Ana Sayfa >> DEĞİRMENLİK 8 Mart 2016, Salı 10:32
Değirmenlik Belediyesi’ne bağlı işletmeler için seminerler düzenleniyor
Değirmenlik Belediyesi hudutları içerisindeki gıda işletmelerinin kurumsallaşma yönünde güçlendirilmesi, ürün kalite ve hijyen standartlarının yükseltilmesi ve yerel otorite olan belediyenin gıda güvenliği denetim mekanizmasını etkinleştirmek amacıyla yapılacak olan “Değirmenlik Belediyesi’ne Bağlı Köylerdeki Gıda İşletmelerinin Gelişimlerinin ve Ürün Kalitelerinin Arttırılması Projesi” yarın başlıyor.
Paylaş  
63
58
50
0

Değirmenlik Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, Değirmenlik Spor Kulübü Lokali’nde saat 10.00’da düzenlenecek olan tanıtım kokteyli ve basın toplantısı ile başlayacak olan proje kapsamında seminerler de verilecek. Seminerlerin ilk ayağı, yarın 13.00-18.00 saatleri arasında Değirmenlik Lisesi’nde gerçekleşecek.

Seminerlerle, Değirmenlik Belediyesi hudutları içerisinde aile tipi üretim yapan küçük-orta boy gıda işletmecilerinin ve özellikle geleneksel yöntemlerle doğal köy ürünü üretenlerin varlıklarını sürdürmesi ve tümünün rekabet güçlerini arttırmasının desteklenmesi öngörülüyor.

Ekonomi, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı’nın koordinasyonunda yürütülüp; TC Lefkoşa Büyükelçiliği tarafından finanse edilen seminerler, TC Çukurova Kalkınma Ajansı’nın teknik destek verdiği “Rekabet Gücünün Artırılması Mali Destek Programı” kapsamında gerçekleşecek.


Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0

Değirmenlik Halk Kütüphanesi ve Kültür Evi yarın açılıyor
Değirmenlik Halk Kütüphanesi ve Kültür Evi, yarın (14 Haziran 2017 Çarşamba günü) saat 10.30’da Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Dr. Özdemir Berova tarafından açılıyor.
Değirmenlik Belediyesi "Umut Olalım" kampanyasına destek veriyor
Değirmenlik Belediyesi, Kanser Hastalarına Yardım Derneği’nin “Umut Olalım” kampanyasına destek olmak için çalışma başlattı.
Değirmenlik Belediyesi 2. Kırıkkale Gabbar Festivali yarın yapılıyor
Değirmenlik Belediyesi’nin bu yıl ikincisini düzenlediği Kırıkkale Gabbar Festivali yarın gerçekleşecek.