Uçak bileti fiyatları ucuzlayacak mı?

Yayın Tarihi: 17/03/23 05:00
okuma süresi: 6 dak.

Karalama kampanyası bu kez çok erken başladı…

Uçak bileti fiyatları astronomik rakamlara ulaşmıştı, 3 tane yeni şirket geliyor dediler!

Devlet getiremedi ama en azından genç bir girişimci olan Rauf Denktaş ve arkadaşları işe el attılar hatta lansmanını bile gerçekleştirdiler!

Bu saatten sonra eleştiriler birbirini izledi…

Daha da artacak gibi görülüyor!

Sevgili Rauf’un, Denktaş ailesinden olması da elbette bunun bir gerekçesi olabilir…

Ne olursa olsun!

Bu işler öncelikle cesaret ister…

Rauf bu ülkenin çocuğudur!

Başarılı olursa bu işten elbette para da kazanacaktır…

Ama ülke insanının asıl derdi bu gelişmeyle birlikte uçak biletlerinin ucuzlayıp ucuzlamayacağıdır…

Zaten en çok da bu konuda sorular alıyoruz!

Konuya siyasi olarak bakmayanların ortak sorusu net olarak şudur;

“Uçak bileti fiyatları ucuzlayacak mıdır?”

Bu kadar basit işte…

Bu nasıl olacak artık o mesele de girişimcinin kendi sorunudur!

Başarırsa devam eder, başaramazsa da bir umut haline dönüşen girişim hayal kırıklığıyla sonuçlanır…

En azından şunu denemiş olacaktır;

Devletin başaramadığını özel şirket ruhuyla hayata geçirecektir…

Bizim sorunumuz nedir bilir misiniz?

Önyargılarımız hep ön planda tutarak karalamayı pek seviyoruz…

Devletin yapamadığını yapmaya çalışanlara fırsat tanıyacağımıza aksine takoz koyarak hızlarını kesmeye çalışıyoruz!

Türkiye’ye bile bir gidiş-gelişin 10 bin TL’ye yükseldiği bir ortamda asıl sorgulanması gereken bilet fiyatlarındaki düşüşten başka bir şey değildir!

Ki sessiz çoğunluğun asıl gailesi de budur…

Bu olması gerekir!

Hükümete gelince…

Ercan yeni binası ne zaman açılacaktır?

Bu konuda çeşitli iddialar yapılmaya başlandı…

İlgili firmanın uzatmaya oynadığı konusunda yoğun ihbarlar yapılıyor!

Kendini devletin bile üzerinde gören arkadaş kendisine yeni imkanlar sunulmadığı taktirde Ercan’ın açılmayacağı tehditlerinde bulunuyormuş…

Hani şu 500 Milyon TL’lik vergi muafiyeti konusu!

Bazı vekiller önceki günkü meclis oturumunda bunu dile getirdi ancak bu konuda hükümet üyeleri sağlıklı ve kesin cevaplar veremedi…

Adam resmen kedinin fare ile oynadığı gibi oynuyor!

Bunun sorumlusu da tabi ki bizim siyasiler, geçmiş hükümetler…

Zamanında ülke siyasetçileri cebimdedir dediği anda dişlerini gösterip, ensesine bir tokat patlatsalardı yeni Ercan şimdiye kadar çoktan açılmış olurdu!

ANKARA KULİSLERİ

Anket furyası başladı…

Türkiye, 14 Mayıs'ta yapılacak seçimlere doğru geri sayımını sürdürüyor. Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerine iki ay kala gözler, kamuoyu araştırma şirketlerinin paylaştığı anket çalışmalarına çevrildi. MAK Danışmanlık Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Kulat, gerçekleştirdikleri son anketin sonuçlarını Habertürk TV canlı yayınında açıkladı.

Buna göre katılımcıların yüzde 47'si, "Cumhurbaşkanlığı seçiminde kime oy vereceksiniz?" sorusuna 'Kemal Kılıçdaroğlu' yanıtını verdi. 'Recep Tayyip Erdoğan' diyenlerin oranı ise yüzde 42 oldu.

Kulat'ın söz konusu ankete dair açıklamaları şöyle:

"Kemal Kılıçdaroğlu diyenler yüzde 47, Recep Tayyip Erdoğan diyenler yüzde 42. Üç puan içerisinde Muharrem İnce'nin de olduğu 'diğer' başlığı altında... Sadece 'Muharrem İnce' diye şundan sormadık, başka adaylar da düşünebilirler diye. Ama çok ilginç. Yüzde 8 'kararsızım' diyenler var, ama bu kararsız olduğunu söyleyen seçmenlerin neredeyse tamamına yakını HDP'li seçmeni olduğu fikrindeyim.  Bunlar parti yönetiminin işaretine bakıyor."

AK Parti yüzde 41, Cumhur İttifakı yüzde 53

CNN Türk'te Ahmet Hakan'a konuk olan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şen, AK Parti'nin yaptırdığı son 3 anketin sonuçlarını açıkladı.

Buna göre çıkan sonuçlarda AK Parti yüzde 41, Cumhur İttifakı ise yüzde 53 oy alarak zirvede…

Şen, şu ifadeleri kullandı:

Haftada 3-4 araştırma yapıyoruz. Bunu daha önceden ayda bir olarak yapıyorduk. 10 gün içinde bu araştırmaları yapıyoruz. Yapılan araştırmalar birbirini test etsin istiyoruz. Alt ve üst eşiklere bakıyoruz. Şu son haftada 3 araştırma bitti.

