Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> DEĞİRMENLİK 8 Mart 2016, Salı 10:32
banner

Değirmenlik Belediyesi’ne bağlı işletmeler için seminerler düzenleniyor

Değirmenlik Belediyesi’ne bağlı işletmeler için seminerler düzenleniyorDeğirmenlik Belediyesi hudutları içerisindeki gıda işletmelerinin kurumsallaşma yönünde güçlendirilmesi, ürün kalite ve hijyen standartlarının yükseltilmesi ve yerel otorite olan belediyenin gıda güvenliği denetim mekanizmasını etkinleştirmek amacıyla yapılacak olan “Değirmenlik Belediyesi’ne Bağlı Köylerdeki Gıda İşletmelerinin Gelişimlerinin ve Ürün Kalitelerinin Arttırılması Projesi” yarın başlıyor.
Paylaş  
73
86
62
0

Değirmenlik Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, Değirmenlik Spor Kulübü Lokali’nde saat 10.00’da düzenlenecek olan tanıtım kokteyli ve basın toplantısı ile başlayacak olan proje kapsamında seminerler de verilecek. Seminerlerin ilk ayağı, yarın 13.00-18.00 saatleri arasında Değirmenlik Lisesi’nde gerçekleşecek.

Seminerlerle, Değirmenlik Belediyesi hudutları içerisinde aile tipi üretim yapan küçük-orta boy gıda işletmecilerinin ve özellikle geleneksel yöntemlerle doğal köy ürünü üretenlerin varlıklarını sürdürmesi ve tümünün rekabet güçlerini arttırmasının desteklenmesi öngörülüyor.

Ekonomi, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı’nın koordinasyonunda yürütülüp; TC Lefkoşa Büyükelçiliği tarafından finanse edilen seminerler, TC Çukurova Kalkınma Ajansı’nın teknik destek verdiği “Rekabet Gücünün Artırılması Mali Destek Programı” kapsamında gerçekleşecek.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

Işısal yeniden CTP Değirmenlik Belediye Başkan Aday Adayı
image Geçtiğimiz cuma günü CTP’de yoğun tartışma konusu olan Değirmenlik Belediyesi Başkan Aday Adaylığı sorunu; Osman Işısal’ın adaylıktan çekilmesi ile Ali Karavezirler lehine sonuçlanırken bugün şok edici bir gelişme yaş...
Değirmenlik'te Karavezirler aday
image CTP’nin Değirmenlik Belediye Başkan Adayı Ali Karavezirler oldu.
Köpeği vurdu, tutuklandı
image Değirmenlik taş ocakları bölgesinde bir kişi, küçükbaş hayvanlarına saldırdığı gerekçesiyle bir köpeği av tüfeğiyle vurmaktan tutuklandı.