Ana Sayfa >> TURİZM 7 Ağustos 2017, Pazartesi 18:35
Larnaka yıllardan beri en iyi yaz sezonunu yaşıyor
Larnaka 2016’nın başarısının ardından bu yıl en iyi yaz sezonunu yaşıyor.
Paylaş  
16
23
19
0

Larnaka 2016’nın başarısının ardından bu yıl en iyi yaz sezonunu yaşıyor.

Turizm Bölge Kurulu, İstatistik Dairesi’nin verilerine göre, bu yaz sezonunun, otellerin doluluk oranıyla şehir ve bölge için ‘yıllar içinde en iyisi’ olduğunu duyurdu.

Kurula göre bu eğilim Ağustos ve Eylül’de de devam edecek.

2016’da Larnaka Bölgesi, 2001’den bu yana en büyük payla toplam turist sayısının %11,4’üne ulaştı. Yapılan tahminlere göre 2017’deki sonuçların da geçen yılla benzerlik göstermesi bekleniyor.

Larnaka’ya son yıllarda genellikle %8,2 ve %10,8 oranında yurtdışından turist geliyor. Sadece geçen yıl, ülke genelinde 3,1 milyon tatilcinin 363.264’ü tatilini Larnaka’da geçirdi.

Tüm veriler, Larnaka Bölgesi’ndeki otel sahiplerinin, 2017’de turist payında daha iyi bir sonuç olacağını tahmin ettiği yönünde. Turist sayısı, son 3-4 yıl içerisinde birçok şehirde otellerin yapılmasıyla yükseldi. Kış turizmi ve artan uçuş bağlantıları da bu
sonuçta önemli rol oynuyor.

Kıbrıs’ın doğu kıyısında yer alan Larnaka’ya, çoğunlukla Birleşik Krallık, Rusya, Almanya, İsveç, Avusturya’dan turist geliyor, İsrail, Lübnan ve Doğu Avrupa ülkelerinden gelenlerin sayısı da artıyor.

Turizm Bölge Kurulu son olarak bölgenin yıl boyunca tatil için ideal olduğunu, çeşitli bağlantılarla bir dizi faaliyetler sunulduğunu belirtiyor.


Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
1
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0

Eylül'de adaya gelen turist sayısı yüzde 14,8 arttı
Güney Kıbrıs'a Eylül’de gelen turist sayısında 2016’nın ilgili ayıyla karşılaştırıldığında yeni bir rekor kırıldı ve %14,8 artış kaydedildi.
Ataoğlu: "Turizmde ve her alanda yolumuza konulan taşları Türkiye ile birlikt...
Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu’na bağlı Gazeteciler Federasyonu ve 81 ildeki Gazeteciler Cemiyeti’nin başkan ve temsilcilerinin, Gaziantep Basın Cemiyeti’nin ev sahipliğinde G...
Bakan Ataoğlu: "Tanıtım faaliyetlerini sürdüreceğiz"
Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu’nun Gaziantep’te gerçekleştirdiğii 13. Başkanlar Kurulu Toplantısı’na onur konuğu olarak katıldı.