SON DAKİKA
Anastasiadis: "Cesaretle ilerliyorum" Eide: "İsviçre'deki konferans beşli olacak" Kamuda yeni mesai saatleri yarın uygulamaya giriyor Erhürman: "Hükümet dengesini ve kontrolünü yitirmiş" CTP: "Avrupa saat dilimine dönülmeli" Hemşireler ve Ebeler Sendikası, Salı günkü genel greve Lefkoşa bölgesi hastanelerinde katılma kararı aldı Cumhurbaşkanı Akıncı, yarın Brüksel'e gidiyor Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande Kıbrıs'ı ziyaret edecek Arabacıoğlu: "Dürüst'ün yerinde olsaydım toplumdan özür diler istifa ederdim" Saner: "Kamu-özel arasındaki saat dengesizliğini ortadan kaldırıyoruz" Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı özel sektörün çalışma saatlerini belirledi KTTO: "Özel sektörün çalışma saatlerinde değişiklik sözkonusu değil" Erhürman: "Çözüm olmazsa erken seçim" İŞAD Genel Kurulu'na müzakere damgası Trafik kazasında ağır yaralanan Emin Arslan hayat mücadelesini kaybetti Kamuda yetkili 3 sendika hükümetin çalışma ve okul saatleriyle ilgili kararını tanımayacağını açıkladı Yücetürk: "Sorunlar diz boyu" Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı ilk ve ortaokulların yeni ders saatlerini açıkladı Sucuoğlu: "Engelleri aşmak için yeni olanaklar yaratmak görevimiz" TDP: "Sürecin somut zemin ve zamana bağlanması oldukça önemlidir" Eıide: "Hiç kötü gitmiyoruz. İki lider bölgesel konulara ilişkin geniş çapta bir anlayışa ulaşmak üzereler" Yunanistan, müzakerelerin yeniden başlamasını memnuniyetle karşıladı Ulaş Barış yazdı: "Mucizelere inanırım..." Mağusa Kültür Derneği'nden, 3 Aralık Dünya Engelliler Dayanışma Günü dola mesajı Nestoros: "Kayıp Şahıslar Komitesi, yeni bir stratejik planla ilerleyecek" Yılmaz: "Kimsenin gül hatırı için biz Kıbrıs'tan vazgeçemeyiz" Hava, yarın ve pazartesi yağmurlu Siber, Engelliler Federasyonu'nu kabul etti GKK Komutanı Yıldırım, Şehit Aileleri ve Malul Gaziler Derneği'ni ziyaret etti Protokol görüşmelerine, trafik kazası, mesai saatleri ve saatlerin geri çekilmesi damga vurdu En fazla yağış Esentepe'ye düştü Hacıdimitriou: "Aya Pandeleimonas Manastırı, kısa süre içinde teslim edilecek" Rasıh Reşat yazdı: "Facebookokrasi ve 120 TL cimriliği" Gazimağusa'da uyuşturucudan 2 kişi tutuklandı Güney'de, 2015 yılında 9 bin 170 doğum, 5 bin 850 ölüm meydana geldi Levent Özadam yazdı: "Ben 'evet' diyeceğim!" Mesai saatleri yeniden düzenlendi Anastasiadis birlik çağrısı yaptı Başbakanlık: "Özel sektörde de çalışma saatleri 8.30'da başlayacak" Serdar Denktaş'tan flaş yol önerisi
Kıbrıs'ın somut olmayan kültür mirasi tanıtılacak
Kıbrıs’ın Somut Olmayan Kültürel Mirası Projesi çerçevesinde hazırlanan “Kıbrıs’ın Somut Olmayan Kültürel Mirasını Araştırırken BİRBİRİMİZİ TANIMAK” kitabı ve “Karşılama” belgeselini Cuma akşamı ara bölgedeki Dayanışm...
Genç Fotoğrafçılar, eğitimlerini tamamlayıp sertifikalarını aldılar
Telsim ve FODER işbirliğinde düzenlenen “Çocuk Gözüyle Kıbrıs’ın Sembolleri” fotoğraf yarışmasında ödül ve sergileme alan tüm çocuklara yönelik FODER tarafından verilen ücretsiz “temel fotoğrafçılık eğitimi” sona erdi...
"Çocuklar Sanat Çalışmasında ve Oyunda" sergisi cumartesi günü açılıyor
İki toplumlu "Sanat Aracılığıyla Yüzleşme: Kıbrıs'ta Uzlaşı Aracı olarak Çağdaş Sanat" projesi kapsamında yaratılan eserlerin sergileneceği “Çocuklar Sanat Çalışmasında ve Oyunda” isimli sergi cumartesi günü açılıyor.
"Ev" Oyunu THOC'da sahnelenecek
“Ev” Oyunu, 22 ve 23 Kasım tarihlerinden sonra yoğun istek üzerine 24 Kasım Perşembe akşamı da THOC’da güney saati 20.30 da sahnelenecek.
Kültür Dairesi, İstanbul'da, Kıbrıs Türk yayınları ile Kıbrıs Türk Sanatı'nı tanıttı
Kültür Dairesi, 35. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı’na ve 26. Uluslararası İstanbul Sanat Fuarı ARTİST 2016’ya katılarak Kıbrıs Türk Yayınları ile Kıbrıs Türk Sanatı’nı tanıttı.
