Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 6 Aralık 2017, Çarşamba 11:56
banner

KAÜ 3. Uluslararası Uygulamalı Ekonomi ve Finans Kongresi'nde yerini alıyor

KAÜ 3. Uluslararası Uygulamalı Ekonomi ve Finans Kongresi'nde yerini alıyor6-7 Aralık 2017 tarihlerinde Kıbrıs İlim Üniversitesi tarafından düzenlenen 3. Uluslararası Uygulamalı Ekonomi ve Finans Kongresi'nde Kıbrıs Amerikan Üniversitesi Ekonomi ve Politika Araştırma Merkezi Direktörü Öğr.Gör.Dr. Ömer Tuğsal Doruk'un yazar olarak yer aldığı "KKTC'de Dış Yardımlar Ve Verimlilik Artışı: KKTC Ekonomisi İçin Ampirik Bir İnceleme" başlıklı bildiri ile katılıyor.
Paylaş  
7
10
7
0

6-7 Aralık 2017 tarihlerinde Kıbrıs İlim Üniversitesi tarafından düzenlenen 3. Uluslararası Uygulamalı Ekonomi ve Finans Kongresi'nde Kıbrıs Amerikan Üniversitesi Ekonomi ve Politika Araştırma Merkezi Direktörü Öğr.Gör.Dr. Ömer Tuğsal Doruk'un yazar olarak yer aldığı "KKTC'de Dış Yardımlar Ve Verimlilik Artışı: KKTC Ekonomisi İçin Ampirik Bir İnceleme" başlıklı bildiri ile katılıyor.

Bildiride ampirik model sonuçları, KKTC ekonomisinde dış yardımların, toplam verimliliğe olan katkısının oldukça sınırlı olduğunu bildirilirken kısa dönemde ise dış yardımların, toplam verimlilik ile ilişkisinin oldukça sınırlı düzeyde olduğu bulunduğu söylendi.

Aynı zamanda bu çalışma, kalkınma ekonomisi literatüründe son dönemde oldukça tartışmalı olan dış yardımlar-ekonomik gelişme ilişkisini KKTC ekonomisi için inceleyen ilk çalışmalardan olduğunun altı çizildi.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

DAÜ'den bahar dönemi mezunları ve ailelerine özel resepsiyon
image Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) 2017-2018 Akademik Yılı Bahar Dönemi Mezuniyet Haftası etkinlikleri çerçevesinde; DAÜ mezunlarının ve başarılarında büyük payı olan velilerinin de katıldığı Mezuniyet Resepsiyonu düzenl...
KAÜ-SEM'den dijital dünyada etkileşimli eğitim
image KAÜ-SEM Dijital Pazarlama ve Sosyal Medya Yönetimisertifika programı kayıtları başladı.
Sınavla ilgili olumsuz konuşmalardan uzak durun!
image Üniversite sınavlarına sayılı günler kaldı. Heyecanı giderek artan adayların, bu süreçte sakinliğini koruması büyük önem taşıyor.