Ana Sayfa >> KARPAZ 29 Aralık 2013, Pazar 16:30
Kumyalı'daki Karpaz Meslek Lisesi'nde "çevre" konulu seminer düzenlendi
Kumyalı’daki Karpaz Meslek Lisesi’nde “çevre” konulu seminer düzenlendi.

Çevre ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı’na bağlı Çevre Koruma Dairesi Gazimağusa Şubesi birim personeli Çevre Yüksek Mühendisi Özşen Diran tarafından verilen seminer, okulun Çevre Kolu öğrencilerince organize edildi.

Çevre ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı Basın Bürosu’ndan yapılan açıklamaya göre Diran, öğrencilere Çevre Koruma Dairesi'nin yapısı hakkında bilgi vererek ülkedeki başlıca çevre sorunlarını tartıştı.

Seminerde ayrıca, atık yönetimi, su kaynakları yönetimi, hava kalitesi yönetimi, biyolojik çeşitliliğin korunması, çevresel etki değerlendirmesi ile çevresel gürültü ve çevresel estetik konularında yapılan uygulamalar öğrencilere aktarıldı.


Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale İskele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Yorum Yaz     Paylaş Share/Bookmark    
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
increase font size decrease font size print this page tell a friend Yorum Yaz (0)

Denktaş, Karpaz köylerinde vatandaşlarla biraraya geldi
Başbakan Yardımcısı, Ekonomi, Turizm, Kültür ve Spor Bakanı, Demokrat Parti-Ulusal Güçler (DP-UG) Genel Başkanı Serdar Denktaş, hafta sonu Karpaz bölgesindeki bazı köyleri ziyaret ederek vatandaşlarla bir araya geldi.
Ulaş, Yeşilköy'de köylülerle sohbet etti
Bağımsız Cumhurbaşkanı adayı Mustafa Ulaş, Gazimağusa ve Karpaz ziyaretleri çerçevesinde Yeşilköy’de köylülerle sohbet etti.
11. Avtepe Medoş Lalesi Festivali Pazar günü gerçekleştirilecek
Yenierenköy Belediyesi, Avtepe Muhtarlığı ve festival komitesi tarafından organize edilen 11. Avtepe  Medoş Lalesi Festivali 29 Mart Pazar günü Avtepe’de yapılacak. Avtepe köy meydanında saat 10:30’da başlayacak olan ...