Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> TURİZM 7 Ağustos 2017, Pazartesi 18:35
banner

Larnaka yıllardan beri en iyi yaz sezonunu yaşıyor

Larnaka yıllardan beri en iyi yaz sezonunu yaşıyorLarnaka 2016’nın başarısının ardından bu yıl en iyi yaz sezonunu yaşıyor.
Paylaş  
35
41
36
0

Larnaka 2016’nın başarısının ardından bu yıl en iyi yaz sezonunu yaşıyor.

Turizm Bölge Kurulu, İstatistik Dairesi’nin verilerine göre, bu yaz sezonunun, otellerin doluluk oranıyla şehir ve bölge için ‘yıllar içinde en iyisi’ olduğunu duyurdu.

Kurula göre bu eğilim Ağustos ve Eylül’de de devam edecek.

2016’da Larnaka Bölgesi, 2001’den bu yana en büyük payla toplam turist sayısının %11,4’üne ulaştı. Yapılan tahminlere göre 2017’deki sonuçların da geçen yılla benzerlik göstermesi bekleniyor.

Larnaka’ya son yıllarda genellikle %8,2 ve %10,8 oranında yurtdışından turist geliyor. Sadece geçen yıl, ülke genelinde 3,1 milyon tatilcinin 363.264’ü tatilini Larnaka’da geçirdi.

Tüm veriler, Larnaka Bölgesi’ndeki otel sahiplerinin, 2017’de turist payında daha iyi bir sonuç olacağını tahmin ettiği yönünde. Turist sayısı, son 3-4 yıl içerisinde birçok şehirde otellerin yapılmasıyla yükseldi. Kış turizmi ve artan uçuş bağlantıları da bu
sonuçta önemli rol oynuyor.

Kıbrıs’ın doğu kıyısında yer alan Larnaka’ya, çoğunlukla Birleşik Krallık, Rusya, Almanya, İsveç, Avusturya’dan turist geliyor, İsrail, Lübnan ve Doğu Avrupa ülkelerinden gelenlerin sayısı da artıyor.

Turizm Bölge Kurulu son olarak bölgenin yıl boyunca tatil için ideal olduğunu, çeşitli bağlantılarla bir dizi faaliyetler sunulduğunu belirtiyor.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
1
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Başbakan Erhürman: "Dış ticaret açığını kapatabilecek enstürmanlardan biri tu...
image Başbakan Tufan Erhürman, dış ticaret açığını kapatabilecek enstrümanlardan birinin turizm, diğerinin eğitim olduğuna işaret etti.
Ataoğlu: "Sürdürülebilir bir turizm için planlı bir gelişim stratejisi oluştu...
image Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu sürdürülebilir bir turizm sektörü yaratmak için hedeflere dayalı, planlı bir gelişim stratejisi oluşturmanın önemli olduğunu kaydetti.
Ataoğlu, Türk Dünyası Eğitimde Liderler Forumu Gala yemeğine katıldı
image Türk birliği Dayanışma Derneği’nin ve Kıbrıs Azerbaycan Dostluk Cemiyeti’nin ortaklaşa düzenlemiş olduğu Türk Dünyası Eğitimde Liderler Forumu Gala yemeğine katılan Turizm ve çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, gördüğü ilgide...