"Olağan Denemeler"in uluslararası festival yolculuğu sürüyor
Yönetmenliğini Doğuş Özokutan ve Vasvi Çiftcioğlu’nun birlikte üstlendiği Olağan Denemeler adlı kısa film, yurt dışındaki uluslararası film festivallerinde gösterilmeye devam ediyor.
Kıbrıs Edebiyat Derneği kuruldu, başkanlığına Yıltan Taşçı getirildi
Edebiyat alanında faaliyet yürütmek amacıyla kurulan Kıbrıs Edebiyat Derneği’nin başkanlığına Yıltan Taşçı’nın getirildiği, yönetimdeki isimlerin de belirlendiği açıklandı.
XXVI. Devlet Fotoğraf Yarışması ve Sergisi'ne son eser teslim tarihi 24 Kasım 2016
Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığına bağlı Kültür Dairesi, bu yıl 26’ncısını düzenleyeceği Devlet Fotoğraf Yarışması ve Sergisi’ne eser kabul etmeye başladı.
Kıbrıs Piyano'nun genç piyanistlerinden resital…
Kıbrıs Piyano Kültür ve Sanat Derneği’nin her yıl geleneksel olarak düzenlediği Resital, Bellapais konser salonunda gerçekleşti.
Ferhat Atik, Limmud Festivali'nde sunum yaptı
Yazar Ferhat Atik, dünya çapında üne sahip ve Türkiye’de 12.’si düzenlenen Limmud Festivali’nde Propaganda’yı anlattı.
İsmail Bozkurt'un "Kaza" adlı romanı çıktı
Kıbrıs Türk edebiyatının önemli isimlerinden İsmail Bozkurt’un beşinci romanı “Kaza” kitapseverlerle buluştu.
Kıbrıs Piyano'nun genç piyanistlerinden muhteşem resital
Kıbrıs Piyano Kültür ve Sanat Derneği’nin her yıl geleneksel olarak düzenlediği Resital dün akşam Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı'nın eşi Meral Akıncı himayelerinde Bellapais Konser Salonu’nda gerçekleşti.
Tenten çizimi 1 milyon 550 bin Euro'ya satıldı
Belçikalı Georges Prosper Remi ya da diğer ismiyle Herge'nin çizeri olduğu Tenten'in Maceraları'na ait bir kara kalem çalışma, Fransa'da 1 milyon 550 bin Euro'ya satıldı.
Hasan Çakmak TÜYAP'ta kitaplarını imzaladı
Gazeteci-yazar Hasan Çakmak Türkiye’nin en büyük kültür organizasyonu olan İstanbul TÜYAP Kitap Fuarı’nda kitapseverlerle buluştu.
"Tanti'nin Hamamı" sergisi Bedesten'de açılıyor
Başkent Lefkoşa’nın tarihi yapılarından “Tanti’nin Hamamı”nı konu alan fotoğraflardan oluşan sergi, salı akşamı 18.00’de Bedesten’de açılacak.
Kıbrıs Piyano'nun resitali cumartesi
Kıbrıs Piyano Kültür ve Sanat Derneği’nin her yıl geleneksel olarak düzenlediği resital, bu yıl da Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı'nın eşi Meral Akıncı himayelerinde cumartesi gecesi verilecek.
Lefkoşa Belediye Tiyarosu ve THOC'un tarihi buluşması
Lefkoşa Belediye Tiyatrosu ve THOC bir ilki gerçekleştiriyor. Lefkoşa Belediye Tiyatrosu’nun Aliye Ummanel tarafından yazılan ve yönetilen “Ev” oyunu 22 Kasım Salı ve 23 Kasım Çarşamba akşamları THOC’ta (Cyprus Theatr...
Gençlik Dairesi 7. Cumhuriyet Şöleni Mağusa Arena'da gerçekleşen halkdansları şöleniyle sona erdi
Şölen’e Gençlik Dairesi Müdürü Gencay Eroğlu, Beyarmudu Belediye Başkanı İlker Edip ve Halkdansları Federasyonu Başkanı Özlem Kadirağa da katıldı.
EDIC, "Avrupa Film Geceleri Festivali" düzenliyor
Avrupa Doğrudan Bilgi Merkezi (EDIC), 23,24,30 Kasım ve 1 Aralık tarihleri arasında BM Ara Bölge’de bulunan Dayanışma Evi’nde ‘Avrupa Film Geceleri Festivali’ düzenliyor.
Temiz Kıbrıs Hareketi'nden "Ateş ve Diva" etkinliği
Temiz Kıbrıs Hareketi, adanın temizlenmesi için başlattığı kampanyanın finansına yardımcı olması için etkinlik düzenliyor.
Telsim'in 7. Atatürk Kompozisyon Yarışması sonuçlandı
Telsim’in Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı işbirliğiyle düzenlediği 7. Atatürk Kompozisyon Yarışması’na 71 lise ve 87 ortaokul öğrencisi katıldı.
RSS İÇ HABERLER
   0    5    10    15    göster
Kamuda yeni mesai saatleri yarın uygulamaya giriyor
Bakanlar Kurulu’nun Cuma gün aldığı karar uyarınca, yarından itibaren kamu görevlileri mesaisine saat 08.30’da başlayacak.

