Ana Sayfa >> DEĞİRMENLİK 8 Mart 2016, Salı 10:32
Değirmenlik Belediyesi’ne bağlı işletmeler için seminerler düzenleniyor
Değirmenlik Belediyesi’ne bağlı işletmeler için seminerler düzenleniyorDeğirmenlik Belediyesi hudutları içerisindeki gıda işletmelerinin kurumsallaşma yönünde güçlendirilmesi, ürün kalite ve hijyen standartlarının yükseltilmesi ve yerel otorite olan belediyenin gıda güvenliği denetim mekanizmasını etkinleştirmek amacıyla yapılacak olan “Değirmenlik Belediyesi’ne Bağlı Köylerdeki Gıda İşletmelerinin Gelişimlerinin ve Ürün Kalitelerinin Arttırılması Projesi” yarın başlıyor.
Paylaş  
73
82
62
0

Değirmenlik Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, Değirmenlik Spor Kulübü Lokali’nde saat 10.00’da düzenlenecek olan tanıtım kokteyli ve basın toplantısı ile başlayacak olan proje kapsamında seminerler de verilecek. Seminerlerin ilk ayağı, yarın 13.00-18.00 saatleri arasında Değirmenlik Lisesi’nde gerçekleşecek.

Seminerlerle, Değirmenlik Belediyesi hudutları içerisinde aile tipi üretim yapan küçük-orta boy gıda işletmecilerinin ve özellikle geleneksel yöntemlerle doğal köy ürünü üretenlerin varlıklarını sürdürmesi ve tümünün rekabet güçlerini arttırmasının desteklenmesi öngörülüyor.

Ekonomi, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı’nın koordinasyonunda yürütülüp; TC Lefkoşa Büyükelçiliği tarafından finanse edilen seminerler, TC Çukurova Kalkınma Ajansı’nın teknik destek verdiği “Rekabet Gücünün Artırılması Mali Destek Programı” kapsamında gerçekleşecek.


Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0

Erhürman Değirmenlik'te: "Halk CTP'de birleşti, varoluş için yürüyüşe geçti!"
CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman, halkın tüm kesimlerini temsil eden kişilerin CTP’de birleştiğini ve Kıbrıslı Türklerin varoluş için yürüyüşe geçtiğini belirterek “Öyle bir kadromuz var ki yanından bile geçemezler, y...
5. Vretçallılar (Dağaşanlılar) Dayanışma Günü pazar Minareliköy’de yapılacak
Vretçalılar (Dağaşanlılar) Dayanışma Derneği tarafından geleneksel olarak her yıl organize edilen ve bu yıl 5’incisi yapılacak etkinlik pazar günü Minareliköy Aile Bahçesi’nde gerçekleştirilecek.
Değirmenlik Belediyesi’ne bağlı köy yolları asfaltlanıyor
Değirmenlik Belediyesi basın biriminden yapılan açıklamaya göre, Değirmenlik, Minareliköy, Demirhan, Beyköy, Cihangir, Düzova, Yeniceköy, Çukurova, Kalavaç, Balıkesir, Meriç, Gaziköy, Dilekkaya, Kırıkkale, Erdemli ve ...