Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 1 Haziran 2015, Pazartesi 10:31
banner

Akpınar, Uluslararası İşbirliği ve Yatırım Zirvesi'nde KKTC Yükseköğretimi'ni temsil etti

Akpınar, Uluslararası İşbirliği ve Yatırım Zirvesi'nde KKTC Yükseköğretimi'ni temsil ettiGirne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Kurucu Rektörü ve Yöneticiler Kurulu Başkanı Serhat Akpınar İstanbul Uluslararası İşbirliği ve Yatırım Zirvesi'ne katıldı.
Paylaş  
29
31
29
0

Uluslararası Diplomatlar Birliği (DMW) Türkiye ve Avrupa İşletmeler Birliği’nin (EBCA) ortaklaşa düzenlediği , Başbakanlık Yatırım  Destek ve Tanıtım Ajansı'nın desteklediği zirvede  yerli ve yabancı bir çok yatırım paydaşı ve alanlarında lider kabul edilen şirket ver markalar bir araya geldi.

İstanbul Uluslararası İşbirliği ve Yatırım Zirvesi’ne sponsor olarak destek olan GAÜ adına katılım gösteren Kurucu Rektör ve Yöneticiler Kurulu Başkanı Serhat Akpınar KKTC Yükseköğretimi hakkında gerçekleştirmiş olduğu sunumda şunları söyledi;

“Bugün devamlı gelişim ve ilerleme sürecinde olan Türkiye Cumhuriyeti'nin, dünya üzerinde çok ciddi açılımları bulunmaktadır. Yükseköğretim gelişim sürecine bağlı olarak uzay bilimleri ve havacılık sektörü gibi çağımızın modern programları T.C. sektörel gelişim programında en üst sırada yer almaya başlamıştır. Modern dünyanın gelişim sürecine ayak uydurabilmek için uluslararasılaşma olgusu en temel gereksinimdir. Uluslararası düzeyde gerekli temaslar, etkileşimler ve işbirlikleri, paylaşımlar her sektörde olduğu gibi Yükseköğretim düzeyinde de gerekliliğini korumaktadır.

Bu noktada 120 farklı ülkeden öğrenci alan, uluslararası akredite ve denklikleri ile söz konusu temasları en üst düzeyde gerçekleştiren K.K.T.C üniversitelerinin dünya yükseköğretimine de yön verdiği yadsınamaz bir gerçektir.  K.K.T.C ve  T.C. üniversitelerin yanı sıra devletlerininde bu yolda , her türlü uluslararası kabüllerde beraber adım atmaları ve yapılacak yasal düzenlemeler; Türkiye ve K.K.T.C yükseköğretimini bulunduğu konumdan daha da ileriye taşıyacaktır.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne uygulanan haksız  ambargolara rağmen yükseköğretim kurumlarının yarattığı bu dinamizm hiç kuşkusuz yatırım paydaşlarını da cezbedecek bir yapıyı ortaya koymaktadır.

Gerek teknolojik anlamda, gerek ihtiyaca yönelik yapı ve yatırımların artması kurumlarımızı teşvik edecek ve hak ettiği en üst konuma taşımasına yardımcı olacaktır" dedi.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

DAÜ'de biyomedikal mühendisliği eğitimi verilecek
image Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ), 2019 – 2020 Akademik Yılı Güz Dönemi'nde Biyomedikal Mühendisliği eğitimi verileceğini, yeni programın eğitim dilinin İngilizce olacağını açıkladı.
"Lefke kenti tarihi dokusuyla özgün niteliklerini koruyor"
image LAÜ Akademisyenleri, çalışmalarında Lefke'nin geleneksel konutlarını incelediler...
UKÜ Basın Emekçilerinin Bayramını Kutladı
image Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Seçim, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.