Haksen: "Yeni okul ve mesai saatleri ülke gerçeklerine ay...

Erhürman: "Hükümet dengesini ve kontrolünü yitirmiş"

CTP: "Avrupa saat dilimine dönülmeli"

Hemşireler ve Ebeler Sendikası, Salı günkü genel greve Le...

RSS TÜRKİYE
   0    5    10    15    göster
Erdoğan ve Merkel: "Ada'da adil, kalıcı ve kapsamlı çözümden yanayız"
TC Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Almanya Başbakanı Angela Merkel, telefonda görüştü. Kıbrıs müzakerelerindeki gidişat hakkında görüş teatisinde de bulunulan görüşmede, başta Halep'teki insani durum olmak üzere Suriye'deki son ge...

Erdal Tosun hayatını kaybetti

Adana'da kız öğrenci yurdunda yangın: 12 kişi yaşamını yi...

Erdoğan'dan Rumlara toprak çıkışı: "Aç tavuk kendini buğd...

Binali Yıldırım: "Türkiye'nin etkin garantörlüğü Kıbrıs't...

RSS İNGİLTERE
   0    5    10    15    göster
Johnson: "Birleşik Krallık, Kıbrıs sorununun çözümü için elinden geleni yapmaya hazırdır"
İngiltere Dışişleri Bakanı Boris Johnson, Kıbrıs müzakerelerine devam etme kararından duyduğu memnuniyeti bildirerek, "Birleşik Krallık, Kıbrıs sorununun çözümü için elinden geleni yapmaya hazırdır" dedi.

İngiltere vatandaşı olmak için başvuran AB vatandaşlarını...

Fidel Castro'nun ölümü, İngiltere basının bir numaralı gü...

Sakin İngiliz kasabası nasıl porno-kumar ticareti merkezi...

Ünlü İngiliz fotoğraf sanatçısı Hamilton evinde ölü bulu...

RSS DÜNYA
   0    5    10    15    göster
5 soruda İtalya referandumu ve AB'ye olası etkileri
İtalya'da bugün yapılacak referandumda anayasa değişikliği paketi oylanacak. Referandum, Avrupa Birliği (AB) tarafından da dikkatle izlenecek.

Fransa'da kuş gribi hızla yayılmaya başladı

Barzani'den PKK/PYD'ye sert tepki: "Mutlaka bedelini ödey...

Çin'de hava kirliliği alarmı

Raul Castro: "Sokaklara, anıtlara Fidel adının verilmesin...

RSS POLİS BÜLTENİ
   0    5    10    15    göster
Adam kaçırma suçundan beş kişi tutuklandı
Lefkoşa’da, adam kaçırma ve ciddi darp suçundan beş kişi tutuklandı.

Gazimağusa'da uyuşturucudan 2 kişi tutuklandı

Dikkatsizlik yangına neden oldu

Girne'de hırsızlık

Gazimağusa'da 1 tabanca ve 70 adet tabanca mermisi bulund...

RSS TOPLUM
   0    5    10    15    göster
Emekli Öğretmen Peyker Tevfik, 100 yaşında vefat etti
Hayatını öğretmenliğe adamış, yaşamı boyunca yüzlerce öğrencinin yetişmesi için emek vermiş Peyker Tevfik , 100 yaşında hayata veda etti.

AB Bilgi Merkezi'nden "Trafik Güvenliği" konulu kısa vide...

Meral Akıncı, çocuk esirgeme kurumu etkinlik merkezi öğre...

ÖZEV öğrencileri KKTCELL Trafik Eğitim Parkı'nda eğitim a...

Kitaplar Diyaliz ve Böbrek Hastaları Dayanışma Derneği ya...

RSS EĞİTİM
   0    5    10    15    göster
UKÜ'de "1. Bilim Kültür Sanat Günleri" düzenleniyor
Fakülte Dekanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre Üniversite Rektörlüğü’nün kamuya yönelik çeşitli bilimsel, kültürel ve sanatsal etkinlikler planlayarak öğrencilere sunulması açısından destekleri kapsamında düzenlenecek programın gelenekse...

DAÜ Öğretim Görevlisi Arı, kitap yayınladı

ESK öğrencisi, İngiltere'de kısa hikaye dalında birincili...

Burs hakkı elde eden öğrenciler belirlendi

LAÜ Özel Eğitim Öğretmenliği Bölüm Başkanı Ataman: "Eğiti...

RSS SAĞLIK
   0    5    10    15    göster
"Sepsis tedavisindeki her saatlik gecikme, hastanın kaybı risk oranını, beş kat artırıyor"
Sepsis, vücudun enfeksiyona karşı geliştirdiği kontrolsüz yanıt ile kendi doku ve organlarına zarar vermeye başlamasıyla ortaya çıkan bir hastalık. İlk etapta, sıklıkla başka tıbbi sorunlarla karıştırılan ve belirtileri gözardı edilen se...

Migrenin en önemli nedenini biliyor musunuz?

İş yerinde de fit kalmak isteyenlerin bilmesi gereken 6 a...

Parkinson hastalığının tedavisi için ümit verici keşif

EHHD: "Ülkemizde kayıtlı HIV pozitif kişilerin sayısı 54"

RSS EKONOMİ
   0    5    10    15    göster
16. Türkiye Muhasebe Standartları Sempozyumu Girne'de başladı
İzmir Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası tarafından düzenlenen 16. Türkiye Muhasebe Standartları Sempozyumu “Finansal Raporlamada Güncel Tartışmalar” temasıyla Kıbrıs Girne'deki Acapulco Otel'in Konferans Salonu’nda başladı.

Sosyal ve Ekonomik Konsey, 28. toplantısı 6 Aralık'ta yap...

