Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> Ana Sayfa 29 Eylül 2017, Cuma 08:40
banner

Metropolitan Polisi Londra’da topluma Türkçe ile ulaşıyor

Metropolitan Polisi Londra’da topluma Türkçe ile ulaşıyorTottenham'da bir Metropolitan Polis memuru olan Erdal Yıldıran (54), sosyal medya hesaplarını Türkçe kullanarak polisin attığı bilgi mesajlarını İngilizceden Türkçeye çevirerek topluma ulaştırıyor.
Paylaş  
14
25
12
0

Tottenham'da bir Metropolitan Polis memuru olan Erdal Yıldıran (54), sosyal medya hesaplarını Türkçe kullanarak polisin attığı bilgi mesajlarını İngilizceden Türkçeye çevirerek topluma ulaştırıyor.

2001’den beri Londra’da polis memuru olarak çalışan Yıldıran, Londra’da MPS Haringey Polis Müdürü Victor Olisa tarafından görevlendirilen ve Türkçe konuşan toplumlara Türkçe tweet atarak ulaşması için atanan ilk polis memuru olmakla beraber toplum için büyük bir görevi üstlenmiş oldu. Sosyal medya platformu Twitter’da @MPSTurkce hesabıyla topluma ulaşan Yıldıran, şunları söylüyor:

“Topluma Türkçe olarak ulaşmayı görevim olarak görüyorum – topluma neler olduğunu aktarmak ve haber vermek benim misyonum. Doğru tweet’leri en doğru şekilde çevirmek benim öncelikli görevim. Genellike çevirilerimde suçu önlemek için yapılması gerekenler, uyarılar, yerel tutuklanmalar, domestik saldırılar, kazalar ve trafik bilgisi gibi içerikler bulunuyor.” Tweet’lerinde ara sıra mizahı da kullandığını belirten Yıldıran Türkçe konuşan toplumlar ve İngiliz mizahının farklı olduğunun da altını çizerken, çevirilerinde topluma yönelik mizaç ve içerik ürettiğini de vurguladı.

Twitter’dan gelen tepkinin pozitif olduğunu belirten Yıldıran, hem İngiltere’den hem de Türkiye’den olumlu tepkiler aldığını belirtti. Haringey Polisi’nden Şef Müfettiş Veronica Morrel, yaptığı açıklamada Yıldıran’ın özenle yaptığı bu girişimin toplumları bir araya getiren ve Londra gibi kültürel mozaiğin geniş olduğu bir şehirde çok güçlü bir misyon olduğunu belirtti.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
2
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
RSS DİĞER Ana Sayfa HABERLERİ
banner
banner
banner
banner
banner
banner