Ana Sayfa >> TURİZM 7 Ağustos 2017, Pazartesi 18:35
Larnaka yıllardan beri en iyi yaz sezonunu yaşıyor
Larnaka 2016’nın başarısının ardından bu yıl en iyi yaz sezonunu yaşıyor.
Paylaş  
8
13
9
0

Larnaka 2016’nın başarısının ardından bu yıl en iyi yaz sezonunu yaşıyor.

Turizm Bölge Kurulu, İstatistik Dairesi’nin verilerine göre, bu yaz sezonunun, otellerin doluluk oranıyla şehir ve bölge için ‘yıllar içinde en iyisi’ olduğunu duyurdu.

Kurula göre bu eğilim Ağustos ve Eylül’de de devam edecek.

2016’da Larnaka Bölgesi, 2001’den bu yana en büyük payla toplam turist sayısının %11,4’üne ulaştı. Yapılan tahminlere göre 2017’deki sonuçların da geçen yılla benzerlik göstermesi bekleniyor.

Larnaka’ya son yıllarda genellikle %8,2 ve %10,8 oranında yurtdışından turist geliyor. Sadece geçen yıl, ülke genelinde 3,1 milyon tatilcinin 363.264’ü tatilini Larnaka’da geçirdi.

Tüm veriler, Larnaka Bölgesi’ndeki otel sahiplerinin, 2017’de turist payında daha iyi bir sonuç olacağını tahmin ettiği yönünde. Turist sayısı, son 3-4 yıl içerisinde birçok şehirde otellerin yapılmasıyla yükseldi. Kış turizmi ve artan uçuş bağlantıları da bu
sonuçta önemli rol oynuyor.

Kıbrıs’ın doğu kıyısında yer alan Larnaka’ya, çoğunlukla Birleşik Krallık, Rusya, Almanya, İsveç, Avusturya’dan turist geliyor, İsrail, Lübnan ve Doğu Avrupa ülkelerinden gelenlerin sayısı da artıyor.

Turizm Bölge Kurulu son olarak bölgenin yıl boyunca tatil için ideal olduğunu, çeşitli bağlantılarla bir dizi faaliyetler sunulduğunu belirtiyor.


Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0

Bayramda KKTC'deki oteller dolu ancak Kıbrıslıların tercihi yurtdışı...
Kurban Bayramı tatilinin KKTC’de 6 gün olmasını fırsat bilen Kıbrıslılar, bayram tatili için yurtdışını tercih etti. KKTC’deki otellerin yabancı turistler tarafından tercih edilirken, otellerde boş yer kalmadı…
Ataoğlu: "Hükümetin Sağlık Turizmi'ne desteği tam"
KKTC'deki özel sağlık kuruluşlarının yöneticileri Uluslararası Online Sağlık Turisti Yönlendirme Sistemi "Map2heal" eğitimine katıldı.
İzmir Enternasyonal Fuarı açıldı... KKTC 42. kez fuarda yer aldı
İzmir Enternasyonal Fuarı (İEF) kapılarını ziyaretçilere 86'ncı kez açtı. Teması inovasyon-enerji, partner ülkesi Rusya Federasyonu, onur konuğu ili Muğla olan İzmir Enternasyonal Fuarı, 27 Ağustos'a kadar açık kalaca...