Coca-Cola, Filistin'deki 4'üncü fabrikasını açtı

Girne'de, kadın giyim markası BNG mağazası açıldı

Çin'de 'patent başvurusu' rekoru kırıldı

RSS TURİZM
   0    5    10    15    göster
KITREB: "Turizm Bakanlığı kaçak rehberliğe göz yumuyor"
Kıbrıs Türk Rehberler Birliği (KITREB), Turizm ve Çevre Bakanlığı’nın “kaçak rehberliğe göz yumduğunu ve kendi rehberlerinin ülkeyi tanımasını engellediği” gerekçesiyle Büyük Han’da basın açıklaması yaptı; bakanlığı eleştirdi.

Ataoğlu, CBS Sempozyumu'nun açılışına katıldı

UFTAA Kongresi'nde, KKTC de temsil edilecek

Ataoğlu: "Turizm ve Çevre Bakanlığına ayrılan bütçe yeter...

Ekim ayında Kıbrıs'a gelen turist sayısı rekor düzeye ula...

RSS EMLAK
   0    5    10    15    göster
8,5 büyüklüğündeki depreme dayanıklı Hobbit evleri
Kasırgalara ve büyük depremle dayanıklı olduğu belirtilen Biodome evleri büyük ilgi görüyor.

KKTC emlak ödülleri sahiplerini buldu

KTİMB Yönetim Kurulu Üyesi Öncülay: "En yoğun stand Kıbrı...

Evinizi kışa hazırlayın!

Televizyon keyfinin püf noktaları

RSS SPOR
   0    5    10    15    göster
"Yılın atleti ödülü"erkeklerde Bolt, kadınlarda ise Ayana'nın oldu
Uluslararası Atletizm Federasyonları Birliği (IAAF) tarafından verilen "Yılın Atleti Ödülü"ne erkeklerde Jamaikalı Usain Bolt, kadınlarda ise Etiyopya'dan Almaz Ayana layık görüldü.

KTSYD Kupası başladı

DAÜ'de "Cup Of Nation Basketball" turnuvası devam ediyor

Cimnastik Federasyonu Başkanı Fatoş Türkel görevinden ist...

Masa tenisi takımı, bayan ve erkeklerde şampiyon GAÜ

RSS ADVERTORİAL
   0    5    10    15    göster
En Gösterişli Cami Avizeleri Burada
Hayatımızın ayrılmaz bir bütünü olan ve toplumumuzun birleştirici bir noktası olan dinimiz, ibadeti bizlere kural kılmıştır. İbadetlerimiz arasında bulunan namaz, bildiğiniz gibi camilerde yerine getirilmekte ve burada nesilden nesle akt...

Kıl Çadırları Hangi Mevsimde Kullanılıyor?

Yılbaşında Ne Hediye Alınır?

Kış aylarında mest çorap Türkiye resmi satış sitesi

Sizin için dr slip krem etkisi! ağrı ve bel fıtığı kremi

RSS MAHKEME İLANLARI
   0    5    10    15    göster
Lefkoşa Aile Mahkemesi - Mahkeme İlanı - Dava No: 211/16
Lefkoşa Aile Mahkemesi - Mahkeme İlanı - Dava No: 211/16

Lefkoşa Aile Mahkemesi - Mahkeme İlanı - Dava No: 350/15

Lefkoşa Kaza Mahkemesi - Tereke - Tereke No: 14/2016

İskele Kaza Mahkemesi - Celpname - Dava No: 712/2015

Lefkoşa Aile Mahkemesi - Celpname - Dava No: 386/15

RSS GÜNEY KIBRIS
   0    5    10    15    göster
Kiprianu: "Yemek ve ne kararın alındığı konusunda bilgi verilmedi"
AKEL Genel Sekreteri Andros Kiprianu, Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ile Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis’in Perşembe gecesi bir araya geldikleri yemek ve burada ne kararın alındığı konusunda bir bilgilerinin olmadığını söyled...

"Güzelyurt yeniden perde önünde"

Doğalgaz sıvılaştırma terminali hala masada...

Kerry, Kıbrıs'a gelmiyor

"Türkiye'den beş önkoşul"

RSS TATİL
   0    5    10    15    göster
Bayram'da tatil tercihi yurt içinde Karpaz; yurtdışında Antalya ve Avrupa…
Kıbrıs Postası’nın seyahat acentelerinden elde ettiği bilgiye göre hafta sonu ile birleştirilen 9 günlük Ramazan Bayramı ile birlikte vatandaş, Karpaz, Antalya ve Avrupa ülkelerini tercih edecek…

2015'te gidilmesi gereken yerler

Turistler için en güvenli kentler

2015'in gözde tatil kentleri belirlendi

2015'te gezilmesi gereken 10 ülke

RSS MAGAZİN
   0    5    10    15    göster
Gülben Ergen ve Erhan Çelik boşanamadı!
İki yıl önce evlenen ve geçtiğimiz günlerde boşanacaklarını açıklayan Gülben Ergen ve Erhan Çelik, yoğun iş tempolarından dolayı mahkemeye gidemedi.

Victoria's Secret Fashion Show büyüledi!

Fatma Girik ikinci kez ameliyat oldu

Coşkun Sabah ile "Anılar"a yolculuk

Aslı Enver: "Hadise'yi ben de Murat da çok seviyoruz"

RSS KİŞİSEL BAKIM
   0    5    10    15    göster
Daha ince görünmenizi sağlayacak stil tüyoları
Doğru kıyafet seçimi fiziğinizin daha düzgün görünmesinde oldukça etkili. Bunun için birkaç detaya dikkat etmeniz yeterli.

