Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 11 Mayıs 2015, Pazartesi 16:14
banner

LAÜ İngilizce Hazırlık Okulu 'Pearson Assured' tarafından akredite edildi

LAÜ İngilizce Hazırlık Okulu 'Pearson Assured' tarafından akredite edildiLefke Avrupa Üniversitesi (LAÜ), İngilizce Hazırlık Okulu uluslararası alanda gurur verici bir başarıya imza attı. Uluslararası, tarafsız ve bağımsız ‘Pearson Assured’ kurumu tarafından kalite denetimine tabi tutulan İngilizce Hazırlık Okulu, başarılı bir performans göstererek uluslararası düzeyde akredite edildi.
Paylaş  
19
29
24
0

İngiltere’deki üniversitelerin yüzde 97’siyle birlikte çalışan, yaklaşık 100 ülkede faaliyet gösteren ‘Pearson Assured’, LAÜ İngilizce Hazırlık Okulu’nu yönetim-organizasyon, eğitim- öğrenme ve ölçme-değerlendirme olmak üzere üç temel kalite ölçütü kapsamında değerlendirdi. Dünya’nın en prestijli eğitim kurumlarının başında gelen Pearson Assured, aynı zamanda The Financial Times ve Penguin Readers gibi önemli kuruluşları da bünyesinde bulunduruyor.

Hazırlık Okulu’nun yürüttüğü çalışmalar uluslararası standartlarda

Dünyaca ünlü ‘Pearson Assured’ tarafından verilen kalite güvencesi ve akreditasyon hizmeti, uluslararası düzeyde kabul görmesi bakımından büyük önem taşıyor. Bu akreditasyonla birlikte LAÜ İngilizce Hazırlık Okulu’nun yürüttüğü çalışmaların uluslararası standartlarda olduğu kanıtlandı. Dileyen öğrenciler başarıyla bitirdikleri programın ‘Pearson Assured’ tarafından akredite edildiğini (kalite güvencesi sağlanmış bir program olduğunu) gösteren bir sertifika almaya hak kazanacak ve bu sertifika LAÜ öğrencileri için bir referans oluşturacak. Söz konusu sertifika öğrencilerin elde ettikleri yeterliliklerin akademik ve mesleki olarak geçerliliğe sahip olmasına yardımcı olacak ve öğrencilerin kazandıkları bu sertifikalar ABD’de, Avrupa’da ve Orta Doğu’da kariyerlerine devam etmelerine destek sağlayacak.

5 aylık yoğun bir çalışma neticesinde elde edilen başarıdan dolayı duyduğu memnuniyeti belirten LAÜ İngilizce Hazırlık Okulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Emre Debreli, akreditasyonların eğitim kurumları tarafından yürütülen çalışmaların kalitesini ortaya koyan, diğer kurumların gözünde de, bu programların geçerliliğini artırmayı sağlayan bir sistem olduğunu dile getirdi. Akreditasyonların hem Avrupa Üniversiteler Birliği’nin hem de YÖK’ün son dönemde ağırlık verdiği konuların başında geldiğini belirten Debreli, akreditasyon süreci boyunca kendilerine destek veren başta LAÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Ali Yükselen olmak üzere, LAÜ İngilizce Hazırlık Okulu akreditasyon ekibine teşekkür etti.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Polonyalı diplomat, seminer için DAÜ'nün davetlisi olarak KKTC'ye geliyor
image Polonyalı diplomat Prof. Dr. Ewa Sałkiewicz-Munnerlyn, Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Kıbrıs Politikalar Merkezi'nin (KPM) daveti üzerine "Birleşmiş Milletler (BM) ve Avrupa Güvenlik ve İş Birliği Teşkilatı'nda ...
UKÜ'lü akademisyen Avcıoğlu'ndan zihinsel yetersizliği olan çocukların gelişi...
image UKÜ'lü Akademisyen Doç. Dr. Hasan Avcıoğlu, zihinsel yetersizliği olan çocukların sosyal becerileri ve duygusal gelişimlerine değindi.
4. Uluslararası Multidisipliner Çalışmaları Kongresi yapılıyor...
image Günümüz bilim ve teknoloji dünyasında önemi giderek artan “Multidisiplinler Çalışmaları” konusunda bu yıl 4’üncüsü düzenlenen “Uluslararası Multidisiplinler Çalışmaları Kongresi”, 18-19 Ekim tarihlerinde, Girne Amerik...