Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> LEFKOŞA 27 Aralık 2014, Cumartesi 10:14
banner

Harmancı'dan 'Sanat Merkezi' vurgusu

Harmancı'dan 'Sanat Merkezi' vurgusuLTB Başkanı, Lefkoşa Belediye Orkestrası Çocuk Korosu’nu kabulünde önemli bir detaya yer verdi
Paylaş  
11
14
10
0

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Başkanı Mehmet Harmancı Lefkoşa Belediye Orkestrası Çocuk Korosu’nu kabul etti.

Koro Şefi Hare Yakula LTB Başkanı Mehmet Harmancı’ya kendilerini kabul ettiği için teşekkür etti. Yakula, Lefkoşa Belediye Orkestrası Çocuk Korosu’nun geçen yıl kurulduğunu ve 45 öğrencisi olduğunu söyledi. Çocukların sadece akademik yönden değil sosyal yönden de geliştirilmesi gerektiğine dikkat çeken Yakula, “Bu tür aktiviteler çocukların öz güven kazanmalarını sağlamaktadır” dedi. Yakula, Lefkoşa Belediye Orkestrası Çocuk Korosu’nun 29 Aralık Pazartesi akşamı saat 20:00’da AKM’de bir konser vereceğini ve LTB Başkanı Mehmet Harmancı ile meclis üyelerini de konserde görmekten büyük mutluluk duyacaklarını sözlerine ekledi.

Harmancı: “Sorgulayan bireyler yetiştirmeliyiz”

LTB Başkanı Mehmet Harmancı, Lefkoşa Belediye Tiyatrosu ve Lefkoşa Belediye Orkestrası ile gurur duyduklarını söyledi. Görev süresi boyunca Lefkoşa Belediye Orkestrası kullanımına verilecek bir sanat merkezi oluşturmak için çalışacaklarının altını çizen Harmancı “Belediye orkestramızda ülkemizin yetiştirdiği en yetenekli müzisyenleri görev almakta. Orkestramız için bir sanat merkezi kurabilirsek hiç kuşkusuz bunun en büyük faydasını Lefkoşa halkı görecek. Çocuklar gelecektir, ama aynı zamanda bugündürler. Bizler toplum olarak sorgulayan bireyler yetiştirmeliyiz.Herkesin bu konuya önem vermesini bekliyoruz” dedi.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner

LTB "Güvenilir Eller Projesi"ni hayata geçirmek için çalışma başlattı
image Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB), Unilever Food Solutions firmasının Gıda Güvenliği Derneği iş birliğiyle yürüttüğü “Güvenilir Eller” projesini başkent Lefkoşa’da da hayata geçirmek için çalışma başlattı.
Başkasının pasaportuyla Güney'e geçmeye çalışan şahıs tutuklandı
image Kendisine ait olmayan İngiliz pasaportuyla Lokmacı’dan Güney Kıbrıs’a geçmeye çalışan şahıs tutuklandı.
Hayvancılık Dairesi'nde eğitim çalışmaları Balıkesir'de devam edecek
image Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı’na bağlı Hayvancılık Dairesi, üreticileri bilgilendirme çalışması çerçevesinde Çarşamba günü Balıkesir’de eğitim düzenleyecek.