Kadınları çekici gösterecek 10 tüyo

Mucize yaratan makyaj hileleri

Cinsel ilişki takvimiyle her gün başka heyecan yaşayın!

57 yaşından sonraki seks erkekler için riskli

RSS YAŞAM
   0    5    10    15    göster
Gelecekle tanışmaya hazır mısınız? "BMW i8, Çangar Motors BMW showroomunda"
BMW i8'in çizgileri ve düz silueti, ileri doğru atılır şekildeki duruşunu daha ilk bakışta öne çıkarır. Hareketsiz haldeyken bile, tasarımını da etkileyen, aerodinamik prensiplere bağlı biçimi ve detaylarıyla çarpıcı bir biçimde dinamikt...

Erkeklerin sevdikleri kadından ayrılmalarının 6 sebebi

Ender görülen doğa olayı görüntülendi

Creditwest Bank çalışanları Kareoke'de buluştu

KAV "Kansere karşı yolAcık" 3. Bisiklet Turu yapıldı

RSS DOĞA VE ÇEVRE
   0    5    10    15    göster
DAÜ "Çevre ve İnsan" programında MASDER'in çevre projeleri konuşuldu
"Çevre ve İnsan" programının bu haftaki konuğu Mağusa Suriçi Derneği (MASDER) Başkan Yardımcısı Serdar Atai oldu. Söz konusu programda, MASDER’in yürütmüş olduğu çevre projeleri ele alındı.

"Temiz Düşün" çevre kampanyasında ilk adım en zor yerde a...

24 bin tür yok olma tehlikesiyle karşı karşıya

68 yılın en yakın Ay görüntüsü: "Süper Ay"

Yüzyılın en büyük Süper Ay'ı geliyor

RSS BİLİM & TEKNOLOJİ
   0    5    10    15    göster
lifecell’e Türkiye'de de yoğun ilgi
Kuzey Kıbrıs Turkcell’in dünyada ilk kez tüm iletişim çözümlerini dataya taşıyan dijital markası lifecell, Türkiye’de de yoğun ilgi gördü.

Antarktika'da yeni bir böcek türünün fosilleri bulundu

Samanyolu'nda yeni bir yıldız ailesi bulundu

Esrarengiz bulut Dünya'ya çarpacak

E-dolandırıcılık kurbanı olmayın

RSS GURME
   0    5    10    15    göster
Ayrelli'nin tam zamanı...
Şimdi tam ayrelli zamanı. Tarlalarda hasatının başladığını, yabanilerinin de derede tepede boy verdiğini müjdelerim. Özellikle Kıbrıs’da, sepetini koluna takan bu lezzetin peşine düşmüştür bile...

Limonlu su zayıflatır mı?

LAÜ, dünyaca ünlü şefi ağırladı

DAÜ Turizm Fakültesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölüm...

Dünya ikincisi ünlü şef Mehmet Yalçınkaya LAÜ'de uygulama...

RSS GİRNE
   0    5    10    15    göster
Güngördü 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle mesaj yayınladı
Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Girne'de kanalizasyon çalışmaları nedeniyle bazı bölgeler...

Girne Boğaz'da kaza; sürücüler polisi uyardı!

Girne Belediye Başkanı Güngördü, Uluslararası Final Ünive...

Güngördü, öğretmenlerin gününü kutladı

RSS LEFKOŞA
   0    5    10    15    göster
LTB, bir işletmenin faaliyetini geçici olarak durdurdu
Lefkoşa Türk Belediyesi(LTB) Halk Sağlığı Şubesi’nin yürüttüğü denetimler aralıksız devam ediyor.

Başkan Harmancı'dan Fas'ta yararlı temaslar

LTB'den Engelsiz Sanat Gecesi

DP Lefkoşa İlçesi X. Olağan Kongresi gerçekleşti

LTB bünyesinde "Kadın Dayanışma Evi" kuruldu

RSS GAZİMAĞUSA
   0    5    10    15    göster
Denktaş: "'Rum geri adım attı' denilerek bizden ek taviz istenecek"
Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı Serdar Denktaş, dün akşam Gazimağusa ve Gazimağusa’ya bağlı köylerin muhtarıyla bir araya geldi. Denktaş görüşme sırasında Kıbrıs konusu hakkında önemli açıklamalarda bulunarak “5’li görüşme tarihi as...

Kuzey Kıbrıs Açık Pazarcılar Birliği, Perşembe Pazarı pro...

Belediye ve Gençlik Çalıştayı'nın raporu, Belediye Başkan...

Tavlacılar Mağusa'da zar attı

Bağışkan, Mağusa'da yaşanan doğa katliamını gözler önüne ...

RSS İSKELE
   0    5    10    15    göster
Sadıkoğlu, yağmurdan olumsuz etkilenen köyleri ziyaret etti
İskele Belediye Başkanı Hasan Sadıkoğlu, ülkede etkili olan sağanak yağıştan olumsuz etkilenen bazı köyleri ziyaret etti.

İskele'de uyuşturucu operasyonu; "bin 643 gram uyuşturucu...

