Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 1 Aralık 2011, Perşembe 17:14
YDÜ Kurucu Rektörü Dr. Suat Günsel'e Bakü'de Fahri Doktora ünvanı verildi
Azerbaycan Odlar Yurdu Universitesi Senatosunun karariyla 1 Aralik 2011 tarihinde Yakın Doğu Üniversitesi Kurucu Rektoru Dr. Suat Gunsel'e eğitim alanında Fahri Doktora diplomasi takdim edildi.

Azerbaycan Odlar Yurdu Universitesi Senatosunun karariyla 1 Aralik 2011 tarihinde Yakın Doğu Üniversitesi Kurucu Rektoru Dr. Suat Gunsel'e eğitim alanında Fahri Doktora diplomasi takdim edildi.

YDÜ'den yapılan açıklamaya göre, törenin baslangıcında bir konusma yapan Yakın Doğu Üniversitesi  Rektör yardımcisı Profesor Dr. Fahreddin Sadikoğlu, Dr Suat İ. Günsel'in özgecmisi hakkinda bilgi verdi.

Üniversite Kurucu Rektörü Profesör Dr. Ahmet Veliyev ise, Odlar Yurdu Üniversitesinin uluslararası işbirlikleri yaptığını, bunların içerisinde en önemlisininin Yakın Doğu Üniversitesi olduğunu söyledi.

Veliyev; " Bu bize gurur verir ki Yakın Doğu Üniversitesi sadece Türk dünyasının değil, dünyanın önde gelen üniversitelerinden biridir. Dr. Suat İ.Günsel, Azerbaycan'da sevilen ve Azerbaycan Devleti tarafından değerlendirilen bir insandır" diyerek, Üniversiteler arasındaki iliskinin gelişmesinin hızlanacağını da  vurguladı.

Fahri Doktora ünvanının takdimi merasiminde ise Yakın Doğu Üniversitesi Kurucu Rektörü Dr. Suat İ. Günsel, verilen bu ünvandan dolayı büyük gurur duyduğunu belirterek, Azerbaycan'ın gösterdiği önemli gelişmelerden ayrıca mutluluğunu dile getirdi.

Günsel ayrıca ,Bundan böyle her iki üniversitenin iliskilerinin büyük bir ivme kazanacağını vurguladı.
Ödül töreninden sonra Odlar Yurdu Üniversitesinin ögrencileri tarafından  verilen konser ile sona erdi.

Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale İskele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Yorum Yaz     Paylaş Share/Bookmark    
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
increase font size decrease font size print this page tell a friend Yorum Yaz (0)

Özyiğit: "Bir an önce görüşme masası yeniden tesis edilmeli"
TDP Genel Başkanı Cemal Özyiğit de, Kıbrıs etrafında bulunan gaz ve petrolün Kıbrıs sorununun çözümüne bir ivme katacağının düşünüldüğünü ancak tam tersine, ülke etrafında gerginliği tırmandırdığını ve bir çatışma ort...
Özgürgün: "Türkiye'yi muhatap alma düşüncesi kabul edilemez"
Ana Muhalefet UBP Genel Başkanı Hüseyin Özgürgün, Meclis Platformu’nun Cumhurbaşkanı ile Kıbrıs sorununda son gelinen aşama ile Rum Ulusal Konseyi’nin son aldığı 8 maddelik eylem planını görüştüklerini söyledi. Sözkon...
Denktaş: "Masadan kalktıysa, bedelini ödeyerek geri dönmesi gerekir"
DP Ulusal Güçler Genel Başkanı Serdar Denktaş da, Meclis Platformu ile Eroğlu arasında gerçekleşen görüşmede son gelişmelerin değerlendirildiğini, görüşlerin sunulduğunu, bunların Cumhurbaşkanlığı tarafından değerlend...
+++
Türkiyenin İlk ve Tek Kurumsal Ucuz Ukash Firması olan Adres http://www.ukashticaret.com dur.
+++