Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> SPOR 6 Eylül 2011, Salı 14:15
banner

Çetinkaya Türk Spor Kulübü Barış Memiş konusunu görüştü

Çetinkaya Türk Spor Kulübü Barış Memiş konusunu görüştü

 Çetinkaya Türk Spor Kulübü bugün yayımladığı basın bildirisi ile Barış Memiş konusundaki gelişme ve süreci anlattı. Açıklamanın tam metni şöyle:

Paylaş  
29
37
22
0

"Sayın  basın mensupları  ve futbol kamuoyu,

Çetinkaya  Türkspor Kulübü’nün  Barış Memiş konusundaki gelişme ve sürecin  anlatılacağı  basın toplantısına  hoş geldiniz.

Öncelikle şunu söyleylim . Bu  basın toplantısının amacı  yeni  polemiklere  yol  açmak  değil,   yeni temiz  beyaz   sayfa  açma  isteği   ve  gayretinde olan  futbol camiamızın  gerçekleri  bilerek bu  yolda  devam etmesini  sağlamaktır.
Barış Memiş’in  bizim takımımızda  oynaya bileceği önerisi  bizlere  ilk kez  Ülkemizdeki futbolcu  menecerlerinden  Tekin Birinci  tarafından  Ağustos  başı  yapılmış  bizlerde   biraz   araştırdıktan  geçmişte  benzer uygulamayı  bir başka külübümüzün yaptığını  hatırladıktan  ve  Federasyon başkanımıza  “sakıncası olup olmadığını “ sorup, “tüzük ve talimatlara göre yoktur. Getirebilirsiniz”  cevabını  aldıktan sonra  olayı ciddiye  aldık. Barış Memiş’ e  meneger aracılığı ile  resmi teklifimizi yaptık. Kısa bir pazarlıktan  sonra da el sıkıştık. İşte  tam bu  noktada  Doğu bölgesi takımlarından biri   de  devreye  girerek , Barış Memiş’i  transfer  etmek istedi.  Önce  daha  yüksek  fiyat önerildi, sonra da gerek kendiisi gerek menegeri  taciz  edildi. 

Ancak bütün bunlara  karşın  ahlak ve  davranışları ile kendini  bize  hayran bırakan  Barış memiş  ve Manegeri  “söz  verdik dönmeyiz “  diyerek” imzayı  klübümüzde  oynamak   adına  attı. İlginç olan  bu  andan itibaren  Barış’ı  transfer  edemeyeceğini anlayan  Doğu bölgesi takımının , “ böyle  şey olamaz  ,  doping  cezası  almış oyuncu oynatılamaz, biz   temiz lig isteriz  ve buna  izin vermeyiz”   şeklinde  açıklamalarla  tekrar  gündemde  yer alması olmuştur.

Değerli  Arkadaşlar

Biliyorsunuz , Barış  Memiş ‘den  vaz  geçtik. Bunu  yaparken  böyle  değerli bir insanı da  camiaya  kazandıramamanın  üzüntüsü içindeyiz. Çok kısa bir  zaman  bizle  beraber olmasına  karşın  insani değeri ile  hepimizin kalbini  fetheden   bu  genç adama  bundan sonraki  hayatında başarı ve  şans  diliyoruz.

Peki,  Barış Memiş’ten neden  vaz geçtik ?