İskele Belediyesi'nden öğretmenler günü yemeği

İskele'de yarın elektrik kesintisi

İskele Belediyesi'nden 15 yeni proje

RSS GÜZELYURT
   0    5    10    15    göster
Çiçek: "Sağlık eğitiminin merkezi olacağız"
Kıbrıs Sağlık ve Toplum Bilimleri Üniversitesi (KSTÜ) Rektörü Prof. Dr. Müslüm Çiçek, üniversitenin sağlık eğitiminin merkezi olacağını söyledi

Savaşçı, Özçınar'ı ziyaret etti

ODTÜ KK. Kampüsü ve bu bölgedeki tesislerde yarın elektri...

Özçınar: "Yürekten kutluyorum"

"Tembel Fare Tini" renkli görüntülere sahne oldu

RSS LEFKE
   0    5    10    15    göster
LAÜ'de "Kıbrıs Killerinin Mekaniksel Yapısı" inceleniyor
Lefke Avrupa Üniversitesi (LAÜ)İnşaat Mühendisliği Anabilim Dalı Geoteknik Mühendisliği Öğretim Üyesi Dr. Abdullah Ekinci, Kıbrıs’ta yer alan kil zeminlerin ileri derece değerlendirilmesi için LAÜ Zemin Mekaniği Laboratuvarı’...

DP Lefke İlçesi X. Olağan Kongresi gerçekleşti...

Cengizköy'de 50 dönümlük alan kül oldu

Lefke ST֒leri: "Bakanlar Kurulu kararı Lefke'nin zamanın...

Uluçay: "Hükümetin ömrü Lefke'yi ilçe yapmaya yetmeyecek"

RSS KARPAZ
   0    5    10    15    göster
Bafra'da yarın elektrik kesintisi var
Bakım onarım çalışmaları nedeniyle yarın Bafra köyünde 09.00-17.00 saatleri arasında elektrik kesintisi uygulanacak.

Sucuoğlu, sıhhiye personeli ile bir araya geldi

Dipkarpaz Köyü ile Zafer Burnu'nda yarın elektrik kesinti...

Tarım Dairesi, Sipahi Köyü'nde tarla günü ve gece eğitimi...

Yarın Bafra köyünde elektrik kesintisi olacak

RSS GÖNYELİ
   0    5    10    15    göster
Dürüst: "Gönyeli çemberi ilk etap projesi ihaleye çıkma noktasına geldi"
Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Kemal Dürüst, “Gönyeli Çemberi Projesi” çalışmalarının tamamlandığını ve ilk etap projesinin ihaleye çıkma noktasına geldiğini açıkladı.

Gönyeli SAM'da Hobi-Bahçeciliği kursları başlıyor

'Bisikletli Gönyeli' için 500 bisiklet ihalesi tamam

Benli: "Ülkenin ilk ayrık bisiklet yolu Gönyeli'de"

"Gönyeli Okul Öncesi Eğitim Merkezi"nin ikinci etap inşaa...

RSS AKINCILAR
   0    5    10    15    göster
'Evvel zaman içinde' Luricina Panayırı yapıldı
Akıncılar'da bu yıl 8.si düzenlenen 'Evvel zaman içinde'Luricina Panayırı halkın yoğun katılımıyla yapıldı.

"Evvel Zaman İçinde Lurucina Panayırı" yarın Akıncılar'da...

"8. Evvel Zaman İçinde Lurucina Panayırı" Pazar günü gerç...

Ercan - Akıncılar yolu temel atma töreni gerçekleştirildi

Ercan-Akıncılar yolu bugün start alıyor

RSS ALAYKÖY
   0    5    10    15    göster
EL-SEN görev şehidini anacak
EL-SEN Görevi başında şehit düşen Mehmet Ali Soykan'ı yarın Alayköy'de kabri başında anacak.

Alayköy çemberinde bisiklet sürücüsüne çarpıldı.. 1 yaral...

Türkiye Judo Federasyonu Başkanı AKSD'de

BEL-SEN Alayköy'de çalışanlarla bir araya geldi

Alayköy Belediyesi'nde toplu iş sözleşmesi imzalandı

RSS DEĞİRMENLİK
   0    5    10    15    göster
Değirmenlik Belediyesi'nden "20 Kasım Çocuk Hakları Günü" etkinliği
Çocuklar, Değirmenlik Belediyesi’nin 20 Kasım Çocuk Hakları Günü kapsamında düzenlediği etkinliğe katılarak, günle ilgili düşüncelerini resme döktü.

Tuncer Bağışkan'dan önemli çağrı; "Değirmenlik'teki asker...

Değirmenlik Belediyesi, akıllı su sayacı sistemine geçiyo...

Girne-Değirmenlik anayolu üzerinde kazada zarar gören çe...

Taş ocakları yaşamı yok ediyor!

RSS BÜYÜKKONUK
   0    5    10    15    göster
The Pine View Büyükkonuk Tesisleri'nin açılışı ertelendi
Büyükkonuk Belediye Başkanı Ahmet Sennaroğlu taziye mesajı yayınlayarak, 5 Aralık tarihinde yapılacak olan açılışın ertelendiğini duyurdu.

Bakan Dürüst: "KKTC'nin her karış toprağı bizim için ayni...

Büyükkonuk ambulansa kavuştu

Büyükkonuk SlowFood üyeliği, bu günden itibaren yürürlükt...

Savaşan: "Büyükkonuk Festival Turizminde öncü role sahip"

RSS MEHMETÇİK
   0    5    10    15    göster
Mehmetçik Belediye Parkı yarın açılıyor
Mehmetçik Belediye Parkı, yarın düzenlenecek törenle, 2. Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat tarafından açılıyor.

