Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 17 Ocak 2013, Perşembe 15:27
banner

YDÜ BESYO öğrencileri Van'ı unutmadı

YDÜ BESYO öğrencileri Van'ı unutmadıYakın Doğu Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) öğrencileri yeni bir sosyal sorumluluk projesiyle Van’daki öğrencileri unutmadı.
Paylaş  
24
32
26
0

Sosyal sorumluluk projesini hakkında Yakın Doğu Tv mikrofonlarına bilgi veren Yakın Doğu Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Meslek Yüksek Okulu, Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölüm Başkanı Doç.Dr. Cevdet Tınazcı, 2012 yılında Van’daki öğrenciler için 5000 adet resim kağıdı, futbol ve voleybol topu yardımı düzenlediklerini ve yapılan yardımları ulaştırdıklarını belirtti.

Doç.Dr. Cevdet Tınazcı, depremden sonra Van’daki öğrencileri gördüğünü, içinin burkulduğunu yardımcı olmak için sosyal yardımlaşma projesini öğrencilerle beraber gerçekleştirdiklerini sözlerine ekledi.

Tınazcı,okul deneyimi I, okul deneyimi 2 ve öğretmenlik dersleri uygulaması derslerinde bu projeyi uyguladıklarını vurguladı.

Doç.Dr. Cevdet Tınazcı,uygulama olarak ifade ettikleri derslerin daha iyi anlaşılabilmesi ve sosyal paylaşımların sağlamak için böyle projelerin yararlı olduğunu ifade ederek, yardımların öğrencilerin kendi aralarında tedarik ettikleri kıyafetler, okunmuş veya okunmamış kitaplar, bir miktar paradan oluştuğunu belirtti.

Spor Öğretmenliği Bölüm Başkanı Doç.Dr. Cevdet Tınazcı, Van’daki depremden zarar görmüş ilköğretim,ortaöğretim,lise çağındaki öğrencilere yardımların ulaşacağını vurguladı.

Doç.Dr. Cevdet Tınazcı,toplanan yardımların Yakın Doğu Üniversitesi kanalıyla Kızılay üzerinden Van Erciş’teki Milli Eğitim Müdürü Ahmet Erdoğan’a ulaşacağını sözlerine ekledi.

Doç.Dr. Cevdet Tınazcı, Yakın Doğu Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) mezunu olan meslektaşı Sinan Ağlar’n da Van’daki öğrencilere yardımların dağıtılmasında yardımcı olacağını sözlerine ekledi.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Devlet Piyangosu 15 Kasım özel çekilişinde büyük ikramiye 1 milyon TL
image KKTC’nin 35’inci kuruluş yıldönümü nedeniyle 15 Kasım’da gerçekleşecek Devlet Piyangosu özel çekilişinde büyük ikramiye 1 milyon TL olacak. 1 milyon TL için gerçekleşecek çekiliş talihli bulunana kadar devam edecek.
Haydarpaşa Ticaret Lisesi Lefkoşa Hayvan Barınağı'na katkıda bulundu
image Haydarpaşa Ticaret Lisesi (HTL) Lefkoşa Hayvan Barınağı’na katkıda bulundu.
Arıklı: "Rapor Kıbrıs'ta yaşayabilir çözüm modellerinin de konuşulmasının önü...
image Yeniden Doğuş Partisi (YDP) Genel Başkanı Erhan Arıklı partisinin Yüksek İstişare toplantısında, Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres'in, Güvenlik Konseyine sunduğu Kıbrıs raporunu değerlendirdi.