Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 8 Nisan 2012, Pazar 15:58
banner

Derviş Ali Kavazoğlu ile Kostas Mişaulis anısına etkinlikler düzenlendi

Derviş Ali Kavazoğlu ile Kostas Mişaulis anısına etkinlikler düzenlendiBirleşik Kıbrıs Partisi (BKP), “11 Nisan 1965 tarihinde katledilen” Derviş Ali Kavazoğlu ile Kostas Mişaulis anısına etkinlikler düzenlendiğini bildirdi.
Paylaş  
25
27
26
2

BKP’den yapılan açıklamaya göre, bugün sabah saat 09.45’te Kostas Mişaulis’in Lefkoşa’daki mezarına çelenklerin konması ile başlayan etkinlik, 10.30’da Dali köyündeki Derviş Ali Kavazoğlu’nun mezarına kadar düzenlenen yürüyüş ile devam etti.

BKP ve Gençlik Kolları etkinliklere katılarak, Derviş Ali Kavazoğlu ve Kostas Mişaulis’in mezarlarına çelenk koydu.

BKP Genel Sekreteri İzzet İzcan basına yaptığı açıklamada, canlarını ülke birliği için veren bu iki halk kahramanının önünde saygıyla eğildiklerini kaydetti.

Kavazoğlu ve Mişaulis’in ısrarla Kıbrıs’ın geleceğinin; ortak vatan mücadelesinde olduğunu savunduklarını belirten İzcan, “Köy köy gezip taksime karşı çıktılar. Kıbrıs halkına karşı düzenlenen komplolara karşı halkı bilinçlendirip, bağımsızlığı savundular” dedi.

İzzet İzcan, şunları söyledi:

“11 Nisan 1965 tarihinde Derviş Ali Kavazoğlu, yoldaşı Kostas Mişaulis ile Larnaka yolunda pusuya düşürülerek katledildi. Onları öldürdüklerini sananlar bu iki halk kahramanını ölümsüzleştirdiler. Kıbrıs halkının bağımsızlık ve özgürlük kavgasının ilham kaynağı yaptılar.

Yaşamlarını barışa, sosyalizme ve adalete adayan bu iki adamın yaktığı ışık hala yolumuzu aydınlatıyor. Binlerce insan onların açtığı yolda korkusuzca yürüyor. Bu yürüyüş ancak Kıbrıs bütünleşince duracaktır.

Kıbrıs’taki barış mücadelesinde yaşamlarını yitiren Derviş Ali Kavazoğlu, Kostas Mişaulis ve tüm yoldaşlarımızı bir kez daha saygı ile anıyoruz.”

TAK


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
2
ONAY BEKLEYENLER
4
9 Nisan 2012, Pazartesi
orhan         - lefkoşa
ateist insanların mezara gitmeside bir garip gelir bana.. yani gidince ne yaparlar anlamadım? dua bilmezler bişey bilmeler.. boş boş durup gaçarlar ilginç...

8 Nisan 2012, Pazar
Cetin         - Lefkosa
Tarih zamanı gelince kendi bildiği gibi yargılar olayları ve insanları… Herkes iyi ya da kötü nasibini alır.Katillerin kimler oldugunu herkes bilir.

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Refikoğlu: "Şehir Planlama Dairesi'ni kapatın, anahtarlarını müteahhitlere ve...
image Şehir Plancıları Odası, aralık ayında Gazimağusa-İskele-Yeniboğaziçi Geçiş Süreci Emirnamesi'nin yürürlüğe girmesinden sonra  Planlama İnşaat Dairesi'nin görüş veren kurum olmaktan çıkıp, planlama onayı veren makam ha...
1 Mayıs İşçi Bayramı iki toplumlu kutlanacak 
image 1 Mayıs İşçi Bayramı’nda Çetinkaya Sahası’nda iki toplumlu ortak miting düzenlenecek
Feray Aytekin Aydoğan seminerde konuşma yapacak 
image Türkiye Eğitim-Sen Başkanı Feray Aytekin Aydoğan, bugün Lefkoşa’da düzenlenecek olan etkinlikte konuşacak