Ana Sayfa >> GÜZELYURT 9 Haziran 2017, Cuma 21:54
Yedidalga Sivil Savunma Ormanlarý'nda büyük yangýn! 40 dönüm kül oldu
Yedidalga Sivil Savunma Ormanlarý'nda büyük yangýn! 40 dönüm kül olduYedidalga bölgesinde bugün akþam saatlerinde büyük bir orman yangýný çýktý.
Paylaş  
49
60
37
0

Kýbrýs Postasý

Bu akþam saat 20:30 sýralarýnda, Yedidalga- Bademliköy anayolunun güney kýsmýndan bulunan sivil savunma ormaný içerisinde Yedidalga Sivil Savunma Ormanlarý olarak bilinen bölgede baþlayan yangýn korku dolu saatlere neden oldu.

Yangýna müdahale için Sivil Savunma ve Orman Dairesi ekiplerinin yaný sýra Güzelyurt ve Gemikonaðý'ndan itfaiye ekiplerinin de harekete geçtiði öðrenilirken, yangýnýn rüzgar nedeniyle hýzla büyüdüðü kaydedildi.

Yangýnýn çýkýþ nedeniyle ilgili resmi bir açýklama yapýlmazken, itfaiye ekipleri var güçleriyle yangýna müdahale ederek kontrol altýna aldýðý ve þu anda soðutma çalýþmalarýnýn sürdüðü kaydedildi.

Yapýlan açýklamada, ilk tespitlere göre yaklaþýk 40 dönümlük arazi içerisinde bulunan küçük orman arazisi ve makilik alanýn yandýðý bildirildi.

 
Bu erie Emoji le Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
3
 
0
 
0
 
2
 
Lefke Gzelyurt Alayky Lapta Alsancak Girne Dikmen atalky Gnyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaky Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnn Yeniboğazii Geitkale Ískele Bykkonuk Mehmetik Yenierenky Dipkarpaz

YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0

Baflýlar "Gazi Baf Dayanýþma Derneði" adý altýnda yeniden örgütleniyo...
Baflýlar, Gazi Baf Dayanýþma Derneði adý altýnda yeniden örgütleniyor.
Dikkat! 19 Þubat – 15 Mart arasý girilmesi riskli bölgeler açýklandý
Mevlevi Aðýr Silah Atýþ Alanýnda, 19 Þubat - 15 Mart tarihleri arasýnda belirtilen gün ve saatlerde topçu atýþlarý yapýlacaðý bildirildi.
"Güzelyurt; tarým, turizm, üniversite ve küçük sanayi ile kalkýnacak"
Güzelyurt Geliþtirme ve Kalkýndýrma Derneði'nin (GÜKAD) Güzelyurt Kentsel Geliþim ve Ýklime Duyarlý Kentler Çalýþtayý sonuç bildirgesi basýn toplantýsýyla açýklandý.