Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 3 Ocak 2018, Çarşamba 11:08

KTAMS: "Sigorta müfettişleri yasaya aykırı çalıştırılıyor"

KTAMS: Kıbrıs Türk Amme Memurlar Sendikası (KTAMS), “6 müfettişin yasadışı bir şekilde görevlendirildiği ve yetersiz çalışma koşulları bulunduğu” gerekçesiyle Lefkoşa Sosyal Sigortalar Dairesi’nde bugün tam gün grev yapıyor.
Paylaş  
2
4
2
0

Kıbrıs Türk Amme Memurlar Sendikası (KTAMS), “6 müfettişin yasadışı bir şekilde görevlendirildiği ve yetersiz çalışma koşulları bulunduğu” gerekçesiyle Lefkoşa Sosyal Sigortalar Dairesi’nde bugün tam gün grev yapıyor.

Bu sabah, daire önünde basına açıklama yapan sendika Genel Sekreteri Güven Bengihan, “Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına bağlı Sosyal Sigortalar Dairesi’nde var olan eksiklikler  ve yasa dışı uygulamalara karşı Sendikamız tarafından defalarca uyarı yapılmasına rağmen hiçbir adım atılmamış, aksine sergilenen duyarsız davranışlar, hem hizmet alan halkımızın hem de çalışanların mağduriyetlerine yol açmıştır” ifadelerini kullandı.

Sendika’nın açıklamasının tamamı şöyle:

Uzun bir süreden beridir Sosyal Sigortalar Dairesi binası konusunda yaptığımız uyarıların ve grevlerin dikkate alınmadığını üzülerek görmekteyiz. Sayın Ersan Saner bu konuda sendikamıza ve çalışanlara sözler vermesine rağmen hiçbir olumlu adım atmamakta, aksine popülizm uğruna gerçekleşmeyen projeleri vurgulamaktadır. Bizler, çalışanlar ve hizmet alan vatandaşlar adına , artık icraat görmek istiyoruz.

28 Nisan 2017 tarihinde istihdam edilen 6  sosyal sigorta müfettişi 8 aydan beridir görev yetki ve sorumluluklarının dışında olan vezne memurluğu ve sigorta memurluğu görevlerinde “yasa dışı” olarak çalıştırılmaktadırlar. Çalışanlar, vatandaşların mağduriyet yaşamaması ve hizmetlerin de yararı bakımından kendi görevleri dışında olan  bu görevleri sürdürmektedirler.

Bakanlığın Kasım ayı sonunda, ardından da 2 Ocak, 2018 tarihinde  ilgili çalışanları kendi bulunmuş oldukları kadroların görev yetki ve sorumlulukları görevine vereceği sözüne rağmen, yine bir adım atılmamış, her zamanki gibi verilen sözler tutulmamıştır.  

Bu noktadan hareketle  Sosyal Sigorta Müfettişlerinin  asıl kadro görevlerinde çalıştırılması ve bina probleminin bir an önce çözümlenmesi talebiyle  bugün Sosyal Sigorta Lefkoşa müfettişlik birimindeki üyelerimizle birlikte grevdeyiz.

Nisan 2016 tarihinde göreve atanan Sn. Ersan Saner’in ilk icraatı mevcut  bakanlık binasında çalışmayı reddederek yeni bir binaya taşınmak oldu. Sn. Bakanın   kendisinin çalışacağı bina konusunda gösterdiği duyarlılığı  maalesef Bakanlığına bağlı diğer daireler için göstermemiştir. Lefkoşa  Sosyal Sigortalar Dairesi’nde çalışan Sosyal Sigorta Müfettişleri yasal görevlerine verilinceye ve bina sorunu çözülünceye kadar eylemlerimiz devam edecektir.


Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0

Yarın sabah birçok köy ve bölgeye elektrik verilemeyecek
Yarın birçok köy ve bölgeye elektrik enerjisi verilemeyek.
Maliye Bakanı Denktaş, Güç – Sen heyetini kabul etti
Maliye Bakanı Serdar Denktaş, Gümrük Çalışanları Sendikası (Güç-Sen) Başkanı Derviş Dağmanve bir grup sendika yetkilisini bugün bakanlıktaki makamında kabul etti.
Yargı, denize girmek "beleştir" dedi
Cratos Otel’e açılan dava, beleşe denize girme hakkının mahkemece tescillenmesi ile sonuçlandı.