Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> KÜLTÜR-SANAT 18 Eylül 2013, Çarşamba 17:21
banner

Ledra Art Çocuk Korosu'na yoğun ilgi var

Ledra Art Çocuk Korosu'na yoğun ilgi varUluslar arası müzik standartlarını ülkenin sanatseverleriyle 2 yıldır paylaştırmayı sürdüren Ledra Art Müzik Güzel Sanatlar Merkezi’nin oluşturma kararı aldığı Ledra Art Çocuk Korosu’na ilk günden yoğun ilgi oluştu.
Paylaş  
20
27
19
2

Gazi Üniversitesi Müzik Eğitimi Bölümünden mezun olduktan sonra yaklaşık 20 yıldır çok sesli müzik ve koro şefliğinde Türkiye ve Kıbrıs’ta pek çok etkinliğe katılan Fatoş Ö. Günhanlar’ın danışmanlığında oluşturulacak  Ledra Art Çocuk Korosu’na 7 – 14 yaş arası çocuklar alınacak. Müzik Eğitmeni Sadet Çaluda’nın yönetiminde sürdürülecek çalışmalar için ilk kayıtlar 25 Eylül’de tamamlanırken koro için seçmeler 28 Eylül’de yapılacak.

“Bizimle Şarkı Söyler misiniz ? ” sloganıyla oluşturulacak Ledra Art Çocuk Korosu’na ilk kayıt yaptıranlara üçretsiz ‘ Müzik İşitme Testi’ yaptırılacak.

Lefkoşa Köşklüçiftlikte merhum lider Osman Örek’in kültür sanat konseptinde restore edilerek hizmete sokulan evinde çalışmalarını sürdüren Ledra Art Müzik & Güzel Sanatlar Merkezi’nden yapılan açıklamada çocuk korosu oluşturma misyonu şöyle özetlendi:

“En yalın ve etkili tanımıyla ‘insan ve müzik sevgisinin kucaklaştığı yerdir Koro – Ledra Art Çocuk Korosu müziği, şarkı söylemeyi, paylaşmayı, dostluğu seven 07 – 14 yaş aralığındaki tüm çocuklara kapılarını açıyor. Koronun çalışmaları haftada bir,1,5 saat olarak planlandı. Bu sürede,Orf Çalgıları’nın  aktif kullanımı ile müzik kulağı, ritim duygusu geliştirilecek, koro elemanlarının ses ve nefeslerini doğru ve etkili kullanabilmeleri için oyunlar ve çeşitli alıştırmalar yaptırılacak.

Klasik koro eğitimi anlayışının dışında modern ve özgün bir anlayışla çocukların doğaçlama yapmalarına fırsat verilerek teşvik edilecek ve birlikte yaratılacak motifler geliştirilerek bu motiflere yine birlikte şarkı sözü yazma çalışmaları yaptırılacak. Böylelikle çocukların şarkı söyleme etkinlik sürecinin her aşamasıda  aktif katılımı sağlanmış olacak”


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
2
ONAY BEKLEYENLER
0
22 Eylül 2013, Pazar
MOZART         - FİGARO
HERŞEY İYİ GÜZEL DE BANA BİRİ LÜTFEN MERHUM LİDER OSMAN ÖREK'İN KÜLTÜR SANAT KONSEPTİNİ ANLATSIN ÇÜNKÜ ÇOK MERAK ETTİM

20 Eylül 2013, Cuma
MOZART         - FİGARO
HERŞEY İYİ GÜZEL DE BANA BİRİ LÜTFEN MERHUM LİDER OSMAN ÖREK'İN KÜLTÜR SANAT KONSEPTİNİ ANLATSIN ÇÜNKÜ ÇOK MERAK ETTİM

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası'nın "Çocuklardan Bayram Konserleri" başla...
image Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası'nın (CSO), 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda çocuklarla birlikte verdiği "Çocuklardan Bayram Konserleri" başladı.
Mormenekşe Enginar Festivali 3 Mayıs'ta başlıyor
image Mormenekşe Enginar Festivali "Sizin için enginar sakladık" sloganı ile 3-4-5 Mayıs tarihlerinde düzenleniyor.
"Dr. Fazıl Küçük Müzesi, Cuma günleri ücretsiz"
image Dr. Fazıl Küçük Müzesi'nin sosyal medya hesabından yapılan paylaşım ile müzenin bugünden itibaren her Cuma, ücretsiz olduğu aktarıldı.