AK Parti yüzde 41 olarak gözüküyor. 40 küsur, 41 küsur, 41 gibi üç araştırmada çıkan sonuçlar böyle. Yüzde 41 demek daha doğru. Cumhur İttifakı'nın oy oranı yüzde 51. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ise 53 küsur görünüyor. 53 ile birlikte 55'i de gördüm.

MİLLET İTTİFAKI KAZANIRSA GÖREV DAĞILIMI NASIL OLACAK?

“Millet İttifakı seçimi kazanacak” diyen DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, “Biz hazırlıklıyız, vatandaşlarımız bunu anlıyor ve görüyor. Biz bu seçimi alacağız ve Türkiye’de demokrasi kazanacak” dedi.

Görev dağılımlarının altılı masada hiç konuşulmadığını belirten Ali Babacan, “Partiler arasında hiçbir görüşülmüş konu yok. Biz sadece ortak yönetim modelinin nasıl olacağını anlattık ve açıkladık. Tek yaptığımız isimlendirme ortak cumhurbaşkanı adayımız. Onun dışındaki isimlendirmelerin tamamı zaman içerisinde yapılacak. Bazı kilit bürokrasi noktalarının mümkünse eğer seçimden önce çalışılması, pozisyonlara gelecek arkadaşlarla ilgili kamuoyunun bilgilendirmesini faydalı bulurum. Seçimden önce Türkiye’yi hangi kadronun yöneteceğini vatandaşlar görürse iyi olur diye düşünüyorum. Bu her zaman kolay olmuyor, altı partinin müşterek yönetiminden bahsediyoruz. Dolayısıyla benim arzum mümkün olduğunca çok sayıda görevlendirmenin baştan açıklanması… Vatandaşlarımıza net öngörülebilir bir tabloyu sunmamız. Bu güveni artıracaktır” şeklinde konuştu.

#mesajınızvar
Levent ÖZADAM'dan
#mesajınızvar
Gözden Kaçmadı
#gozdenkacmadi

Levent Özadam'dan #mesajınızvar

Sayın Mine ATLI,
17/03/2023 05:00

TDP’nin son günlerde yaptığı basın bildirisi yoğunluğu dikkatlerden kaçmıyor, ayrıca partilinizi de hayli memnun ediyor. Bu arada TKP ile birleşme konusunun niye bu kadar geciktiği konusunda da meraklı sorular gelmeye devam ediyor…

Sayın Hasan SUNGUR,
17/03/2023 05:00

Bazı emlakçıların kiraları daire başına değil de kişi başına istediği konusunda şikayetler gelmeye başladı. Bu işler kontrolden çıkmadan önlem almanız ve aç gözlü olanları deşifre etmeniz bekleniyor…

Sayın Mahmut ERDEN,
17/03/2023 05:00

Bazı gaz karterlerinin medyayı da kullanarak üretici kesime büyük darbe vurmaya hazırlandığı konusunda ihbarlar yapılmaya başladı. Bunların kim olduğunu kamuoyuna deşifre etmeyi düşünür müydünüz? Aksi halde vatandaşlar okkalı zamların altında ezilip büzülecekler…

Sayın Ahmet ÜNSAL,
17/03/2023 05:00

Din sitesinin hemen karşısında fuhuş çetelerinin artık tehlikeli bir şekilde artmaya başladığını biliyor muydunuz? Ara sıra komşuları denetleyip neler olup bittiğini öğrenmekte yarar görüyoruz…

Sayın Tufan VUDALI,
17/03/2023 05:00

CTP’den istifanız konusunda yaptığınız sosyal medya açıklaması birilerine yeterli gelmemiş olsa gerek ki daha detaylı bir açıklama yapmanızı isteyen mesajlarınız gelmeye başladı, haberiniz olsun istedik…

Sayın Raif İlker BURAN,
17/03/2023 05:00

Meteoroloji olarak yaptığınız tahminlerin genelde tutması vatandaşın da dairenize olan güvenini artırmaya başladı. Bir de eksik kadroyu tamamlarsanız keyifler yerine gelecek değil mi? Tebrik eder başarılarınızın devamını bekleriz…

Sayın Mustafa KALFAOĞLU,
17/03/2023 05:00

Yapılan deprem testlerinde başhekimi olduğunuz hastanede de deprem riski olduğu ortaya çıkmış. Başta hastane çalışanları olmak üzere hastalardan da hiç gecikmeden şikayetler gelmeye başladı, bu konuda hiç gecikmeden kolları sıvamakta yarar görüyoruz…

Sayın Emrullah TURANLI,
17/03/2023 05:00

Yeni Ercan Havaalanı'nın bu yıl içinde hizmete girmeyeceği konusunda haber ve yorumlar yapılmaya başlandı. Konuyla ilgili kamuoyunu aydınlatmayı düşünür müydünüz yoksa çok da umurunuzda değil mi?

Sayın Hasan TAÇOY,
17/03/2023 05:00

Bazı torpilli ve kendini devletin üstünde gören üniversitelerin çalışanların yatırımlarını gerçek rakamlardan değil de asgari ücret üzerinden yatırdıklarını biliyor muydunuz? Bu hem devleti hem de çalışanı soymakla eş anlamlı olduğu için bakalım konuya cesaretle el atabilecek misiniz?

Sayın Alişan ŞAN,
17/03/2023 05:00

Deprem fonu oluşturma konusunda bazı okurlar, partilere verilen devlet yardımlarından da kesinti yapılması gerektiği yönünde görüşlerini ifade etmeye başladılar. Hiç de fena bir fikir olmasa gerek değil mi?

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer Levent ÖZADAM yazıları