Ana Sayfa >> TURİZM 7 Ağustos 2017, Pazartesi 18:35

Larnaka yıllardan beri en iyi yaz sezonunu yaşıyor

Larnaka yıllardan beri en iyi yaz sezonunu yaşıyorLarnaka 2016’nın başarısının ardından bu yıl en iyi yaz sezonunu yaşıyor.
Paylaş  
29
38
31
0

Larnaka 2016’nın başarısının ardından bu yıl en iyi yaz sezonunu yaşıyor.

Turizm Bölge Kurulu, İstatistik Dairesi’nin verilerine göre, bu yaz sezonunun, otellerin doluluk oranıyla şehir ve bölge için ‘yıllar içinde en iyisi’ olduğunu duyurdu.

Kurula göre bu eğilim Ağustos ve Eylül’de de devam edecek.

2016’da Larnaka Bölgesi, 2001’den bu yana en büyük payla toplam turist sayısının %11,4’üne ulaştı. Yapılan tahminlere göre 2017’deki sonuçların da geçen yılla benzerlik göstermesi bekleniyor.

Larnaka’ya son yıllarda genellikle %8,2 ve %10,8 oranında yurtdışından turist geliyor. Sadece geçen yıl, ülke genelinde 3,1 milyon tatilcinin 363.264’ü tatilini Larnaka’da geçirdi.

Tüm veriler, Larnaka Bölgesi’ndeki otel sahiplerinin, 2017’de turist payında daha iyi bir sonuç olacağını tahmin ettiği yönünde. Turist sayısı, son 3-4 yıl içerisinde birçok şehirde otellerin yapılmasıyla yükseldi. Kış turizmi ve artan uçuş bağlantıları da bu
sonuçta önemli rol oynuyor.

Kıbrıs’ın doğu kıyısında yer alan Larnaka’ya, çoğunlukla Birleşik Krallık, Rusya, Almanya, İsveç, Avusturya’dan turist geliyor, İsrail, Lübnan ve Doğu Avrupa ülkelerinden gelenlerin sayısı da artıyor.

Turizm Bölge Kurulu son olarak bölgenin yıl boyunca tatil için ideal olduğunu, çeşitli bağlantılarla bir dizi faaliyetler sunulduğunu belirtiyor.


Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
1
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0

36 yeni turist rehberi belgelerini aldı
Turizm Tanıtma ve Pazarlama Dairesi Eğitim Şubesi ve Kıbrıs Türk Rehberler Birliği’nin düzenlediği Turist Rehberi yetiştirme kursunda başarılı olan 36 adaya diplomaları ve Turist Rehberi Kimlik Kartları verildi.
Ataoğlu: "Çağdaş müzecilik anlayışıyla hareket ediyoruz"
Turizm ve Çevre Bakanlığı’na bağlı Eski Eserler Ve Müzeler Dairesi tarafından restorasyon çalışmaları tamamlanan Şömineli Ev yeniden hizmete açılacak.
Ataoğlu: "Almanya Fuarı yeni ülkelerle anlaşmalar yapılması için büyük bir ol...
Turizm ve Çevre Bakanlığı, Almanya’nın Berlin kentinde gerçekleşen dünyanın en büyük ve en prestijli Turizm fuarı olan ITB Berlin 2018 Turizm Fuarına katıldı.