MENÜ
 

Denktaş: "Hangi kurum olursa olsun, tüm kurumların gelir ve giderleri hazine bütünlüğü içinde olmalı"

Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Yasa Tasarısı, oy birliğiyle komiteye geri çekildi. Meclis Genel Kurulu'nda konuşma yapan Denktaş, hedefe ulaşabilmek için hangi kurum olursa olsun, tüm kurumların gelir ve giderleri hazine bütünlüğü içinde olması gerektiğini ifade etti. 14 Ekim 2019 17:58:00
OKUMA LİSTENDEÇIKARSONRA OKU
Denktaş:

Meclis Genel Kurulu’nda görüşülen Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Yasa Tasarısı, oy birliğiyle komiteye geri çekildi. 

Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Yasa Tasarısı konusunda söz alan DP Milletvekili Serdar Denktaş, yasanın hazırlanması ve meclise sunulabilmesi için, 3 yıllık Maliye Bakanlığı’nın 2 yılını aşkın bir süresinde çalıştığını aktardı. 

Yasa tasarısının süratle meclise getirilebilmesi için de komite üyelerine teşekkür eden Denktaş, tasarının ana hedefinin hazine birliğini sağlamak olduğunu, kimsenin elinden yetki alınmasının söz konusu olmadığını kaydetti. 

“Hangi kurum olursa olsun, tüm kurumların gelir ve giderleri hazine bütünlüğü içinde olmalı ki hedefe ulaşabilelim” diyen Denktaş, bir kurumun gelir ve giderlerinin kapsam dışı bırakılmasının kabul edilemez olduğunu kaydetti. 

Bütün kurumların, bir bütünün parçası olduğunu, herhangi birinin bu kapsamın dışında bırakılması söz konusu olamayacağını ifade eden Denktaş, “eğer böyle olacaksa tasarıyı geçirmeyin, komiteye iade edin. Lütfen bugün buraya yeni bir değişiklik önergesi getirmeyin. Getirdiğiniz takdirde oyumuz ret olacaktır” dedi. 

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
1
 
Emojiye oy ver!
0
 
Emojiye oy ver!
1
 
Emojiye oy ver!
0
 
Emojiye oy ver!
0
 
Emojiye oy ver!
0
 
Emojiye oy ver!
0
 
Emojiye oy ver!
Facebook Yorumları
Yorumlar
Yorum Yaz
İsim - Soyisim
Yaşadığınız Şehir
Yorumunuz

 
Bugünün En Çok Okunan Haberleri
 
İlgili Haberler
 
Diğer İÇ HABERLER Haberleri