Kelle: "GDO'suz ürünleri tüketiciyle buluşturmak önemli"

Lefkara Şehitliği yenileniyor

Mehmetçik'te "Şükran Etkinliği" düzenlendi

Mehmetçik Üzüm Festivali yarın sona erecek

RSS YENİERENKÖY
   0    5    10    15    göster
Yeni Erenköy'de Akdeniz foku görüntülendi
Nesli tükenmekte olan Akdeniz foklarından birisi, Cumartesi günü Yeni Erenköy kıyılarında görüldü.

Yeni Erenköy Belediyesi tarafından akıllı su sayacı takıl...

Özgürgün: "Ekmek parası için uğraşan insanların mağduriye...

Yenierenköy Belediyesi çalışanlarının maaşları ödenecek

Yeni Erenköy Belediyesi'nde maaş krizi çalışanları gerdi

RSS ALSANCAK
   0    5    10    15    göster
Mehmetçik ve Alsancak'ta elektrik kesintisi
Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu (KIB-TEK), Mehmetçik ve Alsancak trafolarında çalışma olacağından bazı köylere yarın 6-7 saat elektrik verilemeyeceğini duyurdu.

Alsancak'ta hırsızlık, kasti hasar ve suç işlemeye teşebb...

Alsancak'ta sakin Hakkı Yarel yaşamını yitirdi

Alsancak bölgesinde yarın elektrik kesintisi var

Efdal Safel rahatsızlanarak hayatını kaybetti

RSS ÇATALKÖY
   0    5    10    15    göster
Çatalköy'de yarın 7 saatlik elektrik kesintisi olacak
Çatalköy’de yarın 7 saatlik elektrik kesintisi olacağı bildirildi.

Bakan Dürüst: "Girne Doğu Çevre Yolu ile trafikte yaşanan...

"Beşparmaklar Kültür Sanat Günleri" 2. gününde...

Çatalköy'de Hz. Ömer Türbesi'nin bulunduğu sahilde "otel ...

Hz. Ömer Türbesi yanına casinolu otel yapılmasına yönelik...

RSS DİKMEN
   0    5    10    15    göster
Çelebi: "İmar Planına geçilmeden, Emirnamelerin kaldırılması veyahut revize edilmesi endişe verici"
Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı Serdar Denktaş’ı ziyaret eden Dikmen Belediye Başkanı Yüksel Çelebi, eski ve yeni tüm emirnamelerin kaldırılması konusunda endişelerinin var olduğunu söyledi.

Kanol: "emirnameler, siyasilerin yeni bir rant dağıtma ar...

KHYD ekibi Dikmen Belediyesi'ni ziyaret etti

Dağlarımız "kabak gibi" içten içe oyuluyor

Asırlık ağaçları kurutmak için köklerini oydular

RSS ESENTEPE
   0    5    10    15    göster
Pazartesi günü bazı bölgelere elektrik verilmeyecek
Teknecik Trafo Merkezi’ nde yapılacak bakım çalışmalarından dolayı pazartesi günü bazı bölgelere elektrik enerjisi verilemeyecek.

Su tankerleri Esentepe'ye giremeyecek!

Esentepe'de Jale Asya Hilmioğulları anısına etkinlik düze...

Dürüst: "Seyrüseferde hem vatandaş korunacak, hem devleti...

Üç aydır maaş alamayan Esentepe Belediyesi çalışanları gr...

RSS LAPTA
   0    5    10    15    göster
Tarım Dairesi'nden Akdeniz köyünde tarla günü ve gece eğitimi
Tarım Dairesi, üreticileri bilgilendirme çalışmaları çerçevesinde başlattığı tarla günleri ve gece eğitimleri çerçevesinde yarın saat 14.00’de Akdeniz köyünde Tayfun Tüccar’ın zeytin bahçesinde zeytin budaması konusunda uygulamalı eğitim...

Lapta Gençlik Kampı'nda MS kampı düzenleniyor

Akdeniz köyü 5 gündür susuz

Sahil alanında balık avlama yasağını kimse takmıyor...

Lapta'da ormanlık alanda çıkan yangın kontrol altına alın...

RSS AKDOĞAN
   0    5    10    15    göster
Aktuna: "Traktörü üzerine sürmedim"
Akdoğan’da 16 Eylül Cuma günü yaşanan ve polis basın subaylığından gelen tartışma ve darp olayı haberinde, yanlış ifadeler kullanıldığını iddia eden Mehmet Aktuna Kıbrıs Postası’na konuştu. Haberde Aktuna’nın, tartışma sırasında kendine ...

Akdoğan Belediye Başkanı Latif yaptığı ve yapacağı projel...

Akdoğan Panayırı, Başbakan Özgürgün'ün katıldığı törenle ...

Türkiye'den gelen su yeni bölgelere verilmeye devam ediyo...

Akdoğan'da iftar yemeği

RSS TATLISU
   0    5    10    15    göster
Tatlısu Harnup Festivali sona erdi
Tatlısu Belediyesinin düzenlediği 11. Uluslararası Harnup Festivali dün gece sona erdi.

Tatlısu Harnup Festivali devam ediyor

"Önce kadın" Kıbrıs Kültürünü yansıtan ürünleriyle fark y...

11. Tatlısu Geleneksel Uluslararası Harnup Festivali düze...

Tarım Dairesi, harnup ağaçlarında budama ve aşılama konus...

