Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 13 Ocak 2012, Cuma 15:24
banner

Denktaş Arşivi'nin öğretim üyeleri açıklandı

Denktaş Arşivi'nin öğretim üyeleri açıklandıKurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş’ın arşivinin gerektirdiği bütün çalışmaları üstlenecek bir yapıda oluşturulan Rauf Raif Denktaş Enstitüsü bünyesinde yer alan seksiyonlardaki öğretim elemanları kamuoyu ile paylaşıldı.
Paylaş  
19
23
20
2

Yakın Doğu Üniversitesi Rektörlük’ünün açıklamasında, “Azîz Kurucu Cumhurbaşkanımızın, Halkımız ve Devletimizin onurunun gerektirdiği bir sorumlulukla ve bilimsel ehliyetle çalışacak; saygıdeğer Cumhurbaşkanı’nın tarihsel ortamından kaynaklanan ve doğrudan kendilerinin olan Arşivlerde görevli olacak Yakın Doğu Üniversitesi öğretim elemanları, YDÜ Kurucu Rektörü Dr. Suat İ. Günsel ‘in ve Yakın Doğu Üniversitesi Vakfı’nın sağladığı imkânlarla seferber olmaktadır”  denildi.

Belirtildiği üzere, zorunlu ciddiyet ve sorumlulukla görev yapacak seksiyon  üyelerinin ön çalışmalarından sonra varacağı sonuçlar, zaman içerisinde, ‘birikim’ ve ‘tasrif’ metodlarının ölçüleri içerisinde paylaşılmaya hazır olacak.

Yakın Doğu Üniversitesi mensuplarından oluşan sözkonusu bilimsel seksiyonlara öngörülen diğer bilim insanları ve uzmanlar da katılabilecek.

Kıbrıs Türk Halkı’nın varlık, gelişme, bağımsızlık ve kalkınma mücadelesi içerisinde yeralmış  ve almaya devam eden, Denktaş’ın dâvâ arkadaşlarının ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti yetkililerinin telkinlerinin de önemle dikkate alınacağı belirtildi.

Yakın Doğu Üniversitesi Rektörlük’ünün açıklamasında, seksiyonlar arası bilimsel işbirliği ve bu birimler mensuplarının diğer birimlere katkıları da sözkonusu olacak.

Rauf Raif Denktaş Enstitüsü Bilimsel Etüdler Seksiyonu (BES), Dokümantasyon ve Arşiv Seksiyonu (DOS) ve Uluslararası   İlişkiler Seksiyonu (US)’da  –şimdiki hâlde – görevli öğretim üyeleri ve uzmanlar şöylece kaydedilmiş bulunuyor:

1. Hilmi ÖZEN

2. Prof. Dr. Şükrü Sina GÜREL

3. Prof. Dr. Fazıl SAĞLAM

4. Prof. Dr. Hüseyin PAZARCI

5. Prof. Dr. Yıldırım ULER

6. Prof. Dr. Şenol BEKTAŞ

7. Prof. Dr. Ahmet KUMRULU

8. Prof. Dr. İlkay SALİHOĞLU

9. Prof. Dr. Ata ATUN

10. Prof. Dr. Habib DERZİNEVESİ

11. Prof. Dr. Ümit HASSAN

12. Selçuk BURAT

13. Ümit SERDAROĞLU

14.  Ahmet SAVAŞAN

15. Doç. Dr. ReceP DURAN

16. Doç. Dr. Mustafa ALTUNÇ

17. Doç. Dr. Zeliha KHASHMAN

18. Dr. Atilâ TÜRK

19. Yrd.Doç.Dr. Yusuf SUİÇMEZ

20. Yrd. Doç. Dr. Mustafa SAĞSAN

21. Yrd. Doç. Dr. Reşat Volkan Günel

22. Dr. Erdoğan SARAÇOĞLU

23. Gülsün BAŞARI

24. Talat ÜRER

25. Selma Bardakçıoğlu KORKMAZ (MA)

26. Muhammed ERDAL

27. Sevilay SADIKOĞLU

28. Erkut Ziya SİVRİKAYA

29. Elce TUTAR

30. Özlem ÖZEMİN

31. Emre KARAHASAN


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
2
ONAY BEKLEYENLER
1
13 Ocak 2012, Cuma
Duyarlı Vatandaş         - Girne
Suat Hocam Allah aşkına hangi bilimse analizle bu arkadaşları arşiv incelemeye ve öğretmeye koydunuz. Gene tamamen duygusal mı?. Mesela Ahmet Savaşan, Mesela Talat Ürer nerden bu listede aalayamadık. Koymuşken Tuncer Kutluhanı'da, Adem Aköl' üde koysaydınızda iç çatışma olmasın. Şimdi okulda huzursuzlukta çıkar.

13 Ocak 2012, Cuma
Kutay         - Lefkoşa
Seksiyon da nedir?!?!?! Türkçeyi baştan yazdık wallai.... Atatürk'ün 'bone'ları sızılasın!

banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kamu-Sen: "Engelli istihdamı baremlerinin önü açılmalı"
image Kıbrıs Türk Kamu Görevlileri Sendikası (Kamu-Sen),  Başbakanlık Engelli Hizmetleri Koordinasyon Kurulu ile gerçekleştirdiği toplantıda, kamuda engelli istihdamı, baremlerin önünün açılması ve diğer yasal düzenlemeleri...
Gece kulüpleri "denetlendi"
image Sağlık Bakanlığı’na bağlı Temel Sağlık Hizmetleri Dairesi, etkin denetimlerini sürdürüyor.
Akıncı, Fransız Büyükelçi Troccaz'ı kabul etti
image Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı Fransız Büyükelçi René Troccaz’ı kabul etti.