Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İNGİLTERE 27 Kasım 2017, Pazartesi 07:50
banner

İngiltere'de gençler seks hayatlarında artık 'daha yenilikçi'

İngiltere'de gençler seks hayatlarında artık 'daha yenilikçi'

İngiltere'de yapılan bir araştırmaya göre gençler, karşı cins ile anal seks dahil olmak üzere "daha geniş yelpazede "bir cinsel hayat yaşıyor.

Paylaş  
15
23
14
0

İngiltere'de yapılan bir araştırmaya göre gençler, karşı cins ile anal seks dahil olmak üzere "daha geniş yelpazede "bir cinsel hayat yaşıyor.

1990'dan beri her 10 yılda bir yapılan ulusal araştırmaya katılan her 10 milenyum gencinden biri, 18 yaşına gelmeden önce anal seksi denemiş olduklarını söyledi.

22-24 yaşları arasında ise her 10 gençten üçü anal seksi denediğini aktardı.

Yine de genç kadın ve erkekler arasında vajinal ve oral seks en çok tercih edilen ilişki tipi.

Ancak İngiltere'de cinsel ilişkiye başlama yaşının son yıllarda fazla değişmediği görülüyor.

En son yapılan araştırmaya göre bu yaş 16.

MEDYA VE İNTERNET ETKİLİ

 Genç Sağlığı Dergisi'nde yayımlanan araştırmada gençlerin cinsel ilişki tiplerinin değiştiği gözler önüne serilirken bu tercihlerin neden değiştiğine çok değinilmiyor.

Southampton Üniversitesi'nden Prof. Cynthia Graham, cinsel hayatla ilgili tabuların yıkılmasında internet ve medyanın rolü olduğunu söylüyor:

"İnternet insanların eskiden yapamayacağı şeyleri kolaylıkla bulup görmesi anlamına geliyor. Anal seks hala iyi bir üne sahip değil. Ama yaklaşımlar değişiyor. Toplumun aynı cinsle ilişki gibi genel olarak sekse karşı daha açık olduğunu biliyoruz. Ama anal seks ve sebepleri arasında çok az bir araştırma var."

Graham, seks eğitimi ve gençlerin cinsel sağlıkları için gereken bilgi donanımı ile ilgili daha çok araştırma yapılması gerektiğini vurguluyor.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
5
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

23 bin otopsi yapan doktor: "Bazen böyle yaşamaktansa ölmenin daha iyi olduğu...
image Adli pataloji uzmanı Dr. Richard Shepherd 11 Eylül saldırıları, İngiltere'de 2005 yılındaki saldırılar ve Prenses Diana'nın ölümü gibi yüksek profilli ve trajik olaylarda adı geçen bir doktor.
İngiltere'de İşçi Partisi'nden çağrı: "Kandan bebek cinsiyet testi yasaklansı...
image İngiltere'de ana muhalefetteki İşçi Partisi, kız çocukları olacağını öğrenen kadınların kürtaj yaptırabileceği endişesiyle, hamileliğin erken döneminde kandan bebek cinsiyet testinin yasaklanması çağrısında bulundu.
İngiltere'de ilk kez bir milletvekili parlamento oturumuna bebeğiyle katıldı
image Liberal Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı olan Jo Swinson, Avam Kamarası'nda vekaleten oy kullanma hakkının tartışıldığı oturuma oğlu Gabriel ile geldi.