Tabii ki önce  ülke futbolu  adına bunu yaptık.  Zira  biz  Kıbrıs  futbolunda  örnek alınan bir  camiayız. Ülkemiz   de   sporda da  UEFA ve FİFA kriterlerinin uygulanmasında öncülüğünü çeker, yürekten ister  ve  destekleriz.  Medya’nın   bu konuda ki  hassasiyeti  tarafımızdan dikkatle izlenmiş  ve haklı bulunmuştur. Dileğimiz  odur ki Medyamızın  aynı hassasiyeti temiz  futbol  adına  yalnız bu konuda  değil UEFA ve FİFA kriterlerinin uygulanması kapsamında; Özellikle Afrika ülkeleri başta olmak üzere diğer ülkelerden gelen futbolculardan TFF’da olduğu gibi temiz belgelerinin kulüplerinden veya ilgili federasyonlardan istenmesi,  konusunda   da  sürdürmesidir. Özellikle,  Azerbaycan  federasyonunda  lisansı bulunan  bir  sporcunun  uluslar  arası    kuralların  tersine  ülkemize  getirtilerek lisanse  edilmesi konusu  en  az   Barış Memiş olayı kadar  etik olmayan , üstelik ülkemize  Korsan   damgası vurdurtacak  vahim bir  vakadır.  Bu  ve  benzer  olguların üzerine de  temiz  futbol  adına  gidileceğini umuyor ve bekliyoruz…

Son etken ise  KTFF  başkanı  ve yönetiminin bizden olan ricasıdır. Ülke  futboluna  temiz  bir  sayfa  açma  gayreti içinde olduğuna inandığımız  başkana   ve yönetimine  bu  konuda  destek  vermek istedik.  Bu  tüzük ve talimat  değişikliğini  hemen uygulamaya  koyamayacağını bildiğimizden , huzur içinde  çalışmalar için,  yasal  haklarımızdan  vazgeçtik.

Değerli  basın  Mensupları,

Burada    birkaç kelime  de  Cuma günkü  basın toplantısı  sırasında  konuşan  Türkiye  Futbol  Federasyonu  yönetim kurulu üyesine  söylemek ihtiyacındayız.  Bir  kere   burası sandığı  gibi çiftlik    değildir. “üç elinizde  kullanın”  diyen adamın  Federasyonunun   Türk Futbolunu “yaz –bozları” ile  dört  ayda  getirdiği  nokta ortadayken bunu  söyleye bilmesi  ne  cüret…

“Siz  galiba bizi  tanımıyorsunuz , bizim doping  cezası  verdiğimiz  oyuncu  burda oynarsa bu o  anlama gelir”  demişler.   

Hayret !  Acaba bu yönetici ayda mı yaşıyor?  Esqas  bizi tanımayanın kendileri olduğunu  farkında  değil mi?  Bırakın bir   milli maçı  bir külübünün bile KKTC kulupleri ile   dostluk maçı yapmaması  ne  demektir  farkında mıdır.?  Peki ya  geçen yıl futbolcumuz Burak’ın  sezon ortasında bizden  ayrılıp,  TC külüplerinden birine lisans  çıkarmasını bu  “tanıma  tanımama” konsepti  içinde nasıl açıklar?

Değerli medya mensupları sizden istirhamımız bir  şekilde bu sözlerin  sayın yönetim kurulu üyesine ulaştırılmasıdır.
Çetinkaya ,gelişen tüm aksiliklere  karşın  yoluna  devam edecek güçtedir ve bu yılda  başa  oynayacak bir  yapı içindedir.

Bu  düşünce içerisinde   yeni  sezona başlarken  tüm  camialara  sakatsız  hayırlı bir  dönem diliyoruz."


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Topcan belgeseli basına tanıtıldı
image Kıbrıs Türk sporuna ve ülkeye hem spor hem de devlet adamlığı anlamında büyük hizmetleri bulunan Ahmet Sami topcan anısına çekilen belgeselin basın toplantısı bugün gerçekleştirildi
Hentbolda kupa kuraları çekildi
image KKTC Hentbol Federasyonu "2019 Federasyon Kupası" kura çekimi önceki gün gerçekleştirildi.
Atletlerimiz Bursa'da yarışacak
image KKTC Atletizm Federasyonu'na bağlı atletler Türkiye Atletizm Federasyonu tarafından düzenlenecek olan Nurullah İvak Atmalar Şampiyonası için Bursa'ya gitti.