Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> KÜLTÜR-SANAT 16 Mayıs 2014, Cuma 17:50
banner

Genç Sanatçılar Resim Yarışması'na YDÜ Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi damgasını vurdu

Genç Sanatçılar Resim Yarışması'na YDÜ Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi damgasını vurduKültür Dairesi’nin her yıl geleneksel olarak düzenlediği “Genç Sanatçılar Resim Yarışması 2014”te ödül almaya hak kazananlar belirlendi.
Paylaş  
22
24
23
0

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla ilişkiler Dairesi Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, Kültür Dairesi’nin her yıl geleneksel olarak düzenlediği yarışmada YDÜ Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi, Plastik Sanatlar Bölümü öğrecisi Rahme Manastırlı “Lefkoşa 1” isimli çalışması ile ve mezunlarımızdan Kemal Behçet Caymaz’ın “Varoluş Öz II” çalışması ile başarı ödülü almaya hak kazandılar.

25 yarışmacının 88 çalışma ile katıldığı yarışmada diğer başarı ödülünü ise Ahmet Erman Karagöz “Kadının Dramı” isimli çalışması ile elde etti. Ülviye Karabaşak’ın “Sırdaş” ve Nilüfer İnandım’ın “İsimsiz” adlı eserlerine de jüri özel ödülü ile değerlendirildi.

Ödüllü eserlerin dışında, öğrencimiz Rahme Manastırlı’nın “Lefkoşa 3” ve “Lefkoşa 4”; öğrencimiz Mehmet Sariler’in “Boşlukta” ve “Geleceğe Doğru”,
mezunlarımızdan Kemal Behçet Caymaz’ın “Varoluş Öz I” ve “Varoluş Öz III”, yine mezunlarımızdan Fatma Nur Özoğul’un “Kid”, “Leave Me Alone 1” ve “Hard Tires For Dreamers” isimli çalışmaları sergilenmeye değer bulundu.

Daha önceki yıllarda olduğı gibi YDÜ Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi, Plastik Sanatlar Bölümü toplam 2 Ödül ve 11 sergileme ile bu yıl da önemli bir başarı elde etmiş oldu.

Bu yıl 6.’sı düzenlenen “Genç Sanatçılar Resim Yarışması 2014’te, başarı ödülü ve sergileme alan eserler, 3-13 Haziran tarihleri arasında Atatürk Kültür Merkezi’de sergilenecek.

Başarı ödülleri de serginin açılışının yapılacağı 3 Haziran tarihinde sahiplerini bulacak.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kıbrıs şiirleri ve şarkıları İstanbul'da yankılandı
image Lirik Şiir Grubu, İstanbul’da sahne alarak “Bizim Şarkılarımız, Bizim Şiirlerimiz” adıyla etkinlik düzenledi.
TUFAD Ailece mangal keyfi yaptı
image Yaz mevsimini bir kez daha geride bırakırken TUFAD bu yılın gelenekselleşmiş pikniğini geçtiğimiz Pazar günü gerçekleştirdi.
"Şahane Düğün" her cuma AKM'de
image Kıbrıs Türk Devlet Tiyatroları’nın 2018-2019 sezonu açılış oyunu olan Robin Hawdon’ın yazdığı, Özcan Özer’in çevirisini yaptığı ve Nehir Demirel’in yönettiği “Şahane Düğün” oyunu sahnelenmeye devam ediyor.