Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> KÜLTÜR-SANAT 18 Eylül 2011, Pazar 15:49
banner

Prof. Dr. Doğan İbrahim'den mikrodenetleyici konulu kitap

Prof. Dr. Doğan İbrahim'den mikrodenetleyici konulu kitapYakın Doğu Üniversitesi (YDÜ) Biyomedikal Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Doğan İbrahim’in “PIC Mikrodenetleyiciyi Kullanan SD Kart Projeleri” isimli yeni kitabı, Amerika Birleşik Devletleri’nde akademik ve bilimsel kitaplar yayınlayan Newnes Yayınevi tarafından İngilizce olarak basıldı.
Paylaş  
18
26
19
0

YDÜ’den yapılan açıklamaya göre, kitapta endüstride ve elektronik cihazlarda oldukça yaygın olarak kullanılan, PIC serisi mikrodenetleyiciler konusu ele alındı. PIC mikrodenetleyicisinin aynı zamanda mühendislik fakültelerinde “mikroişlemci” veya “mikrodenetleyici” derslerinde akademisyenler tarafından tercih edilen ve en çok öğretilen işlemcilerden olduğu kaydedilen açıklamada, hobi olarak da öğrenciler ve teknik elemanlar tarafından “yoğun” şekilde kullanılmakta olduğu belirtildi.

567 sayfadan oluşan kitabın ilk bölümlerinde PIC mikrodenetleyicinin mimarisinin, özellikleri ve programlanmasının ayrıntılı olarak açıklandığı, daha sonra çeşitli bellek kartlarının özelliklerine yer verildiği, kitabın son bölümlerinde ise PIC mikrodenetleyici ve SD kart bellek kartı kullanarak geliştirilmiş olan çeşitli proje tasarımlarının detaylı olarak ele alındığı kaydedildi. Açıklamada şöyle denildi:

“Projelerde SD bellek kartı üzerine PIC mikrodenetleyicileri kullanılarak nasıl veri yazılıp okunacağı ve kart üzerinde dosya işlemlerinin nasıl yapılacağı verilen 18 örnekle çok detaylı bir şekilde açıklanmıştır. Ayrıca kitapta bilimsel veri toplama teknikleri (Data logging) de verilen örnek projelerle okuyucuya sunulmuştur.”

Prof. Dr. Doğan İbrahim’in geçmiş yıllarda Butterworth - Heinemann ve John Wiley & Sons gibi yayınevleri tarafından çeşitli teknik kitapları da basıldı.

TAK


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner

"Mediterra" sergisi yarın açılıyor
image Türkiye’den ve Kıbrıs’tan seramik sanatçılarının eserlerinin yer alacağı “Mediterra” sergisi yarın açılıyor.
Kıbrıslı Türk gençlerden roman: "Narodnik-Kıbrıs'ta Son Yüzleşme"
image Kıbrıs adası ekseninde, bölgedeki gelişmeleri ve bilinmeyenleri konu alan Ogan Güntem ve Berkay Çağay adlı gençlerin kaleme aldığı “Narodnik-Kıbrıs’ta Son Yüzleşme” adlı kitap yayımlandı.
"Kısmet" Dünyayı gezmeye devam ediyor
image Yönetmenliğini Doğuş Özokutan ve Vasvi Çiftcioğlu’nun birlikte üstlendiği “Kısmet” adlı kısa film, Kıbrıs Türk sinemasını yurt dışındaki festivallerde temsil etmeye devam ediyor.