Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> GÜZELYURT 7 Haziran 2017, Çarşamba 14:08
banner

Sucuoğlu: "Güzelyrut Hastahanesi'nin ikinci etabı için ihale hazırlıkları başlandı, daha erken hizmete girecek"

Sucuoğlu: Güzelyrut Hastahanesi'nin ikinci etabı için ihale hazırlıkları başlandı, daha erken hizmete girecekSağlık Bakanı Faiz Sucuoğlu bugün Güzelyurt’a gelerek sırasıyla Güzelyurt Devlet Hastahane İnşaatı, Güzelyurt Belediyesi, Güzelyurt Sağlık Merkezi ve Kapalı Çarşı’yı ziyaret ederek inceleme ve temaslarda bulundu.
Paylaş  
30
33
32
0

Sağlık Bakanı Faiz Sucuoğlu bugün Güzelyurt’a gelerek sırasıyla Güzelyurt Devlet Hastahane İnşaatı, Güzelyurt Belediyesi, Güzelyurt Sağlık Merkezi ve Kapalı Çarşı’yı ziyaret ederek inceleme ve temaslarda bulundu.

Sucuoğlu’na Hastahane inşaatında Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar, Bağımsız Milletvekili Menteş Gündüz, CTP Güzelyurt Milletvekili Hüseyin Erçal eşlik etti.

Faiz Sucuoğlu Hastahane inşaatında basına yaptığı açıklamada inşaatın süratli gittiğini bileterek, bu yatırımın Güzelyurt için önemli bir hizmet olduğunu ve bu bölgede yaşayan insanlara ve öğrencilere hitap edecek tam teşekküllü bir Hastahane olacağını söyledi. Sağlık hizmeti anlamında devletin ve hükümetin bu bölgeye sahip çıktığını ve bu yatırımların psikolojik olarak burada yaşayan insanları motivasyon ettiğini söyledi. Sucuoğlu Hastahanenin ikinci etabı için ihale hazırlıklarına başlandıklarını belirterek, Hastahanenin öngörülen süreden daha erken hizmete girebileceğine dikkat çekti. Açılacak olan hastahanede doktor sıkıntısı yaşanmayacağını belirten Sucuoğlu, yurtdışında olan Kıbrıslı Türk ve Türkiyeli birçok doktorun başvuruda bulunduğunu söyledi. Güzelyurt Devlet Hastahanesinin 60 oda 120 yatak kapasiteli olacağını anımsatan Sucuoğlu, her ilçeye bir hastahane yapılmasının öngörüldüğünü Karpaz’a 35 yataklı hastahane, Lefke’ye de turizm sağlık kompleksi projeleri olduğunu anlattı. Lefkoşa’ya yeni hastahane yapılması için Türkiye ile temasların tamamlandığını, Isparta Şehir Hastahanesi’nin örnek alınarak yasanın meclisten geçmesiyle, Temmuz ayı gibi Türkiye’de Hastahane projesinin sunulacağını söyledi.

ÖZÇINAR

Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar da Güzelyurt Devlet Hastahane inşaatının beklenenden daha önde gitmesinin sevindirici olduğunu belirterek, bölgeye yapılan ileriye dönük yatırımların devletin varlığının bir göstergesi olarak nitelendirdi.

Bölgede yaşanan değişim ve gelişime paralel olarak Üniversite ve hastahane yolu üzerinde yaya ve yürüyüş yolu yapımı için ihaleye çıkılacağını kaydeden Özçınar, bölgede yapılan yatırımların ihtiyaç olduğu gibi sevindirici de olduğuna işaret etti. Değişime ve gelişime bağlı olarak Güzelyurt’un 25 bin olan nüfusun 10 bin daha eklenerek 35 bine çıkacağını ve bu yapıya hizmet edecek yönde çalışmalar yapılması gerektiğini savundu.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

Bican: "Güzelyurt'ta 'ben yaparım olur' zihniyeti bitecek, halk yönetime geli...
image CTP Güzelyurt Belediye Başkan adayı Osman Bican ve Belediye Meclis Üyesi adayları seçim ziyaretlerini sürdürüyor.
CTP Güzelyurt Belediye Başkan Adayı Bican ziyaretlerde bulundu
image Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Güzelyurt Belediye Başkan adayı Osman Bican ve Belediye Meclis üyesi adayları, Şehit Turgut Ortaokulu, Kurtuluş Lisesi, Güzelyurt Türk Maarif Koleji, Güzelyurt Kütüphanesi ve Güzelyurt ...
Güzelyurt'ta izolatör değişimi yapılıyor
image Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu (Kıb-Tek) üç yıl içerisinde, dünya standartlarının ön gördüğü “Bir yılda en çok 14 saat elektrik kesintisi” yapılabilmesi düzeyine çıkabilme amacıyla başlattığı çalışmalarına önceki gün Güz...