Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> KÜLTÜR-SANAT 15 Aralık 2013, Pazar 15:00
banner

XXIII. Devlet Fotoğraf Yarışması sergisi AKM sergi salonunda açılıyor

XXIII. Devlet Fotoğraf Yarışması sergisi AKM sergi salonunda açılıyorXXIII. Devlet Fotoğraf Yarışması Sergisi, 17 Aralık 2013 Salı günü, Atatürk Kültür Merkezi Sergi Salonu’nda açılıyor.
Paylaş  
25
33
29
0

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’nun eşi Meral Eroğlu’nun yapacağı açılışta XXIII. Devlet Fotoğraf Yarışması’nda ödül almaya hak kazananlara ödülleri de verilecek.

Başbakan Yardımcılığı’na bağlı Kültür Dairesi’nin her yıl geleneksel olarak düzenlediği ve bu yıl XXIII.’sü gerçekleştirilen Devlet Fotoğraf Yarışması ve Sergisi’nde 28 sanatçının 50 fotoğrafı sergilenecek.

Turizm, Kültür ve Spor Bakanligi'ndan verilen bilgiye göre, Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’nun eşi Meral Eroğlu’nun Atatürk Kültür Merkezi Sergi Salonu’nda, 17 Aralık 2013 Salı günü, saat 18.00’de yapacağı serginin açılışında, yarışmada 2000TL olarak açıklanan başarı ödülünü almaya hak kazanan Muharrem Amcazade, Neray Oykan ve Yılmaz Akgünlü’ye ödülleri ve plaketleri de verilecek.

Seçici Kurul üyeliğini Yrd. Doç. Dr. Ahmet Beyhan Özdemir, Coşkun Aral ve Reha Bilir’in yaptığı XXIII. Devlet Fotoğraf Yarışması Sergisi’nde, Muharrem Amcazade’nin “Çocuk ve Sokak Çalgıcısı”, Neray Oykan’ın “Gölge etme” ve Yılmaz Akgünlü’nün “Macera” isimli ödüllü fotoğraflarının yanı sıra yarışma seçici kurulunun sergilenmeye değer bulduğu toplam 28 sanatçının 50 fotoğrafı sergilenecek.
   Kültür Dairesi’nin Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde fotoğraf sanatının yaygınlaşmasını ve Kıbrıs Türk fotoğraf sanatının gelişmesini sağlamak amacıyla her yıl geleneksel olarak düzenlediği XXIII. Devlet Fotoğraf Yarışması ve Sergisi mesai saatleri içerisinde 27 Aralık 2013 Cuma gününe kadar ziyaret edilebilecek.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner

"Kuvayi Milliye Destanı" Girne'de sahnelendi
image Samsun Sanat Tiyatrosu tarafından sahneye konulan “Kuvayi Milliye Destanı” isimli tiyatro oyunu, Girne Belediyesi Oda Tiyatrosu’nda sahnelendi.
5. Mesarya Tiyatro Şöleni başlıyor
image Beyarmudu Belediyesi’nin düzenlediği 5. Mesarya Tiyatro Şöleni başlıyor.
Lefkoşa Belediye Tiyatrosu'ndan "Şubat Tatilinde Çocuklar İçin Tiyatro"
image Lefkoşa Belediye Tiyatrosu, Şubat’ta, "Tilki ile Kirpi" ve "Karagöz Sihirli Sebzeler" isimli çocuk oyunlarını sahneleyecek.