Ana Sayfa >> ÝÇ HABERLER 14 Kasm 2017, Sal 16:20
KTAMS, 61'inci yaþýný, düzenlenen etkinlikle kutlandý
KTAMS, 61'inci yaþýný, düzenlenen etkinlikle kutlandýÜlkenin en eski ve köklü sendikalarýndan Kýbrýs Türk Amme Memurlarý Sendikasý (KTAMS) bugün 61’inci yaþýný kutluyor.
Paylaş  
4
9
4
0

Ülkenin en eski ve köklü sendikalarýndan Kýbrýs Türk Amme Memurlarý Sendikasý (KTAMS) bugün 61’inci yaþýný kutluyor.

Sendikanýn 61’inci yýl dönümü nedeniyle düzenlenen etkinlikte, sendikacýlar, üyeler ve çoðunluðu sivil toplum örgütleri ve siyaset dünyasýndan isimler bir araya geldi.

KTAMS’ýn 61 yýllýk mücadelesiyle ilgili sinevizyon gösterisinin ardýndan Ýstanbul Þehir Tiyatrolarý’ndan Merve Ýleri tek kiþilik kýsa bir oyun sahneledi.

KAPTAN: “SADECE BUGÜNE MAHSUS SUSUYORUZ”

KTAMS lokalindeki etkinlikte kýsa bir konuþma yapan Baþkan Ahmet Kaptan, mutlu bir günde olduklarýný, seçimi, ekonomik sýkýntýlarý ve Kýbrýs sorununu konuþmayacaklarýný, sadece bugüne mahsus sustuklarýný söyledi.

Kaptan, “Çünkü bugün bizim doðum günümüz. Ýyi ki varsýnýz” dedi.

SERDAROÐLU’NDAN DAYANIÞMA

Birleþik Metal-Ýþ Genel Baþkaný Adnan Serdaroðlu, KTAMS’ýn barýþ, emek ve demokrasi mücadelesinde 61 yýlý doldurmasýný kutladý ve kendi sendikasýnýn da bu yýl 70’inci yaþýný kutladýðýný söyledi.

Serdaroðlu, onurlu bir mücadele verdiðini vurguladýðý KTAMS’a dayanýþma belirtti.
Serdaroðlu konuþmasýnýn sonunda, KTAMS Baþkaný Kaptan’a camdan yapýlmýþ Ýstanbul boðazý minyatürü hediye etti.

Etkinlik Grup Baria’nýn konseriyle devam etti ve ardýndan 61’inci yýl pastasý kesildi.

KTAMS’taki resepsiyona Baþbakan Yardýmcýsý ve Maliye Bakaný Serdar Denktaþ, TDP Genel baþkaný Cemal Özyiðit, YKP Genel Sekreteri Murat Kanatlý, Cumhurbaþkanlýðý Müsteþarý Gürdal Hüdaoðlu ve Özel Kalem Müdürü Cenk Gürçað, Türkiye’den Birleþik Metal-Ýþ, Güney Kýbrýs’tan PEO ve PASÝDÝ, KKTC’den birçok sendikadan baþkan ve temsilciler ile KTAMS üyeleri katýldý.


Bu erie Emoji le Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Lefke Gzelyurt Alayky Lapta Alsancak Girne Dikmen atalky Gnyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaky Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnn Yeniboğazii Geitkale Ískele Bykkonuk Mehmetik Yenierenky Dipkarpaz

YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0

Pamir: "Rumlarýn çalýþmalarý uluslararasý hukuka aykýrý"
Uluslararasý Enerji Politikalarý Uzmaný Necdet Pamir, Türkiye’nin Münhasýr Ekonomik Bölge olarak kabul ettiði alanda Rumlarýn hukuksuz bir þekilde tek taraflý olarak faaliyetlerde bulunduðunu belirtti.
Ýbrahim Andaþ son yolculuðuna uðurlandý
Kýbrýs Türk Devlet Tiyatrolarý oyuncusu ve Andaþ Tiyatrosu kurucusu Ýbrahim Andaþ son yolculuðuna uðurlandý.
Demokrasi þehitleri anýldý
Kýbrýs’ta 1958 ile 1996 yýllarý arasýnda öldürülen gazeteciler ile 1976-1979 yýllarý arasýnda Ýstanbul, Adana ve Ankara’da öldürülen Kýbrýslý Türk öðrenciler, Lefkoþa Mezarlýðý’nda, Baþ...