Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> GAZİMAĞUSA 24 Haziran 2017, Cumartesi 11:40
banner

Mağusa'da uyuşturucu zanlısı Güler konuştu, yeni zula bulundu

Mağusa'da uyuşturucu zanlısı Güler konuştu, yeni zula bulunduNarkotik ekiplerinin Mormenekşe-Atlılar köyü arasında uyuşturucu madde alışverişi yapılacağı ihbarının üzerine düzenlediği “Kirpi Operasyonu” kapsamında devam eden soruşturmada ele geçirilen uyuşturucu miktarı 145 gramdan 260 grama yükseldi.
Paylaş  
37
51
32
0

Kıbrıs Postası - Nadire BAHADİ

Narkotik ekiplerinin Mormenekşe-Atlılar köyü arasında uyuşturucu madde alışverişi yapılacağı ihbarının üzerine düzenlediği “Kirpi Operasyonu” kapsamında devam eden soruşturmada ele geçirilen uyuşturucu miktarı 145 gramdan 260 grama yükseldi.

Zanlı Onur Güler’in tutukluluk süresi içinde polise verdiği yeni ifade doğrultusunda İskele bölgesinde bir süpermarket arkasındaki yol kenarında yapılan aramada taşın altından poşetler içinde 115 gram daha bonzai çıktı.

Tutukluluk süreleri dolan Onur Güler, Murat Özbayır ve Tuğba Tiken dün yeniden ek tutukluluk talebi ile Mağusa Kaza Mahkemesi’nde yargıç karşısına çıkarılarak zanlılar aleyhinde 6 gün daha tutukluluk süresi temin edildi.

Olayla ilgili tutuklu bulunan Uğur Özbayır ile Melisa Şen’in polise verilen ifadeler ışığında suçla bağlantıları olmadığı tespit edilirken, söz konusu uyuşturucu maddelerin isim ve soyisim olarak kimden temin edildiğinin tespit edilmesi üzerine polis mahkemede 1 kişinin daha arandığını açıkladı.

TİKEN’İN İFADESİNİ YALANLADI, UYUŞTURUCUNUN YERİNİ SÖYLEDİ

Olayın soruşturmasını yürüten polis memuru Hüseyin Özdesoy mahkemede verdiği ifadesinde, 15 Haziran tarihinde gerçekleştirilen uyuşturucu operasyonunda zanlı Onur Güler’in Mormenekşe- Atlılar köyü arasında suçüstü yakalandığını söyledi. Zanlı Murat Özbayır ile Tuğba Tiken’in olay yerinden polisin elinden kaçmasının ardından her iki zanlının da 16 Haziran tarihinde Lefkoşa’da tespit edilerek tutuklandığını belirten Özdesoy, tüm zanlıların aynı gün mahkeme huzuruna çıkarılarak aleyhlerinde 3’er gün tutukluluk süresinin temin edildiğini belirtti. Bu süre içerisinde operasyonda ele geçirilen 145 gram uyuşturucu maddenin Devlet Kimya Laboratuarı’na, uyuşturucu maddelerin muhafazasında kullanılan poşetlerin ise Parmak İzi İnceleme Şubesi’ne gönderildiğini belirten Özdesoy, zanlılar aleyhinde 4 gün ek tutukluluk talep edilmesinin ardından zanlı Tuğba Tiken’in polise bir gönüllü ifade verdiğini söyledi.

Tiken’in gönüllü ifadesinin bir suretinin Onur Güler’e gösterilmesinin ardından zanlı Güler’in, Tiken’in ifadesini yalanlayıp, “ben size doğruları anlatacağım” demesi üzerine yeni bir ifade daha verdiğini söyleyen Özdesoy, Güler’in gösterimi ile İskele’de bir sürpermarket arkasında yol kenarındaki taşın altında 2 ayrı poşet içinde 115 gram bonzainin bulunarak emare alındığını açıkladı.

1 KİŞİ DAHA ARANIYOR

Polis memuru Hüseyin Özdesoy mahkemedeki ifadesinde zanlı Onur Güler’in 20 Haziran tarihinde yeni bir gönüllü ifade daha vererek söz konusu uyuşturucu maddelerin kimden temin edildiğini isim ve soyisim olarak itiraf ettiğini açıkladı. Suçla bağlantısı olduğu tespit edilen 1 şahsın arandığını belirten Özdesoy, temin edilen ifadeler doğrultusunda suçla ilgili tutuklanan Uğur Özbayır ile Melisa Şen’in suçla bağlantılarının olmadığı tespit edilerek serbest bırakıldıklarını açıkladı. Özdesoy devam eden soruşturmaya etki etme olasılıklarının bulunduğu gerekçesi ile zanlı Onur Güler, Murat Özbayır ve Tuğba Tiken’in 8 gün daha poliste tutuklu kalmasını talep etti.

İddia Makamı adına davayı yürüten Savcı Hasan Boşnak tutukluluk süresini 6 gün ile sınırlandırırken, mahkeme zanlıların avukatının itirazı olmaması nedeni ile 3 uyuşturucu zanlısının 6 gün daha tutuklu kalmasına karar verdi.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Arter: "El birliği ile şehrimize sahip çıkacağız"
image Gazimağusa Belediye Başkanı ve Gazimağusa Bağımsız Belediye Başkan Adayı İsmail Arter, Gazimağusa Namık Kemal Meydanı’nda miting düzenledi.
LGBTİQ dostu Belediyecilik Protokolü'nü Adalıer de imzaladı
image Kuir Kıbrıs Derneği, Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Gazimağusa Belediye Başkanı adayı Erol Adalıer’in de LGBTİ+ Dostu Belediyecilik Protokolü’nü imzaladığını açıkladı.
Arter: "Gazimağusa'ya hizmet etme gururunu yaşamaya devam edeceğiz!"
image Gazimağusa Belediye Başkanı ve Gazimağusa Bağımsız Belediye Başkan Adayı İsmail Arter, geniş destekçi grubu ve kendisine destek veren Ulusal Birlik Partisi (UBP) Demokrat Parti (DP) milletvekilleri ve yetkililerinin y...