Ana Sayfa >> İNGİLTERE 27 Kasım 2017, Pazartesi 07:50
İngiltere'de gençler seks hayatlarında artık 'daha yenilikçi'

İngiltere'de yapılan bir araştırmaya göre gençler, karşı cins ile anal seks dahil olmak üzere "daha geniş yelpazede "bir cinsel hayat yaşıyor.

Paylaş  
6
10
5
0

İngiltere'de yapılan bir araştırmaya göre gençler, karşı cins ile anal seks dahil olmak üzere "daha geniş yelpazede "bir cinsel hayat yaşıyor.

1990'dan beri her 10 yılda bir yapılan ulusal araştırmaya katılan her 10 milenyum gencinden biri, 18 yaşına gelmeden önce anal seksi denemiş olduklarını söyledi.

22-24 yaşları arasında ise her 10 gençten üçü anal seksi denediğini aktardı.

Yine de genç kadın ve erkekler arasında vajinal ve oral seks en çok tercih edilen ilişki tipi.

Ancak İngiltere'de cinsel ilişkiye başlama yaşının son yıllarda fazla değişmediği görülüyor.

En son yapılan araştırmaya göre bu yaş 16.

MEDYA VE İNTERNET ETKİLİ

 Genç Sağlığı Dergisi'nde yayımlanan araştırmada gençlerin cinsel ilişki tiplerinin değiştiği gözler önüne serilirken bu tercihlerin neden değiştiğine çok değinilmiyor.

Southampton Üniversitesi'nden Prof. Cynthia Graham, cinsel hayatla ilgili tabuların yıkılmasında internet ve medyanın rolü olduğunu söylüyor:

"İnternet insanların eskiden yapamayacağı şeyleri kolaylıkla bulup görmesi anlamına geliyor. Anal seks hala iyi bir üne sahip değil. Ama yaklaşımlar değişiyor. Toplumun aynı cinsle ilişki gibi genel olarak sekse karşı daha açık olduğunu biliyoruz. Ama anal seks ve sebepleri arasında çok az bir araştırma var."

Graham, seks eğitimi ve gençlerin cinsel sağlıkları için gereken bilgi donanımı ile ilgili daha çok araştırma yapılması gerektiğini vurguluyor.


Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
5
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0

FT: "İngiltere'de yatırımcılar Corbyn endişesi nedeniyle paralarını yurtdışın...
Financial Times gazetesi, İngiltere'deki yatırımcıların, Jeremy Corbyn liderliğindeki İşçi Partisi'nin giderek güçlenmesi nedeniyle paralarını ülke dışına çıkartmaya başladığını yazdı.
Yemen'e yönelik hava saldırılarında onlarca Husi öldü
Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon güçlerinin, Yemen'in başkenti Sana'da Husilere ait bir kışlaya düzenlediği hava saldırılarında onlarca Husinin öldüğü bildirildi.
The Times: "Rakka anlaşması sonrası yüzlerce IŞİD'li Türkiye üzerinden Avrupa...
İngiltere'de yayımlanan The Times gazetesi, Suriye Demokratik Güçleri (SDG) ile varılan anlaşma kapsamında Rakka'dan tahliye edilen Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) militanlarının bu anlaşmayı fırsat bilerek, Türkiye üze...