RSS VADİLİ
   0    5    10    15    göster
Vadili Belediyesi ile DAÜ arasında işbirliği protokolü imzalandı
Vadili Belediyesi ile Doğu Akdeniz Üniversitesi arasında alternatif tarım, üretim ve hayvancılığı içeren işbirliği protokolü imzalandı.

Şükran Gürpınar hayatını kaybetti

Vadili Kadınlar Kültür ve Sanat Derneği, Belediye Başkanı...

Vadili İlkokulu'nun durumu içler acısı

Vadili'ye yeni hız tespit kamerası yerleştirildi

RSS GEÇİTKALE
   0    5    10    15    göster
Geçitkale Belediyesi'nden "üreten kadınlar pazarı"
Geçitkale Belediyesi ve Unifex Fuarcılık işbirliğinde kadınların aile bütçelerine ve ekonomiye katkılarını artırmak amacıyla “Üreten Kadınlar Pazarı” düzenleniyor.

Geçitkale Köyü'ndeki kilise restore ediliyor

Geçitkale ve Boğaziçi şehitleri törenle anılacak

"Geçitkale'nin yüzleri II" sergisi açıldı

DAÜ ile Geçitkale Belediyesi arasında işbirliği protokolü...

RSS PAŞAKÖY
   0    5    10    15    göster
Paşaköy'de suyun gelişi kutlandı...
KKTC su temin projesi kapsamında Mesarya’ya ulaşan su Paşaköy’de sevinç yarattı.

Paşaköy Asbaşkana emanet

Habil Tülücü yarışı kazandı!

Topaloğlu: "Paşaköy Belediyesi'nde şeffaf yönetim prensib...

DP-UG, Düzova'yı ziyaret etti

RSS BEYARMUDU
   0    5    10    15    göster
Pile'de ortak polis operasyonu: "47 kişi gözaltına alındı!"
Ara bölgedeki karma köy Pile’de “internet cafe ve “bar” adı altında faaliyet gösterdiği tespit edilen yasa dışı 8 kumarhaneye, bu sabah, KKTC Polisi ile Kıbrıs Rum Polisi’nin BM gözetiminde düzenlediği operasyonda 47 kişi gözaltına alınd...

Kuraklık zeytini fena vurdu

Beyarmudu Belediyesi ile İstanbul Arnavutköy Belediyesi a...

Beyarmudu Belediyesi Halk Dansları Topluluğu Mudanya yolc...

Beyarmudu'nda 'tapu ölçümü' karmaşası

RSS İNÖNÜ
   0    5    10    15    göster
İnönü'de elektrik kesintisi
Orta gerilim çalışmaları nedeniyle yarın İnönü’ye 6 saat elektrik verilemeyecek.

İnönü'de, bu pazar çevre temizliği yapılacak

Sinde (İnönü) Panayırı Meclis Başkanı Siber'in de katılım...

İnönü'de kulüp binası kaosu sürüyor

İnönü Gençlik Merkezi’nden İnönü Akın Spor Kulübü binası ...

RSS SERDARLI
   0    5    10    15    göster
Gönendere’de ağıl sorununun çözümü için çalışma başlatıldı
Serdarlı Belediyesi’ne bağlı Gönendere’de köy içerisindeki ağıllar sorununun çözümü için çalışma başlatıldığı bildirildi.

Serdarlı ve Çevre köylerde altyapı ve asfaltlama çalışmas...

Serdarlı Belediyesi'nde toplu iş sözleşmesi imzalandı

Sucuoğlu, Serdarlı Belediyesi'ne bağlı bölgelerde yürüyüş...

Serdarlı Belediyesi çalışanları, topluca DEV-İŞ'e geçti

RSS YENİBOĞAZİÇİ
   0    5    10    15    göster
Tarım Dairesi Yeniboğaziçi'nde çiçek seralarını denetledi
Tarım Dairesi, rutin olarak gerçekleştirdiği sera denetimleri çerçevesinde Yeniboğaziçi’nde bulunan çiçek seralarını ziyaret etti.

"Cittaslow köy pazarı" etkinliği yarın Yeniboğaziçi'nde

İzmit Belediyesi, Yeniboğaziçi köyüne lunapark yapıyor

Yeniboğaziçi'nin yeni sentetik çim sahasının temeli atıld...

Yıldırım'a çocuk parkı açıldı


Kurlar Alıs Satış
USD 3.4860 3.5510
GBP 4.4355 4.5000
EUR 3.7305 3.7875
Kıbrıs Vakıflar Bankası
 • Slide
  Slide
  GENEL MÜDÜRLÜK
  66 Atatürk Cad. Yenişehir-Lefkoşa
  Tel :(0392) 600 6020 - 228 5871
 • Slide
  5 YILDIZLI ARAÇ KREDİSİ
  %5.5 faiz oranı
  5 yıl vade
 • Slide
  ACİL KREDİ Mİ LAZIM ?
  Hemen bizi arayın . . .
  Slide
 • Slide
  DETAYLAR
 • Slide
  NAKİT KREDİ
  Hesap miktarının
  %90'ına kadar
  nakit kredi fırsatı...
Nömetçı Eczane
Anket
Hangi otomobil markasını tercih ediyorsunuz?
BMW
Fiat
Ford
Honda
Hyundai
Jaguar
Jeep
Land Rover
Mercedes
Range Rover
Renault
Volkswagen
Tüm Anketler

Köşe Yazarları
Çeviri