.

“Türkiye’de Kuzey Kıbrıs Yılı”nın 2012’de devam etmesi için çağrı yapıldı.

Üniversitede yapılan açıklamada Ahmet Savaşan’ın ödülü alırken basına yaptığı konuşmada Türkiye’de Kuzey Kıbrıs Yılı’nın 2012’de de devam etmesi çağrısını yaptığı belirtilerek, “2011 yılında turizmde yakalanan ivmenin devam edebilmesi ve Türkiye’de yaşayan kardeşlerimizin, hazine adası olan ülkemizi, 9000 yıllık tarihi ve kültürel yapısı, zengin flora faunası, kusursuz mavi denizi, iklimi, uluslararası festivalleri, altın kumsalları, caretta carettaları yanında fevkalade misafirperver ve açık elli insanları ile tanıyabilmeleri ve cennetten bir parça olan Kuzey Kıbrıs’ta tetillerini geçirebilmeleri teşvik edilmelidir” dediği kaydedildi.


Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0

Kaptansız KTAMS dönemi resmen başladı
36. Olağan Genel Kurulu’nu bugün yapan KTAMS, yeni Yönetim Kurulu üyelerini belirledi. Geçtiğimiz hafta başkanlık görevine talip olmayacağını duyuran Kaptan, Yönetim Kurulu’nda yer almadı.
İnşaat Mühendisleri Odası Ormanı'na 4 bin 580 fidan dikildi
İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) ile Orman Dairesi’nin işbirliğinde, İnşaat Mühendisleri Odası Ormanı’na "Geleceğe Bırakılacak En Güzel Miras Ağaçtır" sloganı ile bugün yapılan etkinlikle 4 bin 580 fidan dikildi.
DP Genel Başkanı Denktaş, Derinya ve Aplıç kapılarıyla ilgili açıklama yaptı
Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Serdar Denktaş, Derinya ve Aplıç kapılarıyla ilgili açıklama yaptı.