Ana Sayfa >> DEĞİRMENLİK 25 Mayıs 2016, Çarşamba 12:13

Değirmenlik Belediyesi Özle Türkel Sosyal Aktivite Merkezi açıldı

Değirmenlik Belediyesi Özle Türkel Sosyal Aktivite Merkezi açıldıDeğirmenlik Belediyesi Özle Türkel Sosyal Aktivite Merkezi bugün düzenlenen törenle hizmete açıldı.
Paylaş  
65
80
55
0

Değirmenlik Belediyesi Özle Türkel Sosyal Aktivite Merkezi bugün düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Değirmenlik Belediyesi'nin öz kaynaklarıyla yaptığı ve trafik kazasında yaşamını yitiren Özle Türkel'in adını yaşatmak amacıyla "Özle Türkel Sosyal Aktivite Merkezi" adını verdiği sosyal aktivite merkezinin açılışını, Cumhuriyet Meclisi Başkanı Sibel Siber yaptı.

Değirmenlik Belediyesi Halk Dansları Topluluğunun gösterisi ile başlayan açılış törenine, Sibel Siber'in yanısıra TDP Genel Başkanı Cemal Özyiğit, Değirmenlik Belediyesinin Türkiye Cumhuriyetinden kardeş belediyesi Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Ana muhalefet CTP Genel Sekreteri Tufan Erhürman, bazı milletvekilleri, diğer bölge belediye başkanları, konuklar ve vatandaşlar katıldı.

Törende, Değirmenlik Belediye Başkanı Osman Işısal ile belediye meclisi üyeleri de hazır bulundu.

IŞISAL

Osman Işısal merkezin açılışında yaptığı konuşmada, sosyal aktivite merkezinin eski halini ve bugünkü haline getirilene kadar yapılan çalışmaları anlatarak, açılışa katılan herkese teşekkür etti.

İhaleyi yüklenen firmanın merkezi 10 ayda eksiksiz bir şekilde tamamladığını ve teslim ettiğini ifade eden Işısal, merkezin toplam maliyetinin 2 milyon 781 bin TL olduğunu söyledi.

Işısal, merkezin Belediyenin öz kaynaklarıyla, 7'den 70'e herkese hizmet verebilecek şekilde dizayn edildiğini, merkezde konferans salonu, kafeterya, spor etkinlikleri alanları gibi yerlerin, odaların yer aldığını kaydetti.

Osman Işısal, yeni dönemde hedeflerinin Değirmenlik'e Belediye hizmet binası ve kapalı spor salonu kazandırmak olduğunu da kaydetti.

SİBER

Meclis Başkanı Sibel Siber de, dünyada ve ülkede gelişen teknoloji ve teknolojik imkanların bireyi eve kapattığı ve paylaşımdan, sosyal aktiviteden uzaklaştırdığına, yalnızlığa ittiğine işaret ederek, bu sosyal aktivite merkezinin gençlerin bir araya gelmesi, sosyal aktivitelerde bulunması ve paylaşması açısından büyük önem taşıdığını vurguladı.

İnsanların ve özellikle gençlerin paylaştıkça, sohbet ettikçe ve ortak birşeyler yaptıkça güçlendiğini, insanların ve ailelerin bağlarını güçlendirdiğini belirten Siber, merkezin ayrıca belediyenin öz kaynaklarıyla yapılmasının da büyük önem arz ettiğine işaret etti.

Değirmenlik'e kazandırılan bu merkezde gençlerin güzel aktiviteler yapacağına ve herkesin bu merkeze sahip çıkacağına inanç belirten Siber, merkezin adının da bu köyde yaşayan ve yaşamını bir trafik kazasında annesiyle birlikte yitiren Özle Türkel'e verilmesinin ayrı bir başarı ve duyarlılık olduğunu vurguladı, herkesin merkeze sahip çıkıp yaşatacağına inanç belirtti.

Ülkeye daha nice böyle güzel merkezler açılmasını dileyen Siber, konuşmasının ardından konuklarla birlikte merkezin açılışını yaptı ve merkezi gezdi.


Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0

Erhürman Değirmenlik'te: "Halk CTP'de birleşti, varoluş için yürüyüşe geçti!"
CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman, halkın tüm kesimlerini temsil eden kişilerin CTP’de birleştiğini ve Kıbrıslı Türklerin varoluş için yürüyüşe geçtiğini belirterek “Öyle bir kadromuz var ki yanından bile geçemezler, y...
5. Vretçallılar (Dağaşanlılar) Dayanışma Günü pazar Minareliköy’de yapılacak
Vretçalılar (Dağaşanlılar) Dayanışma Derneği tarafından geleneksel olarak her yıl organize edilen ve bu yıl 5’incisi yapılacak etkinlik pazar günü Minareliköy Aile Bahçesi’nde gerçekleştirilecek.
Değirmenlik Belediyesi’ne bağlı köy yolları asfaltlanıyor
Değirmenlik Belediyesi basın biriminden yapılan açıklamaya göre, Değirmenlik, Minareliköy, Demirhan, Beyköy, Cihangir, Düzova, Yeniceköy, Çukurova, Kalavaç, Balıkesir, Meriç, Gaziköy, Dilekkaya, Kırıkkale, Erdemli ve ...