Ana Sayfa >> GAZİMAĞUSA 20 Haziran 2017, Salı 07:28
"Kirpi Operasyonu"nda 5 uyuşturucu zanlısına 4 gün daha tutukluluk...
Polis Genel Müdürlüğü’ne bağlı Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekiplerinin düzenlediği “Kirpi Operasyonu” sonucu ele geçirilen 145 gr uyuşturucu madde ile ilgili olarak tutuklanan zanlı Onur Güler, Murat Özbayır, Tuğba Tiken, Uğur Özbayır ve Melisa Şen aleyhindeki polis soruşturması devam ediyor.
Paylaş  
13
15
11
0

Kıbrıs Postası - Nadire BAHADİ

Polis Genel Müdürlüğü’ne bağlı Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekiplerinin düzenlediği “Kirpi Operasyonu” sonucu ele geçirilen 145 gr uyuşturucu madde ile ilgili olarak tutuklanan zanlı Onur Güler, Murat Özbayır, Tuğba Tiken, Uğur Özbayır ve Melisa Şen aleyhindeki polis soruşturması devam ediyor. Zanlılar 3 günlük tutukluluk sürelerinin dolmasının ardından dün yeniden tutukluluk talebi ile Mağusa Kaza Mahkemesi’nde yargıç karşısına çıkarıldı. Mahkeme, “Kanunsuz uyuşturucu madde alma”, “Kanunsuz uyuşturucu madde verme” ve “Kanunsuz uyuşturucu madde tasarrufu” suçlamaları ile tutuklu bulunan zanlıların tutukluluk sürelerini 4’er gün daha uzattı.

Polis soruşturmasının devam etmesi nedeni ile tutukluluk süreleri uzatılmak istenen zanlılar mahkemenin ek tutukluluk emri vermesini ardından mahkemeyi birbirine kattı.

İKİ AYRI YERDE 145 GRAM BONZAİ ELE GEÇİRİLDİ

Olayın soruşturmasını yürüten polis memuru Hüseyin Özdesoy, 15 Haziran tarihinde alınan bir bilgide Mormenekşe-Atlılar köyü arasında uyuşturucu alış verişi yapılacağı yönünde bilgi alındığını anımsattı. Ayni gün düzenlenen operasyonda bir tabelanın yanındaki taşın altında naylon poşette 80 gr sentetik cannabionoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulunduğunu söyleyen Özdesoy, söz konusu uyuşturucu maddeleri kimlerin almaya geleceğinin tespiti için pusu görevine başlandığını belirtti.

Özdesoy, bir süre sonra bölgeye NS 696 Z plakalı araç ile zanlı Onur Güler, Murat Özbayır, Tuğba Tiken, Uğur Özbayır ve Melisa Şen’in geldiğini belirterek, zanlı Murat Özbayır’ın kullanımındaki aracı durdurması üzerine araçtan zanlı Onur Güler’in indiğini ve Güler’in uyusturucu maddeyi bulunduğu yerden alırken tutuklandığını belirtti. Araç sürücüsü zanlı Murat Özbayır, Tuğba Tiken, Uğur Özbayır ve Melisa Şen’in, zanlı Onur Güler’i almak için geri geldikleri esnada polisin orada olduğunu ve zanlı Güler’in tutuklandığını görmeleri üzerine “Dur” ihtarına uymayarak olay yerinden kaçtıklarını söyleyen Özdesoy, zanlıların Beyarmudu’na kaçtıkları öğrenilmesi üzerine düzenlenen ikinci bir operasyonda NS 696 Z plakalı aracın futbol sahası bölgesinde terk edilmiş vaziyette bulunduğunu zanlı Uğur Özbayır ile Melisa Şen’in ise bir evin duvar kenarında gizlenmiş bir şekilde tespit edilerek tutuklandığını açıkladı.

Özdesoy Onur Güler den yapılan soruşturmada ise bir başka tabela altına gizlediği öğrenilen 65 gram sentetik cannabinoid türü uyuşturucu maddenin bulunup emare alındığını belirtti.

8 GÜN TUTUKLU KALMALARI İSTENDİ

Olay ile ilgili olarak aranan zanlı Murat Özbayır ve Tuğba Tiken’in, 16 Haziran tarihinde Lefkoşa’da tespit edilerek tutuklandıklarını belirten polis memuru Hüseyin Özdesoy, yürütülen soruşturmada kapsamında zanlı Murat Özbayır ile Tuba Tiken’in polisin elinden kaçtıktan sonra kimlerle görüştükleri ve gittikleri yerler ile ilgili araştırma yapılacağını söyledi. Özdesoy, emare alınan uyuşturucu maddelerin Devlet Kimya Laboratuvarı’na, uyuşturucu maddelerin muhafazasında kullanılan poşetlerin ise PGM Foto Parmak İzi Şubesi’ne gönderildiğini ve analiz sonuçlarının beklendiğini belirtti ve zanlıların 8 gün daha poliste tutuklu kalmasını talep etti.


Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
1
 
0
 
0
 
0
 
Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0

Bir garip öfke... Arabaya kızdı, hendekten aşağı yuvarladı!
Mağusa'da bugün ilgiçn bir olay yaşandı. Aracının sürekli sorun çıkarmasından bezen Ercüment Saldıray isimli şahıs garip bir yola başvurdu.
Dut ağacının altından tarih fışkırdı, bir kişi tutuklandı...
Mehmet Bülbül’ün tasarrufunda kanunsuz eski eser bulundurduğu yönündeki ihbar üzerine harekete geçen polis ekipleri, Bülbül’ün evinde toplam 96 adet Milattan Önce bin yıllarına ait tarihi eser ele geçirdi.
Denizin öteki ucundan başlayan yaşam savaşı hücrede son buldu
Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı’na bağlı Sahil Güvenlik ekiplerinin önceki gün sabahın ilk ışıklarında 6 metrelik bir bot içerisinde tespit edilerek tutuklanan 14 mülteci dün Mağusa Kaza Mahkemesi’nde yargıç karşısına...