Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EKONOMİ 26 Şubat 2015, Perşembe 16:07
banner

Kuzey Kıbrıs Turkcell ve Ektam Kıbrıs Ltd: "Mobil pazarlama ile % 30 artış"

Kuzey Kıbrıs Turkcell ve Ektam Kıbrıs Ltd: Mobil pazarlama ile % 30 artışTüketicilere mobil kanallar üzerinden erişmeyi hedefleyen, farklılaşan hedef kitleye geleneksel kanallar dışında önemli bir seçenek sunan ‘mobil pazarlama’, ülkemizde de önemli sonuçlar üretiyor.
Paylaş  
26
29
24
0

Kuzey Kıbrıs Turkcell ile Ektam Kıbrıs Ltd. arasındaki işbirliği sonucu, mobil pazarlamanın da farkıyla içecek satışlarında % 30 oranında bir artış yaşandı.

Ektam Kıbrıs Genel Müdürü Ahmet Maşlakçı, “tüketicinin ihtiyaçlarını iyi anlamak ve ona göre hareket etmek çok önemli” diyerek, mobil pazarlamanın müşteri memnuniyetini  olumlu etkilediğini belirtti.
Kuzey Kıbrıs Turkcell Genel Müdürü Aybars Karaatmaca ise büyük kurumların işbirliğinin olumlu sonuçlar ürettiğini söyleyerek, “İleri teknoloji ve mobil iletişimin avantajlarını, marka işbirlikleriyle bütünleştirerek, önemli sonuçlar alıyoruz” dedi.

Kurumsal işbirliği

Kuzey Kıbrıs Turkcell Genel Müdürü Aybars Karaatmaca, Ektam Kıbrıs Genel Müdürü Ahmet Maşlakçı’yı ziyaret ederek, iki kurum arasındaki işbirliğinin sonuçlarını değerlendirdi.
Karaatmaca’ya ziyaretinde Kuzey Kıbrıs Turkcell Kurumsal ve Yeni İşler Müdürü Ferdi Şemsettin, Kurumsal Müşteri Yönetimi Müdürü Cüneyt Özerdağ, Katma Değerli Servisler ve Kurumsal Bağlılık Ürün Yöneticisi Peri Hançerli de eşlik etti.
Her iki kurum yöneticileri ziyaret sırasında 2014 yılının değerlendirmesini yaptı, 2015’e yönelik işbirliği konularını görüştü.

‘Seviyorsan Aç Konuş’

“Seviyorsan Aç Konuş Bence” söylemiyle öne çıkan mobil pazarlama kampanyasının, özellikle Girne ve Lefkoşa’daki Starling marketlerde başarıyla uygulandığı anlatılan toplantıda, “2.5 LT’lik Pepsi ürünü alan müşteriye 1 adet günlük konuşma paketi verildi. Günlük konuşma paketinin 2015 yılı sonuna kadar diledikleri zaman kazıyarak kolayca kullanabileceği şekilde kurgulanması müşteriler tarafından yoğun ilgi gördü” değerlendirmesi yapıldı. 

Maşlakçı: % 30 artış

Ektam Kıbrıs Genel Müdürü Ahmet Maşlakçı, bir önceki yıla kıyasla, 2.5 LT’lik Pepsi satışlarının % 30 arttığını belirterek, bu artışın müşteri memnuniyetini açıkça ortaya koyduğunu vurguladı.
Maşlakçı, Kuzey Kıbrıs Turkcell ile yapılan işbirliğinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Bu kampanyayı daha da yaygınlaştırmayı düşünüyoruz” dedi.
Maşlakçı rekabetin her alandaki önemine değindi ve sözlerini şöyle sürdürdü:
“Tüketicinin ihtiyaçlarını iyi anlamak ve ona göre hareket etmek çok önemli. Kaliteyi son derece önemseyen bir anlayışımız var. Kuzey Kıbrıs Turkcell ile bu anlamda çok benzer iki markayız.  Her iki kurum da adanın ekonomisine çok ciddi katkılar sağlıyor. Her iki kurumun da hem önemli istihdam yaratıyor, hem de ciddi yatırım projeleri üretiyor. İşbirliğimizin büyüyerek süreceğine inanıyorum.”

Karaatmaca: Ortak hedefimiz halkın kazanması

Kuzey Kıbrıs Turkcell Genel Müdürü Aybars Karaatmaca da, ülkedeki büyük markaların işbirliğinin halkın yararına sonuçlar ürettiğini belirterek, “Pek çok kurumla önemli işbirliklerine imza atıyoruz. Ektam Kıbrıs Ltd. gibi ülkemize katma değer kazandıran büyük bir kurumla sürdürdüğümüz işbirliği bizi özellikle mutlu ediyor” diye konuştu.
“Ortak hedefimiz, bu ülkeden kazandığımızı yine ülkemiz adına yatırıma dönüştürmektir” diyen Karaatmaca, teknoloji ve iletişim lideri Kuzey Kıbrıs Turkcell’in, bu alanda sahip olduğu bilgi, deneyim, altyapı ve önemli avantajları, marka işbirlikleriyle çok daha geniş kitlelere yaymak amacında olduklarını söyledi.
“Mobil pazarlama gibi yeni ve çağdaş iletişim çözümlerini ülkemizin önemli kurumları ile paylaşmaktan gurur duyuyoruz” diyen Aybars Karaatmaca, mobilitenin gücünün artık yaşamın her alanında öne çıktığını sözlerine ekledi.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

İktisatbank Günlük Piyasa Analiz ve Yorumu: "Petrol fiyatında sert yükseliş g...
image KKTC İktisat Bankası, 22 Nisan'a ilişkin günlük piyasa analiz raporunu yayımladı.
"Yuan ileride bir kripto para birimine dönüşecek"
image Kanada merkezli Blockchain Araştırma Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı Donald Tapscott, kripto para birimlerinin gelecekte Çin'in resmi para birimi Yuan'ın yerini alabileceğini söyledi ve "Yuan ileride bir kripto para bi...
"İş Dünyasında Kadın İnisiyatifi" programı başladı
image Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD), Kıbrıs Türk toplumundaki kadın girişimcileri desteklemek amacıyla; Avrupa Birliği finansmanı ile "İş Dünyasında Kadın İnisiyatifi" programını başlattı.